Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alien Dalvik - aplikacje z Androida na dowolnym systemie

Alien Dalvik - aplikacje z Androida na dowolnym systemie

LuiN 8 Lutego 2011 13:38

0 0

Alien Dalvik to produkt Myriad Group pozwalający na uruchamianie aplikacji z Androida na dowolnym smartfonie. W przeciwieństwie do klasycznej emulacji, aplikacje mają niezmienioną formę względem oryginałów i są tak samo wydajne.

Alien Dalvik to aplikacja umożliwiająca uruchamianie programów zgodnych z Google Android przez inne mobilne systemy operacyjne. Producentem programu jest Grupa Myriad, która do tej pory sprzedała ponad 3,7 mld mobilnych aplikacji na ponad 2,2 mld telefonów - z jej usług korzystają czołowi producenci smartfonów i najwięksi operatorzy komórkowi.

Nowy produkt Myriad rozszerzy dostęp do androidowych aplikacji o szereg ciekawych platform sprzętowych i programistycznych, nie idąc przy tym na żadne kompromisy pod względem wydajności. Programy uruchamiane za pomocą Alien Dalvik działają z tą samą wydajnością, co na telefonach z Androidem o porównywalnej specyfikacji.

Alien Dalvik jest przy tym transparentny dla użytkownika - aplikacje z Androida instalowane są tak, jakby były programami natywnymi dla danej platformy. Użytkownik zauważa jedynie, że do dyspozycji ma większe portfolio aplikacji niż do tej pory.




Myriad Alien Dalvik będzie komercyjnie dostępny jeszcze w tym roku. Najpierw na MeeGo (Nokia N900), później również w wersji na inne systemy operacyjne. Oficjalna prezentacja aplikacji odbędzie się na nadchodzących targach Mobile World Congress 2011.



Źródło tekstu: Myriad Group, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 2

    1.  2011-02-08 13:32:39

    swietna sprawa

  • 1

    2.  2011-02-08 13:34:40

    i zanim sie zacznie o n900 z maemo a nie meego... jest dostepna mozliwosc uruchomienia meego na n900. malo tego - jest mozliwosc wyboru z ktorym systemem ma sie telefon uruchomic

  • -1

    3. ~  2011-02-08 13:48:41  host: z06-12.opera-mini.net

    co to za informacja? ma funkcjonowc n kazdym systemie,ale na razie funkcjonuje na jednym??? cos jak Play i 4G..........

  • 1

    4.  2011-02-08 13:50:27

    @3 - to sie nazywa zapowiedz tudziez informacja, ze jest w trakcie przygotowania :)

  • -1

    5. ~elwu  2011-02-08 13:50:44  host: 172.239.spine.pl

    Baju, baju... będziem w raju. Jest tak pięknie, że aż nie chce mi się w to wierzyć.

  • 2

    6.  2011-02-08 13:55:00

    5, elwu - baju, baju to by było gdyby realizował to jakiś domorosły hakerek, a nie taki gigant jak Myriad.

  • 1

    7.  2011-02-08 14:06:43

    Jakby wyszło na Windows Mobile, to przedłużyłoby życie mojego HTC HD2, i nawet nie musiałbym systemu zmieniać... to byłoby świetne, szczegolnie, że przypadła mi do gusty nakładka Sense na WM...

  • 1

    8.  2011-02-08 14:39:33

    pytanie ile aplikacja bedzie kosztowac ;)

  • 0

    9.  2011-02-08 14:44:11

    kosztowac bedzie pewnie duzo ale i tak mniej niz nowy smartfon na androidzie :)

  • -2

    10. ~elwu  2011-02-08 14:52:40  host: 172.239.spine.pl

    @6 - Jeżeli coś jest do wszystkiego, to tak na prawdę jest do niczego. Gigantem to jest Google. Oni mogą mieć w tym cel, podnieść atrakcyjność swojej oferty i zająć miejsce Ovi Store. Ale musi to być za darmo...

  • 0

    12.  2011-02-08 16:51:04

    No to główny argument czemu android taki świetny przestaje istnieć.

  • 0

    13. ~  2011-02-08 21:53:51  host: 81-219-70-103.adsl.inetia.pl

    Wszyscy portale nabrały się na te banialuki... ale żaden nie zauważył tak oczywistej rzeczy że żaden inny system w życiu nie będzie miał dostępu do Android Market. I w tym momencie cały ten projekt jest g... warty!

  • 0

    14. ~  2011-02-08 22:10:23  host: public-gprs168658.centertel.pl

    13, zaglądnij na http://slideme.org/en/applications poza tym Amazon otwiera sklep z aplikacjami pod Androida - http://www.idg.pl/news/362848/Sklep.z.aplikacjami.dla.Androida.o d.Amazoncom.coraz.blizej.html

Dodaj swoją opinię