Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel-Lucent rozbuduje łącza PTC

Alcatel-Lucent rozbuduje łącza PTC

WitekT 5 Października 2009 21:26

0 0

Alcatel-Lucent rozszerzył swoje kontrakty z grupą Deutsche Telekom rozwiązania transportu optycznego danych i głosu z czterema podmiotami DT w Austrii, Czechach, Polsce i Słowacji.

Nowy kontrakt Alcatel-Lucenta w PTC przewiduje kontynuację transformacji sieci oraz wykorzystanie zwiększonej pojemności łączy backhaul do szerokopasmowych aplikacji mobilnych w środowisku sieci heterogenicznej.




Rozwiązanie optyczne Alcatela-Lucenta oznacza dla nas optymalną ścieżkę migracji do sieci Ethernet z łączami backhaul, przy czym możemy nadal korzystać z ekonomicznej i efektywnej sieci IP/Ethernet w miarę wzrostu zapotrzebowania na przepustowość. Dzięki temu wdrożeniu będziemy przygotowani na świadczenie szerokopasmowych usług mobilnych nowej generacji przy minimalnym koszcie w przeliczeniu na liczbę przesyłanych bitów — powiedział Tomasz Gerszberg, dyrektor departamentu core&transmission w PTC.

Łącza backhaul to część struktury sieci telekomunikacyjnej obejmująca wszystkie łącza transportowe, pomiędzy szkieletem, a obrzeżem sieci.

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2009-10-05 21:35:53

    To dobrze - niech rozbudowuje, będzie większa szansa na szybsze wprowadzenie dobrych pakietów do Tak Tak-a. A PTC ma co nadrabiać. Po latach zaniedbywania transmisji danych (fatalnych cen i rozliczania) nadszedł czas na duże (mam taką nadzieję) zmiany!

  • 0

    2. ~  2009-10-05 22:08:31  host: t09-06.opera-mini.net

    1. Po Polsku: backhaul - "kabel od serwera do anteny BTS". 2. Niech PTC lepiej nie "wali" antenami 3g w ziemie - bo krety mają światłowody HSDPA im nie potrzebne....

  • 0

    3. ~:))  2009-10-05 23:29:59  host: 188.33.59.101

    a ja słyszałem ostatnio, że T-mobile/DT przegrał kolejny spór o PTC....????

  • 0

    4.  2009-10-05 23:37:53

    :)) (3) - i dopóki na budynku PTC nie pojawi się logo T-Mobile sytuacja w tej firmie chyba się nie uspokoi.

  • 0

    5. ~  2009-10-06 00:29:45  host: v08-05.opera-mini.net

    Brand do 2012 nastapi.dobrze ze 900stawiaja bo poza miastami to lipny zasieg.mirekb

  • 0

    6. ~  2009-10-06 00:34:47  host: t09-06.opera-mini.net

    3,4,5 - ja tam mogę mieć t-berlin byle antena 800 metrów w linii prostej ZERO przeszkód nie wskazywała 0 zasięgu.....

  • 0

    7. ~koZioł  2009-10-06 09:53:38  host: dsq173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze, że się rozbudowują, bo cenię Erę za jakość rozmów itp. Jednak ich zasięg UMTS jest dziwny... W Ciechanowie mają bodaj 6 nodeB, Orange ma 3 nodeB i to pomarańczowa sieć ogarnia całe miasto i peryferie... Czyżby nie ten kąt ustawienia sektorów czy jak ?

  • 0

    8. ~Kuba  2009-10-06 09:59:29  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    Zmiana loga i marki Ery na T-mobile jest wątpliwa. Marka Era jest warta grube miliony. Nawet nie potraficie sobie wyobrazić tej kwoty. Era ma już standard T-mobile, ma salony zgodne i ich standardem,stroje służbowe, podobna polityke ale marki nie odda

  • 0

    9.  2009-10-06 10:02:32

    Kuba: Centertel oddał Ideę na rzecz Orange, to i PTC pożegna się z Erą. Korzyści jest wiele - choćby wspólny marketing (reklamy) czy w końcu jedna linia produkcyjna u producentów telefonów - nie będzie trzeba ładować innego softu czy też nadrukowywać innego logo nba obudowie telefonu. Teraz jest to główną przyczyną opóźnień w pojawianiu się nowych telefonów w ofercie Ery.

  • 0

    10.  2009-10-06 11:01:49

    Widzę, że niektórzy "bawią" się w proroków, odnośnie przewidywania kiedy będzie rebranding, ech bez komentarza. WitekT: to może i moje zdanie: czy to, że telefony z "specjalanym" softem dla marki Era, są wprowadzane z opóźnieniem, to aż taki argument przemawiający za rebranding'iem? Sam rebranding, to też grube miliony. A ja się znów pytam czy jest sens "niszczyć" tak cenną markę jak Era na rzecz tego różu? Do dziś ludzie odruchowo mówią Idea, wiem to z pracy, lub nie potrafią poprawnie wymówić Orange. To już się domyślam, jak niektórzy będą przekręcać nazwę dojcze szajse hehe! Nawet i o barwy chodzi, bo nie będę DT płacić nie tylko za "zniszczenie" marki Era, ale także za te paskudne barwy. Dlatego z moim numerem Erunii TT, musiałem w marcu zmigrować do Play Fresh'a. Szkoda, bo chętnie bym wrócił, gdy pod marką Era, bez tego różu, znów dali naprawdę ciekawą ofertę w Eruni TT, ale to już marzenia...

  • 0

    11.  2009-10-06 11:11:06

    rogomaniek: dwie różne polityki marketingowo/brandowe w ramach jednej grupy to też dodatkowe koszty... Skoro by było jak mówisz, to byłoby to bezsensowne z punktu widzenia biznesowego - czemu mieliby to robić, skoro by im się zupełnie nie opłacało?

  • 0

    12. ~ozon  2009-10-06 12:02:19  host: dok227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    rebranding to przyszłość. bardziej mnie cieszy, że PTC nie stoi w miejscu, buduję sieć z dobrymi partnerami i stale polepsza jej jakość

  • 0

    13. ~tomala  2009-10-06 12:09:07  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    Ludzie o czym piszecie? O podniecaniu sie nowym znaczkiem w salonach operatora? Co dala zmiana z Idea na Orange? Pogorszyla jakosc sieci, gorsze warunki dla klienta i najwazniejsza wada to ta siec sie poprostu zatrzymala w miejscu, gdyby nie Play dalej ceny pozostaly by te same. Po zmianie na Orange mielismy klepanie tych samych promocji ale w innym opakowaniu, klient nic nie zyskiwal. Rebranding nic dobrego dla klienta nie daje, kiedy to do Was dotrze?

  • 0

    14. ~tomala  2009-10-06 12:15:14  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    12: kolejny dla ktorego nowe logo operatora = lepsza jakosc uslug. Rece opadaja.

  • 0

    15. ~ozon  2009-10-06 12:24:59  host: dok227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 13 - napisałem, że przyszłośc a nie teraźniejsznośc - czyli dla mnie ważniejsze jest , że już poprawiają sieć. a przykład orange nie musi by wyrocznią dla innych

  • 0

    16.  2009-10-06 12:55:47

    WitekT, tomala: to jeszcze dodam tylko tyle: czy nie może dalej rozbudowywać sieci i poprawiać ofertę, jak i jakość usług, pozostawiając markę Era?! Chyba można. A te niby dodatkowe koszty, przy braku "spójności" marek, to jakoś DT by przebolało. Tym bardziej, że rebranding, gdy to będzie nawet "tylko" ponad 50mln zł, to też nie takie małe koszta, a gdzie pieniądze wydane, przez tyle lat, na promowanie marki Era? Łatwo to wszystko można "zniszczyć"... ozon: zgadzam się, że PTC nie musi podzielić "losu" Centka odnośnie marki poręcz, ale od września 2006r. (gdy DT ma co 90%, a może i 97% udziałów w PTC), wcale nie jest tak dobrze, jak niektórym się wydaje... Ale o tym już nie raz było pisane...

  • 0

    17.  2009-10-06 15:54:51

    rogmaniek: nie odpowiedziałeś na moje pytanie. :-) Czy sądzisz, że DT nie ma świadomości marki Era i chciałoby zmienić ją na T-Mobile tylko po to, żeby ją utopić? Czy nie uważasz, że robią to dlatego, że docelowo korzyści przeważą nad wadami/stratami?

  • 0

    18. ~adek  2009-10-08 17:15:33  host: dtn241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT- widzę, że jesteś wielkim zwolennikiem ,,wyplennienia rodzimych nazw,,. Idea zmieniła nazwę na Orange i do tej pory słyszę -doładowanie za 50zł Idei proszę, -kartę 5 Oranż proszę itp. A T-Mobile jak będzie wymawiane- timobajl ? Nie sądzę. Lepiej byłoby gdyby Skarb Państwa odkupił od Deutsche Telekom udziały w PTC. Sytuacja w ofercie uległaby zmianie na korzyść klientów. Era jest bardzo dobrą marką, bardziej znaną w Europie Środkowo-Wschodniej niż jakaś T-Mobile.

  • 0

    19.  2009-10-08 18:42:25

    adek: nie no, to zes powiedzial. Na jakiej podstawie twierdzisz, ze przejecie kontroli nad firma przez Skarb Panstwa poprawiloby oferte na korzysc klientow?

  • 0

    20.  2009-10-08 20:07:38

    adek: a gdzie ja napisałem, że jestem za zmianą? Ja nie jestem ani za Erą, ani za T-Mobile - jest mi to zupełnie obojętne. Nie oznacza to jednak, że nie rozumiem pewnych biznesowych czynników, które na to wpływają. A to ze Skarbem Państwa mógłbyś jakoś uzasadnić?

Dodaj swoją opinię