Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel wdraża Triple Play razem z Telekom Austria

Alcatel wdraża Triple Play razem z Telekom Austria

WitekT 5 Kwietnia 2005 21:14

0 0

Telekom Austria zainicjował pilotażowy program mający na celu zaoferowanie użytkownikom indywidualnym i biznesowym usług Triple Play (telefon, Internet i telewizja).

Projekt ten jest realizowany w ramach innowacyjnego modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) we współpracy z władzami prowincji Karyntia i miasta Arnoldstein. Alcatel został wybrany na integratora całego projektu oraz dostawcę pakietu oprogramowania Open Media Suite i innych produktów oraz usług niezbędnych do wdrożenia usług wideo. Firma zainstaluje także własne rozwiązania NGN służące do realizacji usług VoIP z wykorzystaniem rozwiązań FTTU (światłowód do użytkownika).

Nowa infrastruktura światłowodowa zostanie podłączona bezpośrednio do urządzeń sieciowych montowanych w gospodarstwach domowych, co umożliwi jednoczesny szybki dostęp do Internetu, korzystanie z telewizji i usług telefonicznych. Wdrożone rozwiązania nie tylko umożliwią świadczenie tradycyjnych usług telewizyjnych, ale również interaktywnych takich jak wideo na żądanie czy elektroniczny interfejs nawigacyjny (ang. Electronic Program Guides), dla których platformą jest pakiet Open Media Suite.
Zakres standardowych usług telefonicznych będzie do końca roku rozszerzony o takie funkcje jak telefonia multimedialna czy telekonferencje.

Z myślą o potrzebach sektora e-rządowego w fazie opracowywania jest zestaw innowacyjnych usług szerokopasmowych, które umożliwią w przyszłości miastu Arnoldstein odgrywanie pionierskiej roli na tym polu w całej Karyntii.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet