Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel-Lucent zbuduje potężną sieć WiFi we Włoszech

Alcatel-Lucent zbuduje potężną sieć WiFi we Włoszech

WitekT 21 Marca 2007 15:20

0 0

Alcatel-Lucent ogłosił podpisanie umowy na dostawę i integrację pierwszej sieci WiFi w regionie Trentino. Umowa została podpisana z Tecnofin Immobiliare, którego właścicielem jest administracja publiczna prowincji Trydentu.

Realizacja kontraktu została powierzona firmie Alcatel-Lucent i konsorcjum podwykonawców, w skład którego wchodzą m.in. firmy Essentia oraz Sensi. Wdrażana sieć bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu w technologii WiFi pomoże rozpowszechnić dostęp do Internetu wśród miejscowej ludności, umożliwiając dostarczanie sygnału internetowego w miejscach, w których łącza DSL wciąż nie są dostępne.

Sieć ta umożliwi dostarczanie szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz usług głosowych mieszkańcom, przedsiębiorstwom różnej wielkości i urzędom w regionie Trentino. Będzie ona służyć szkołom, firmom i gospodarstwom domowym, zapewniając usługi szerokopasmowe zarówno ludności miejscowej, jak i turystom.
Innowacja jest jednym z najważniejszych filarów strategii rozwoju regionu Trentino. Staramy się być regionem otwartym na różnorodność całej Europy, dlatego rozwój sieci jest niezbędny do zapewnienia konkurencyjności oraz rozwoju społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Wdrażana przez firmę Alcatel-Lucent sieć zapewni 1600 punktów dostępowych WiFi. Będzie to jedna z największych sieci we Włoszech i w całej Europie — powiedział Lorenzo Dellai, prezydent prowincji Trydentu.

Alcatel-Lucent wykona prace inżynieryjne, integracyjne i instalacyjne, oraz zajmie się zlecaniem podwykonawstwa prac. Firma będzie także kierować obsługą, monitorowaniem i utrzymaniem sieci WiFi z wykorzystaniem istniejącej światłowodowej sieci szkieletowej Alcatela-Lucenta.

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~space  2007-03-22 07:24:38  host: 194.39.141.10

    zastanawia tylko dlaczego nie idą w wimaxa tylko opierają sie na wi-fi.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet