Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel kupi Right Vision

Alcatel kupi Right Vision

WitekT 19 Listopada 2004 11:33

0 0

Alcatel oficjalnie poinformował o zamiarze przejęcia firmy Right Vision, europejskiego dostawcy oprogramowania nakierowanego na kompleksową obsługę potrzeb małych firm w zakresie obsługi serwerów internetowych, dostępu do Internetu, korzystania z poczty elektronicznej i aplikacji internetowych, sieci VPN, jak również oferującego systemy zabezpieczeń i możliwość uproszczonego zarządzania całością rozwiązań IT.

Decyzja o zakupie wynika z realizacji przyjętej przez Alcatel strategii, zakładającej oferowanie konwergentnych rozwiązań IT i telekomunikacyjnych w pakiecie wszystko w jednym (ang. all-in-one). Podstawowym odbiorcą tego rodzaju produktów będą małe i średnie przedsiębiorstwa, które są zainteresowane komunikacją głosową, transmisją danych i szerokim wykorzystaniem Internetu w ramach pojedynczej oferty i jednego dostawcy. Zakończenie transakcji zakupu Right Vision jest przewidziane w grudniu br.

Right Vision to firma założona w 1999 roku i mająca swoją siedzibę w Sophia-Antipolis we Francji. Obecnie zajmuje czołową pozycję na europejskim rynku MSP w dziedzinie oprogramowania uruchomianego na najpopularniejszych, standardowych platformach serwerowych. Right Vision oferuje również całe pakiety zawierające sprzęt IT i oprogramowanie pracujące w środowiskach Windows i Linux. Obecnie firma może pochwalić się ponad 5000 klientów obsługiwanych przez kanały sprzedaży m.in. firm Hewlett Packard, NEC i ACER. Right Vision nawiązało również bliską współpracę z wiodącymi usługodawcami np. France Telecom, British Telecom i Belgacom. Firma zatrudnia 42 pracowników.
Począwszy od września 2003 roku, kiedy Alcatel poinformował o nawiązaniu współpracy z Right Vision, trwa integracja rozwiązań Right Vision z serwerami komunikacyjnymi Alcatel OmniPCX Office. Oferta Alcatela dla MSP obejmująca nowe produkty powinna pojawić się w I kwartale 2005 r., a ich dalsza integracja będzie realizowana w 2005 roku i latach następnych.

Pakiet będzie dostępny przez sieć resellerów i usługodawców współpracujących z Alcatelem, którzy zamierzają wykorzystać go do oferowania zarządzanych usług telekomunikacyjnych. Dodatkowo Right Vision będzie wspierał Alcatela w obsłudze kanałów IT, których przedstawiciele są zainteresowani rozwiązaniami rozbudowanymi o komunikację głosową.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-119-14.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.