Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Algorytm rozpozna czy jesteś internetowym trollem

Algorytm rozpozna czy jesteś internetowym trollem

orson_dzi 23 Kwietnia 2015 12:58

1 3

Naukowcy z uniwersytetów Cornella i Stanforda tworzą algorytm, który na podstawie postów użytkownika określi, czy jest on internetowym trollem.

Badania, które były finansowane przez Google, trwały 18 miesięcy. Przez ten czas sprawdzonych zostało 40 mln postów napisanych przez 1,7 mln użytkowników serwisów, takich jak CNN i IGN. Z badań wnika, że typowy internetowy troll generuje wyraźnie więcej treści (nawet do 12 razy więcej) niż przeciętny użytkownik Internetu. Jego wypowiedzi są niskiej jakości i zawierają, obok wulgaryzmów, zwroty często prowokujące inne osoby do konfliktów. Dodatkowo trolle często sami rozpoczynają bezsensowną dyskusję na dany temat, wciągając w nią innych użytkowników. Mamy wtedy do czynienia ze zjawiskiem potocznie nazywanym karmieniem trolla.




Stworzony przez naukowców specjalny system będzie ostrzegał moderatorów stron internetowym przed użytkownikami, którzy mogą być potencjalnymi trollami. Informacja będzie wysyłana na podstawie ogółu wypowiedzi danej osoby, więc jeśli komuś zdarzy się jednorazowy głupi wpis lub komentarz, to może spać spokojnie. System nie jest jednak idealny i błędnie może zostać rozpoznanych nawet 20% użytkowników.

Źródło tekstu: Wired; wł     

Dodaj do:

Tagi: troll | internet

w sumie: 29
  • 1

    11. ~...  2015-04-23 14:25:45  host: user-94-254-129-183.play-internet.pl

    @Ralf
    Pewnie widziałeś, ale jak obejrzyj sobie "Raport mniejszości".

  • 2

    12. ~Ralf  2015-04-23 14:30:28  host: 78.133.137.186

    @11 Powiem więcej, nawet czytałem i co raz mniej mi się podoba ta nasza rzeczywistość.

  • 1

    14. ~Gamer  2015-04-23 14:58:03  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    Jeżeli przez jeden błędny/źle zinterpretowany komentarz byłby na przykład blokowany dostęp do serwisu WWW i stałoby się to powszechne internet straciłby miejsce bytu... każdy by się bał komentować cokolwiek byleby nie dostać blokady/bana. Chore...

  • -4

    15.  2015-04-23 14:59:15

    Zapewne FBI część swojego kodu odstąpiła na ,,przeszukiwanie netu pod względem trollingu". Nic nowego.

  • 1

    16. ~MRX  2015-04-23 15:18:09  host: 77-45-111-34.sta.asta-net.com.pl

    Prawdziwe Troll'e ztrollują algorytm wykrywający troll'e.

  • 1

    17. ~@-a  2015-04-23 15:20:15  host: 199.190.45.35

    Najwiecej. straci. Telepolis!!!
    Bedzie. strach. napisac komentarz. I kibicy zabraknie. Hi,hi,hehe.

  • 0

    18. ~panopticum  2015-04-23 15:34:06  host: user-94-254-193-106.play-internet.pl

    @14 - no i chyba o to właśnie chodzi żeby wszyscy się bali... żeby bydło nie krytykowało panów. O to samo chodziło przy akcji wymuszania podania swoich prawdziwych danych przez google i WSZYSTKIE inne amerykańskie korporacje działające w podobnym obszarze.

  • -6

    19.  2015-04-23 15:47:03

    Przykro mi będzie samemu zostać na tym forum. Jak system google sprawdzi merytorykę i dane które podaję wraz z wklejanymi przeze mnie często linkami potwierdzającymi to co piszę oraz moje przewidywania z przeszłości, które okazały się potem rzeczywistością vs wasze wypociny i wulgarne obrażanie mojej osoby to zgadnijcie przed kim ostrzeże adminów TP...

  • 1

    20. ~kamil  2015-04-23 16:51:55  host: google-proxy-66-249-81-242.google.com

    WOW!! Szansa, że applefan wyleci, LTE i kilku innych jest naprawdę krzepiącą informacją :)

  • 0

    21. ~CZAREK  2015-04-23 17:12:14  host: user-164-126-246-167.play-internet.pl

    O może troszkę tych Calm7 zniknie z telepolisu :)

  • 0

    22. ~@-a  2015-04-23 18:31:37  host: s18-02-07.opera-mini.net

    Jesli. Calm7 I Apple fan zrezygnuja, to ja. sie wyprowadzam. z Telepolis. Bez nich. to nie ZYCIE. - rozpacz.

  • 0

    23. ~Dupelek  2015-04-23 18:40:20  host: 199.190.45.91

    W 100% masz. racje! !!

  • 0

    24. ~Madak  2015-04-23 19:09:21  host: 217.153.182.70

    "Stworzony przez naukowców specjalny system będzie ostrzegał moderatorów stron internetowym przed użytkownikami, którzy mogą być potencjalnymi trollami" kluczowe zdanie. System nie będzie banował ludzi, a jedynie ułatwi prace moderatorom, pokazując im treści, które potencjalnie mogą być trollami.

  • 0

    25. ~Cq  2015-04-23 19:17:28  host: s18-09-04.opera-mini.net

    Ciekawe, czy. uslugi bankowe, tez. beda kontrolowane?!?

  • 0

    26.  2015-04-23 19:24:38

    polskie trolle jeszcze chwilę bezkarnie popływają - algorytm zapewne potrafi "rozumieć" jedynie gramatykę angielską. Natomiast faktycznie problem jest - kto z Was czasami czytał komentarze na onet.pl - taki algorytm miałby tam co robić. Pamiętam słynnego trolla "antek_emigrant" który dość długo nieźle sobie poczynał, było też kilka innych. Przy okazji - user "panopticum" jakoś bardzo nerwowo reaguje, jakby miał coś na sumieniu...

  • -1

    28.  2015-04-23 21:30:32

    @26 Trole nabijają onetowi wyświetlenia reklam, więc są tam gośćmi szczególnie mile widzianymi. Wynalazek ten wydaje się być sztuką dla sztuki.

  • 0

    30. ~  2015-04-23 21:41:39  host: 95.151.181.42

    taki algorytm opatrzony 20% błędem to dopiero troll...

  • 0

    32. ~panopticum  2015-04-24 01:10:04  host: user-94-254-192-131.play-internet.pl

    @26 - taaa, bo każdy kto nie jest baranem w stadzie, musi mieć coś na sumieniu

  • 0

    34. ~  2015-04-24 08:44:21  host: 178.162.216.34

    19. W PWN nie znają słów, których używasz: http://tlp.is/63l

  • 0

    35. ~Tia  2015-04-24 09:45:54  host: 178.250.45.86

    I wystarczy zainstalować wtyczkę Googla, która będzie zbierała i analizowała wpisy z setek tysięcy stron.

Dodaj swoją opinię