Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel-Lucent będzie zarządzał niemiecką siecią E-Plus

Alcatel-Lucent będzie zarządzał niemiecką siecią E-Plus

WitekT 5 Kwietnia 2007 20:30

0 0

Alcatel-Lucent przejmie obowiązki kilku działów sieci firmy E-Plus Mobilfunk, trzeciego pod względem wielkości operatora telefonii komórkowej w Niemczech. Umowa dotycząca outsourcingu przewiduje, że E-Plus Mobilfunk przeniesie do firmy Alcatel-Lucent działy odpowiedzialne za funkcjonowanie sieci komórkowej, jej utrzymanie i wdrażanie.

Umożliwi to firmie E-Plus skupienie się na najważniejszych kierunkach działalności, zmniejszenie wydatków operacyjnych i podniesienie jakości sieci. W ramach umowy do firmy Alcatel-Lucent przejdzie około 750 pracowników w Niemczech. E-Plus pozostanie odpowiedzialny za planowanie strategiczne sieci oraz jej rozwój, w tym wybór sprzętu i jego rozmieszczenie w celu długoterminowego zapewnienia jakości sieci komórkowej.




Outsourcing kilku działów jest częścią zmiany strategii i wynika z ogłoszonego niedawno programu restrukturyzacji firmy E-Plus. W założeniach ma to doprowadzić do rozwoju firmy i zwiększenia zysków poprzez lepsze ukierunkowanie na klienta, podniesienie wydajności, elastyczności i efektywności. Funkcjonowanie sieci i usługi zarządzane wpisują się w główny nurt usług świadczonych przez firmę Alcatel-Lucent, która zarządza ponad 50 sieciami na całym świecie za pomocą dziesięciu globalnych centrów obsługi sieci (Global Network Operations Centers) i centrów transformacji IP (IP Transformations Centers).

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2007-04-05 21:17:19

  E+ to zdaje się była jedna z pierwszych sieci 1800 w Europie.Ciekawe czy dzisiaj dostała 900Mhz jak nasza Idea?

 • 0

  2.  2007-04-05 23:58:03

  Jak patrzyłem na pewnej stronce to E-Plus jest w Niemczech taką "matką" wirtualnych operatorów. Ma ich przytłaczająco dużo w porównaniu z innymi sieciami mającymi własną infrastrukturę. Chce się chyba stać czymś takim jak nasz Plus, bo najwidoczniej nie mieli pomysłu na oferty... fakt, lepiej niech się meczą inni... a my zgarniajmy kasę...

 • 0

  3.  2007-04-06 08:30:54

  czyli sam E+ stal sie wirtualnym we własnej sieci - oddając prawie wszystko poza stołkami innym...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-224-176.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet