Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel-Lucent dostarczy rozwiązania LTE dla Europejskiej Sieci Lotniczej

Alcatel-Lucent dostarczy rozwiązania LTE dla Europejskiej Sieci Lotniczej

orson_dzi 14 Października 2015 16:47

2 1

Alcatel-Lucent dostarczy technologię LTE dla naziemnej sieci Deutsche Telekom uzupełniając hybrydową sieć Inmarsat, zapewniającą szybki i stabilny dostęp do Internetu podczas podróży lotniczych.

Alcatel-Lucent podpisał umowę z Deutsche Telekom, dotyczącą stworzenia pierwszej na świecie stacjonarnej sieci LTE wykorzystywanej do komunikacji z samolotami, która będzie uzupełnieniem usług satelitarnych świadczonych przez Inmarsat. Nowa usługa to odpowiedź na gwałtownie rosnące zapotrzebowanie na stały dostęp do Internetu - także na pokładzie samolotu.

Europejska Sieć Lotnicza (ang. The European Aviation Network, EAN) składać się będzie ze specjalnie dostosowanej przez Alcatel-Lucent naziemnej sieci LTE i dedykowanych rozwiązań IP Mobile Core, zintegrowanych z siecią usług satelitarnych.
Na pokładach samolotów pasażerowie będą mogli korzystać z sieci Wi-Fi, w ramach której połączenie z Internetem będzie się płynnie przełączać pomiędzy siecią naziemną LTE oraz usługami satelitarnymi. Ponadto EAN pozwoli liniom lotniczym na wprowadzenie nowych innowacyjnych rozwiązań i usług spersonalizowanych pod kątem pasażerów.

Deutsche Telekom i Alcatel-Lucent przeprowadziły serię testów sieci LTE i blisko współpracują z Inmarsat, wiodącym dostawcą usług satelitarnych, w zakresie integracji LTE do pasma S (ang. S-Band). Deutsche Telekom i Inmarsat nawiązały w ostatnim czasie strategiczną współpracę w zakresie budowy i rozwoju Europejskiej Sieci Lotniczej, a także jej biznesowego wykorzystania. Porozumienie zakłada przeprowadzenie testów lotniczych sieci hybrydowej (łączącej usługi satelitarne i LTE) w 2017 roku.

Alcatel-Lucent odpowiedzialny będzie także za utrzymanie sieci naziemnej i usługi serwisowe dla Deutsche Telekom. Umowa z Deutsche Telekom to dowód na to, jak Alcatel-Lucent współpracuje z operatorami w zakresie dostarczania przełomowych i innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych mających na celu zapewnie konsumentom nieprzerwanego dostępu do sieci.

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

w sumie: 2
  • 0

    1. ~ahd  2015-10-14 22:30:31  host: 185-15-83-127.ksi-system.net

    a wkrótce będzie to Nokia :)

  • 0

    2. ~Ado  2015-10-14 23:32:24  host: dns2.stansat.pl

    rewelka, ciekawe w których samolotach to będzie dostępne?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet