Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel stawia na mobilną telewizję

Alcatel stawia na mobilną telewizję

WitekT 7 Listopada 2005 17:51

0 0

Alcatel poinformował o utworzeniu Alcatel Mobile Broadcast, nowej struktury zajmującej się telewizją mobilną. Prezesem nowego działu będzie Olivier Coste.

Doświadczenia z ofertą usług 3G wskazują na znaczne zainteresowanie konsumentów telewizją mobilną. Chociaż istniejące sieci komórkowe umożliwiają dystrybucję znacznej liczby kanałów telewizyjnych, to ograniczony jest ich zasięg i liczba użytkowników jednocześnie odbierających kanały telewizyjne w tym samym obszarze sieci.

Operatorzy sieci komórkowych i nadawcy rozważają, więc różne rozwiązania alternatywne. Zmierzają do stworzenia dodatkowej infrastruktury, która zapewni klientom dostęp do programów telewizyjnych i różnorodnych usług multimedialnych, niedrogo i na możliwie największym obszarze.
Nowy dział zajmie się opracowaniem odpowiednich technologii, budową niezbędnego środowiska, oraz promowaniem rozwiązania wśród operatorów mobilnych i nadawców.

Wyjątkowa pozycja Alcatela w światowej branży komórkowej i satelitarnej przyniesie naszym klientom kompletne, skuteczne rozwiązanie telewizji mobilnej oparte na technologii hybrydowej, w której połączono zasięg naziemny i satelitarny - stwierdził Etienne Fouques, prezes działu technologii mobilnych firmy Alcatel, nadzorujący prace związane z nową inwestycją.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-11-07 18:21:38  host: host-81-190-154-206.olsztyn.mm.pl

    ciekawe co bedzie za 10 lat

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet