Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel wdraża WiMAX w Netii

Alcatel wdraża WiMAX w Netii

sirmark 17 Sierpnia 2006 13:34

0 0

Alcatel poinformował, że największy polski alternatywny operator telefonii stacjonarnej, Netia rozpoczął pierwszą fazę eksploatacji bezprzewodowej szerokopasmowej sieci dostępowej, opartej na kompleksowym rozwiązaniu WiMAX dostarczonym przez Alcatel.

Zgodnie z umową, Alcatel dostarczył, zainstalował i zintegrował kompleksowe rozwiązanie WiMAX obejmujące 20 miast w całej Polsce. Dzięki temu Netia może oferować swoim klientom szerokopasmowy dostęp do Internetu z przepływnością sięgającą 2 Mb/s. Sieć pracuje w paśmie częstotliwości 3,6–3,8 GHz i umożliwia świadczenie usług wymagających intensywnego przesyłania danych, takich jak np. strumieniowa transmisja wideo o wysokiej jakości.
O komercyjnym starcie oferty w Netii pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~andre  2006-08-17 16:52:06  host: 82-38-195-47.cable.ubr04.shef.blueyonder.co.uk

    a na zdjeciach w artykule o wimaxie w netii jest sprzet alvariona...

  • 0

    2.  2006-08-17 17:40:35

    to samo chcialem napisac :-)) a swoją drogą kumpel ma wimaxa nie od netii i tez na sprzecie alvariona. czyżby w polsce alvarion miał monopol na sprzęt wimaxa?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet