Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel przejął eDial

Alcatel przejął eDial

WitekT 17 Września 2004 12:58

0 0

Alcatel kupił amerykańską firmę eDial specjalizującą się w rozwiązaniach telekonferencyjnych i służących do współpracy w czasie rzeczywistym przeznaczonych dla firm i usługodawców. Przejęcie eDial wesprze starania Alcatela o dalsze rozwijanie oferty w zakresie oprogramowania dla przedsiębiorstw. Wartość transakcji wyniosła około 27 mln dolarów (22 mln euro).

Oferta produktowa firmy eDial obejmuje otwarte platformy oprogramowania i aplikacje wykorzystujące protokół SIP, służące do organizacji telekonferencji z wykorzystaniem transmisji głosu, danych i wideo. Jej częścią jest również rozwiązanie do współpracy w czasie rzeczywistym, obejmujące komunikatory i oferujące funkcje współdzielenia aplikacji oraz usługi obecności.

Zdolność firm do organizacji na życzenie telekonferencji i współpracy w czasie rzeczywistym, podczas których wykorzystywana jest komunikacja głosowa, transmisja danych, komunikatory i funkcje obecności, podnoszą efektywność pracowników, a tym samym całej firmy - powiedział Jean-Christophe Giroux, dyrektor odpowiedzialny za rozwiązania dla firm w Alcatelu. eDial w doskonały sposób uzupełnia naszą strategię zorientowaną na otwarte systemy oprogramowania i aplikacji, a zwłaszcza możliwości systemu ujednoliconej komunikacji Alcatela.
Produkty eDial ze względu na wykorzystywanie otwartych standardów zaakceptowanych przez branżę telekomunikacyjną w prosty sposób mogą być zintegrowane z innymi rozwiązaniami. Dodatkowo możliwość ich uruchamiania zarówno na sprzęcie klienta, jak i w środowiskach hostingowych, idealnie wpisują się w strategię Alcatela zakładającą dostarczanie zarówno urządzeń montowanych u klientów (tzw. CPE), jak i usług zarządzanych (ang. managed services) we współpracy z usługodawcami obsługującymi sieci stacjonarne i bezprzewodowe.

Oprogramowanie eDial dostarczy nowych możliwości dla części pakietu systemu ujednoliconej komunikacji Alcatel OneTouch Unified Communication odpowiedzialnej za telekonferencje, a oferowanej pod nazwą My Teamwork. Technologia ta zostanie również szerzej wykorzystana w innych rozwiązaniach w tym, stanie się podstawą dla zrealizowania w praktyce koncepcji tzw. Ujednoliconej Interaktywnej Komunikacji.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet