Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel: polska premiera smartfonów Idol 4

Alcatel: polska premiera smartfonów Idol 4

orson_dzi 28 Czerwca 2016 16:33

5 1

Dzisiaj odbyła się polska premiera smartfonów z serii Alcatel Idol 4. Są to pierwsze modele producenta bez One Touch w nazwie.



idol 4 4s idol 4 4s idol 4 4s idol 4 4s

Alcatel Idol 4, to smartfon z ekranem IPS o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości Full HD. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 617 (1,7 GHz) w parze z 3 GB pamięci RAM. Pamięć wbudowana, to 16 GB (ok 10 GB dla użytkownika), z możliwością rozszerzenia jej kartami microSD. Oprócz tego na wyposażeniu znalazł się aparat o rozdzielczości 13 Mpix z szybkim autofocusem (0,1 - 0,3 sekundy), LTE kategorii 6, Android 6.0.1, akumulator o pojemności 2610 mAh oraz głośniki stereo o bardzo dużej, jak na smartfon, mocy 2x 3,6 W.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.




Alcetel Idol 4S, to z kolei smartfon większy i lepiej wyposażony. Znajdziemy w nim 5,5 calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652, 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Aparat o rozdzielczości 16 Mpix pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 2160p. Pojemniejszy jest również akumulator - 3000 mAh. Tutaj również na wyposażeniu znalazły się głośniki stereo o mocy 2x 3,6 W.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Oba smartfony będzie można kupić w specjalnym pudełku, które jednocześnie pełni rolę gogli VR. Alcatel Idol 4 będzie dostępny w cenie 1249 zł, z kolei Idol 4S w cenie 1999 zł. U operatorów (Orange i Play) oba modele będą dostępne pod koniec lipca.

alcatel konferencja alcatel konferencja alcatel konferencja alcatel konferencja

W 2015 roku Alcatel sprzedał na polskim rynku 750 tys. urządzeń, z czego ponad 300 tys. z nich stanowiły smartfony. W 2016 rok firma zakłada sprzedaż na poziomie 800 tys. urządzeń, a w 2017 roku ta liczba ma wzrosnąć do 1 mln.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: alcatel | alcatel idol 4 | alcatel idol 4s

w sumie: 19
  • 0

    1.  2016-06-28 17:09:21

    To ips czy amoled? Bo spotykam się ze sprzecznymi informacjami.

  • 2

    2. ~sudione  2016-06-28 17:15:30  host: 194.156.44.23

    Niech pomyślę: OnePlus 3 kosztuje 1799zł z polską gwarancją. Hmmm. Nie! Jednak biorę Alcatel'a! Coś czuję, że będzie "hicior"!;)

  • 1

    3. ~pabloki  2016-06-28 17:23:27  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    nie ma one touch bo sie pewnie kojarzyło z jednym dotykiem i sprzęt padał , tymczasem to są fajne telefony . ten wydaje sie byc równiez porządny.

  • 0

    4.  2016-06-28 17:36:45

    I znowu wystające aparaty. Rozumiem, że po kilku tygodniach aparat będzie obity/porysowany od kładzenia telefonu na plecki?

  • -5

    5.  2016-06-28 17:38:29

    Dopiero zauważyłem barak czytnika linii papilarnych. Telefon jest skreślony, w tych czasach to standard.

  • 2

    6. ~  2016-06-28 17:57:52  host: no-hostname.azar-a.net

    Po co normalnemu użytkownikowi czytnik linii papilarnych? Szczerze pytam. Nikt nigdy nie zagwarantuje, że czytniki linii papilarnych nie zostaną użyte np. przez służby specjalne do potajemnego zbierania odcisków palców obywateli. Gdy w zeszłym roku przy zakładaniu konta w BPH chciano ode mnie pobrać dane biometryczne, to odmówiłem, bo jaką mam gwarancję, że ktoś tam kiedyś tam nie włamie się do systemów banku i nie wykradnie tych danych?

  • 1

    7. ~daro  2016-06-28 18:15:29  host: ip-12-176.mannet.pl

    Miałem pierwszego idola. Bardzo dobrze go wspominam. Wyświetlacz ips bardzo dobry!!! Jak zakupiłem dodatkowo do niego etui otwierane na bok to nie było osoby, która by się nie spytała "co to za fajny telefon"? Szybkość działania bez zarzutu i w ogóle się nie przycinał przy normalnym użytkowaniu. Teraz mam samsunga note 3 i nie niemiłosiernie drażnią przycięcia na TouchWiz. Alcatel miał jednak jeden dość poważny mankament: bateria była słabiutka. Z trudem wytrzymywała od rana do powrotu do domu z pracy.

  • 5

    8.  2016-06-28 18:26:57

    Dodałem kilka zdjęć modelek z konferencji ;-)

  • -2

    9.  2016-06-28 18:53:39

    @6 Co z tego, że tajne służby specjalne będą mieć moje odciski palców? Dlaczego normalny użytkownik ma używać czytnika linii papilarnych? Po to, aby ochronić dane i swoją tożsamość przy zgubieniu/kradzieży telefonu. Ustalam silny PIN, szyfruję telefon i używam palca do jego odblokowania. Działa to genialnie, ale złodziej niewiele zrobi podczas kradzieży telefonu gdzieś na mieście.

  • 2

    10. ~pabloki  2016-06-28 18:56:24  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    9 skalecz palca. na pewno wejdziesz do telefonu .

  • -1

    11.  2016-06-28 19:01:12

    Tak, wejdę. Jak skaleczę palca, to mam 9 innych palców. Poza tym w każdej chwili mogę użyć PINu...

  • 1

    12.  2016-06-28 19:01:18

    LuiN cfaniak :P Jak zwykle panny w głowie. :)

  • 1

    14. ~user  2016-06-28 19:42:34  host: user-94-254-163-129.play-internet.pl

    Znowu słabe baterie. Alcatel nic się nie nauczył.

  • 0

    17.  2016-06-28 19:50:42

    Panny ładniejsze niż telefony, mrrrr :)

  • 0

    18. ~  2016-06-28 21:44:41  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    Umie ktoś porównać 4S z LG G3? Bo jak dla mnie to cena 700 zł mniejsza a smartfon, którego mam (G3) w zupełności świetny.

  • 0

    19.  2016-06-29 01:49:11

    @17
    Widzę, że nie tylko ja doszedłem do takiego stwierdzenia ;) Gdyby takie dodawali to telefonu to byliby liderem sprzedaży...A tak na serio to pewnie przejdą niezauważone pomiędzy Samsungiem, LG, iPhonami z jednej strony i Huawei, oneplus, Xiaomi z drugiej.

  • 0

    20. ~vainglorious  2016-06-29 05:26:37  host: 188.146.133.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @pacman: alcatele jakoś się rzucają w oczy na stoiskach opertorów. Xiaomi i Oneplus tam nie będzie jak rozumiem, iPhone to wyższa półka. faktycznie będzie konkurować jako oferta w salonach z Samsungiem i LG w średnich i niższych abonamentach i taki jest właśnie cel.

  • 0

    21. ~vainglorious  2016-06-29 05:31:58  host: 188.146.133.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @18: nie porównywałbym stosunkowo niedawnego flagowca z telefonem z założenia ze średniej półki. porównanie wypada na korzyść G3. tylko jakoś dziwnie liczysz ceny. te cosie trafią do promocji operatorów, a z promocji operatorów część trafi na allegro i ceny będą się nijak miały do cen tu podanych, zwłaszcza po paru miesącach, gdy minie efekt nowości.

  • 0

    22. ~Tobi_PL  2016-07-01 14:42:53  host: user-94-254-240-99.play-internet.pl

    O widzę Alcatela który chciał być Sony i Samsungiem w jednym :)

Dodaj swoją opinię