Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel łączy Europę z Afryką

Alcatel łączy Europę z Afryką

WitekT 26 Lipca 2005 17:25

0 0

Alcatel poinformował o zakończonej sukcesem budowie dwóch nowych międzynarodowych sieci podmorskich: Sea Me We 4 i Med Cable. Końcowym miastem, do którego dotarły sieci, jest francuska Marsylia.

Zbudowana w ciągu 18 miesięcy podmorska sieć kablowa Sea Me We 4 ma całkowitą długość blisko 20 tys km, czyli jest równa połowie obwodu Ziemi. Za pomocą 16 punktów dostępowych łączy 14 państw od Singapuru po Francję, przebiegając przez Malezję, Tajlandię, Bangladesz, Sri Lankę, Indie, Pakistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Egipt, Tunezję, Algierię i Włochy. System ma niezawodnie pracować przez 25 lat i będzie miał 32 razy większą przepustowość od uruchomionego siedem lat temu poprzedniego systemu Sea Me We 3. Sieć sprosta szybko rosnącym potrzebom Indii i krajów Bliskiego Wschodu i będzie obsługiwana przez 16 operatorów, w tym France Telecom.

Przeznaczona dla firmy Orascom sieć Med Cable łączy Marsylię z algierskimi miastami Algier i Antaba, osiągając długość 1,3 tys km. Służy dalszemu usprawnieniu połączenia pomiędzy Algierią a sieciami europejskimi i międzynarodowymi i została przystosowana do dalszej rozbudowy na wschód i zachód basenu Morza Śródziemnego.
Alcatel był odpowiedzialny za całościową realizację — od fazy projektu do budowy — obu tych nowoczesnych i obecnie w pełni funkcjonalnych sieci.

Marsylia — już wcześniej baza dla kluczowych instalacji służących do połączeń z Afryką Północną, Bliskim Wschodem i Azją (głównie poprzez sieć Sea Me We 2) — umocniła swoją pozycję jako międzynarodowe centrum dla sieci komunikacyjnych.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-172-180.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet