Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel-Lucent dostawcą sieci dostępowej nowej generacji dla KPN

Alcatel-Lucent dostawcą sieci dostępowej nowej generacji dla KPN

sirmark 9 Października 2008 20:26

0 0

Alcatel-Lucent poinformował o zawarciu z KPN, największym holenderskim operatorem telekomunikacyjnym, trzyletniej umowy na dostarczenie sieci dostępu szerokopasmowego nowej generacji.

Oferta Alcatela-Lucenta, która obejmuje także urządzenia abonenckie, serwisowanie i obsługę, umożliwi KPN świadczenie usług triple play (telefonii, telewizji IPTV oraz szybkiego dostępu do Internetu) i stanowi ważny etap w rozwoju sieci dostępowej nowej generacji tego operatora.
Alcatel-Lucent wdroży rozwiązania sieciowe w oparciu o architekturę punkt-punkt, światłowód do abonenta oraz VDSL2, wykorzystując swoje produkty dostępowe z serii ISAM oraz zintegrowany system zarządzania siecią. Ponadto dostarczy zaawansowane aplikacje do zarządzania siecią i urządzenia abonenckie, a także będzie świadczyć usługi instalacji, wdrażania i serwisu.

Alcatel-Lucent jest liderem na rynku dostępu szerokopasmowego. Jego produkty obsługują ponad 173 mln linii DSL, co według firmy badawczej Dell'Oro oznacza ponad 39% udziału w rynku. Produkty z serii ISAM są używane przez ponad 190 klientów na świecie. Ponadto Alcatel-Lucent wdrożył ponad 85 sieci FTTH, zarówno na potrzeby tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych, nowych firm, władz lokalnych i usługodawców komunalnych, jak i właścicieli nieruchomości i deweloperów.

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-10-10 22:13:27

    hehehe TP kupi technologie za 10 lat, jak już będzie "schyłkowa" i już nikt jej nie będzie wdrażał, tak jak to było z ISDN - przez rok pracy w tej chorej firmie najbardziej premiowano za ISDNa mimo, że blokował dostęp do Neo. Inwestorzy z nich jak z koziej d... trąbka - a wystarczyło dodać parę złotych na wyposażenia central ale po co lepiej wydać na prowizje dla handlowców - oj chyba mnie ktoś znienawidzi ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet