Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel zmodernizuje infrastrukturę UPMC

Alcatel zmodernizuje infrastrukturę UPMC

sirmark 7 Listopada 2006 16:26

0 0

Alcatel i jedno z największych centrów medycznych w Stanach Zjednoczonych - University of Pittsburgh Medical Center (UPMC) - poinformowały o podpisaniu wieloletniego kontraktu o wartości 236 mln euro (300 mln USD). W jego ramach Alcatel podjął się transformacji do technologii IP infrastruktury sieciowej centrum, która realizuje usługi komunikacyjne związane z opieką medyczną. Częścią zawartego porozumienia jest także założenie spółki joint venture, która będzie opracowywała nowe, zaawansowane technologie i aplikacje komunikacyjne przeznaczone dla służby zdrowia.

Projekt, którego realizacja rozpocznie się na początku 2007 roku, obejmuje modernizację infrastruktury przewodowej i bezprzewodowej odpowiedzialnej za transmisję danych, systemu telefonicznego, platform do uruchamiania contact center oraz wdrożenie aplikacji dla nowej konwergentnej infrastruktury IP. W rezultacie powstanie jedna sieć odpowiedzialna za realizację usług transmisji głosu, danych i wideo. Będzie także możliwe wprowadzenie nowych funkcji służących do komunikacji, z których skorzystają zarówno pacjenci jak i personel medyczny.
Spółka joint venture Alcatela i UPMC zostanie zasilona przez każdego z partnerów kapitałem w wysokości 25 mln USD, który zostanie wykorzystany do opracowania aplikacji, technologii i rozwiązań przeznaczonych dla służby zdrowia. Początkowo, firma będzie koncentrowała swoją działalność na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem publicznym, a jako cel zakłada stworzenie systemów, procesów i technologii, które pozwoliłyby służbom pierwszego kontaktu, osobom decyzyjnym i instytucjom świadczącym usługi medyczne, na bezpieczny dostęp i swobodną wymianę ważnych informacji w trakcie sytuacji kryzysowych.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Yo  2006-11-07 19:05:45  host: nat-224-51.man.bydgoszcz.pl

    szczerze to mnie to niezabardzo interesuje co alcatel zrobil i tak nie przepadam za ta firma

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet