Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel liderem DSL dzięki "triple play"

Alcatel liderem DSL dzięki "triple play"

WitekT 12 Października 2005 15:46

0 0

Alcatel poinformował o osiągnięciu przełomowego punktu we wdrażaniu technologii DSL, jakim jest dostarczenie w sumie ponad 70 milionów linii DSL klientom na całym świecie, czyli trzykrotnie więcej niż wynik najbliższego konkurenta.

To osiągnięcie oznacza 40% wzrost w stosunku do 50 mln linii, o przekroczeniu których Alcatel poinformował w zeszłym roku na konferencji Broadband World Forum w Wenecji.

Dobre wyniki Alcatela na rynku dostępu szerokopasmowego są przede wszystkim zasługą wprowadzenia na rynek rodziny produktów Intelligent Services Access Manager (ISAM). Rodzina produktów ISAM firmy Alcatel jest pierwszą na rynku kompletną platformą dostępową dostosowaną specjalnie do wymagań usług triple play (Internet, telefon, telewizja). Oferuje ona elastyczność pozwalającą na wdrożenie szeregu technologii dostępowych na bazie różnego sprzętu i obsługę szerokiego zakresu usług. W efekcie ISAM jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem umożliwiającym operatorom przekształcenie swoich sieci dostępu szerokopasmowego w sieci świadczące usługi triple play.

W czasie krótszym niż jeden rok ponad 35 klientów na całym świecie zaangażowało się we wdrożenie produktów ISAM firmy Alcatel. Na przykład azjatyckie firmy China Telecom, China Netcom i Chunghwa Telecom wybrały Alcatela jako partnera, który pomoże im w przekształceniu swoich infrastruktur dostępu szerokopasmowego.
Niedawno firma Telecom Italia wybrała Alcatela na swojego partnera strategicznego, który wesprze migrację jej sieci z ATM na sieć IP. Rozwiązanie Alcatela doskonale spełnia wymagania Telecom Italia, której celem jest udostępnienie klientom zwiększonej przepustowości i szerszego zakresu usług (m.in. IPTV) w krótkim czasie.

Do użytkowników produktów ISAM firmy Alcatel należą również Telefónica Brazil, Telefónica del Sur (Chile), Telemar, SBC, TELUS i BellSouth.

Dzięki elastyczności, dużemu wyborowi technologii oraz innowacyjnym rozwiązaniom IP/Ethernet i triple play rodzina produktów ISAM firmy Alcatel rewolucjonizuje sposób budowania sieci dostępu szerokopasmowego przez operatorów na całym świecie.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-10-12 16:27:31  host: external.ciech.waw.pl

    Ciekawe dlaczego "Ogrody Innowacyjności" jeszcze tego nie odkryły...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.