Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel kupił firmę Spatial Wireless

Alcatel kupił firmę Spatial Wireless

WitekT 24 Września 2004 11:38

0 0

Firma Alcatel podpisała porozumienie o przejęciu amerykańskiej firmy Spatial Wireless specjalizującej się w opracowywaniu wielostandardowych platform oprogramowania dla realizacji funkcjonalności centrali systemu komórkowego w modelu rozproszonym. U podstaw tej decyzji leży owocna współpraca obu firm zainicjowana w zeszłym roku.

Wartość transakcji wyniosła 250 milionów dolarów.
Z punktu widzenia Alcatela, przejęcie amerykańskiej firmy rozszerzy zakres tradycyjnych technologii komutacyjnych stosowanych w sieci komórkowej o sprawdzone rozwiązania NGN, zaprojektowane zgodnie z założeniami architektury IP Multimedia Subsystems (IMS). Rozwiązanie to stanowi uzupełnienie dla oferowanych przez Alcatel uniwersalnych rozwiązań IMS, przeznaczonych zarówno dla sieci stacjonarnych jak i mobilnych. Umożliwia również migrację do konwergentnej architektury IMS.

Flagowy produkt amerykańskiej firmy Spatial Atrium - to uniwersalny softswitch dla sieci mobilnej, który znalazł już zastosowanie w wielu sieciach, a którego zadaniem jest sterowanie bramami medialnymi, obsługa połączeń głosowych oraz zarządzanie sesjami transmisji danych. Rozwiązanie pracuje w sieciach GSM/EDGE, 3G/UMTS i CDMA. Umożliwia również płynne przejście do architektury 3GPP Release 5/6 poprzez prostą aktualizację oprogramowania. Gwarantuje to zabezpieczenie inwestycji w dłuższej perspektywie dzięki zgodności z IMS.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet