Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel oskarżył Microsoft o kradzież patentów

Alcatel oskarżył Microsoft o kradzież patentów

WitekT 28 Listopada 2006 00:03

0 0

Alcatel oskarżył Microsoft o naruszenie patentów, związanych m.in. ze strumieniową transmisją wideo. Francuzi domagają się od giganta z Redmond natychmiastowego zaprzestania łamania prawa patentowego, wypłacenia odszkodowania oraz pokrycia wszelkich kosztów postępowania. Alcatel domaga się od sądu uznania, że Microsoft świadomie i nielegalnie wykorzystał w swoich produktach ich opatentowane rozwiązania technologiczne.

Przedstawiciele Alcatela nie poinformowali, w których aplikacjach koncernu z Redmond wykorzystane zostały sporne technologie - wiadomo jedynie, że są one związane m.in. z "przewijaniem" strumieniowej transmisji wideo oraz przeskakiwaniem do wybranego momentu klipu filmowego. W sumie francuska firma oskarżyła koncern z Redmond o naruszenie siedmiu różnych patentów.
Przedmiotem sporu najprawdopodobniej jest internetowa platforma telewizyjna Microsoftu - Microsoft IPTV - w skład której wchodzi m.in. cyfrowy magnetowid wyposażony w funkcję nagrywania strumieniowej transmisji wideo. Firmy Alcatel i Microsoft ściśle współpracowały przy tym projekcie.

Źródło tekstu: IDG     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ss  2006-11-28 00:47:16  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    nie ma to jak współpracować a później porzrec sie o kase...

  • 0

    2. ~mirekb  2006-11-28 10:46:56  host: bkw141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zawsze tak jest a po 2 to dobrze ze Europa nie da sie zagniesc koncernom zza oceanu,zwlaszcza takiemu monopoliscie jak microsoft..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet