Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel Idol 4 Pro - flagowiec z Windowsem 10 Mobile trafia do Europy

Alcatel Idol 4 Pro - flagowiec z Windowsem 10 Mobile trafia do Europy

Isand 3 Czerwca 2017 18:00

6 5

pro4

Alcatel Idol 4 Pro to telefon wyjątkowy. Jak każdy z garstki urządzeń z Windowsem 10 Mobile. Niedługo kupią go klienci w Niemczech. Następna w kolejce czeka Francja.

Alcatel Idol 4S - jeden z nielicznych smartfonów działających z systemem Windows 10 Mobile - pierwotnie został wydany z myślą o rynku amerykańskim. Jednak na tegorocznym MWC ogłoszono, że pod nową nazwą zostanie on wydany na inne rynki.

Pierwszym krajem miała być Kanada. Teraz model zaczyna wchodzić na rynki europejskie. Pierwsze będą Niemcy. Z pewnością smartfon trafi również na rynek francuski, tutaj nie ma jednak konkretnej daty. Prawdopodobne są również Czechy i Słowacja.




Francuski oddział Alcatela potwierdził, że trafi on do kraju nazywanego przez jego mieszkańców l'Hexagone. Niemiecki portal Windows United, który powołuje się na służby prasowe Alcatela informuje natomiast, że klienci nad Renem otrzymają ten model 1 lipca.

Urządzenie będzie kolejnym (po HP Elite x3) telefonem z najwyższej półki, które nie jest Lumią a posiada Windows 10 Mobile. Specyfikacja nie zmieniła się od jesieni 2016 (wydania telefonu w USA). Zobaczymy urządzenie ze Snepdragonem 820, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Kamera główna ma 21 MP, przednia - 8 MP. Smartfon jest wyposażony w funkcję Windows Hello, która umożliwia korzystanie z odcisku palca.

Na rynku niemieckim przyjdzie zapłacić 599 euro. Nie są znane ceny dla innych krajów (np. Czech, które nie posiadają waluty euro).

Źródło tekstu: mspoweruser.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: alcatel

w sumie: 22
  • 1

    3.  2017-06-03 18:36:19

    2). Alcatel - tragedia technologiczna..?
    eee... z tym to się nie zgodzę.

  • 1

    4. ~@3  2017-06-03 18:55:06  host: cer241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przecież od zawsze tak było. Alcatel był na równi z telefonami sagema czy boscha. Czyli najbardziej awaryjne.

  • 0

    5.  2017-06-03 19:04:00

    Lepiej Sony XZ, Samsunga S7, jakikolwiek inny topowy telefon, starszego iPhone też się wyhaczy. Główny powód - martwy system, kolejny....najgorszy system z "obecnych" na rynku. Po co nam urządzenie z takimi podzespołami i za tyle skoro...to nie ma sensu ze względu na soft ?!

  • 2

    6.  2017-06-03 19:07:48

    System W 10 Mobile jeszcze będzie umierał dwa, trzy lata. A cena szukająca jelenia.Lunie można było kupić za połowę tej ceny. Co prawda chyba w Norwegii w jakiejś komunie był to system dla urzędników. Co do Alcatela to ma dobre i złe smartfony. Seria Idol był całkiem nie zły.

  • 1

    7.  2017-06-03 19:25:18

    Moim skromnym zdaniem na moje skromne potrzeby WMobile po wprowadzeniu kilku poprawek i porządnej przeglądarki byłby Ok- mam Lumia. Ale nie za taką cenę- no chyba że to sondowanie rynku. Może jeszcze go reanimują jak to już bywało z różnymi markami telefonów.

  • 0

    8. ~s@sl.pl  2017-06-03 21:02:37  host: aeip234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajnie, tylko po co?

  • -1

    9. ~Calm7  2017-06-03 21:11:02  host: aazp33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z Windowsem Mobile? A kiedy coś trafi na rynek na Symbianie?

  • 0

    10. ~Calm7  2017-06-03 21:20:27  host: aazp33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pierwsze Łantacze Klaby były twarde i robiło się nimi zawody kto rzuci najdalej:-D

  • 0

    11.  2017-06-03 21:53:30

    z windowsem? nie dziekuje

  • 0

    12. ~Gliwice  2017-06-03 23:36:48  host: pub-137.65.multiplay.pl

    Łabędzi śpiew

  • 0

    13. ~PZ  2017-06-04 00:33:51  host: user-94-254-179-31.play-internet.pl

    Jaki to alcatel, tej firmy już dawno nie ma. Dział sieci wykupiła Nokia, a markę przejęło chińskie TCL. Dopóki nie będzie możliwości odpalania aplikacji x86 w mobilnym windowsie ta platforma nie ma sensu, bez względu na to jak by nie był wyposażony złom. A powyższy telefonik wyszedł też w wersji z androidem.

  • 0

    14. ~kłopotek  2017-06-04 09:44:19  host: 193.59.74.44

    Kto widział ten telefon na targach ten wie, że to najlepsza maszyna w pełni zintegrowana z platformą Windows 10. Polecam, widziałem, testowałem.

  • 0

    15. ~Partyzant  2017-06-04 10:04:23  host: jerome.yoxa.pl

    500-600zł mogę dać....Porażka...

  • -1

    16. ~Pol_kedzior  2017-06-04 11:29:38  host: abul178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam. Telefon Idol 4 na androida posiadam i jestem zadowolony. Pewnie na WP jest jeszcze lepszy.
    xDDD

  • -1

    17. ~Pol_kedzior  2017-06-04 11:29:39  host: abul178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam. Telefon Idol 4 na androida posiadam i jestem zadowolony. Pewnie na WP jest jeszcze lepszy.
    xDDD

  • 0

    18. ~tyko  2017-06-04 12:21:35  host: apn-77-113-111-120.dynamic.gprs.plus.pl

    Sam mam wp 10. Na nisko budżetowym telefonie i nie zamienił bym się na androida. Za telefon zapłaciłem 300 zl. Za lumie 435. Nie mówcie ze system martwy. Od premiery upłynęło wiele czasu a chodzi jak nowy.

  • 1

    19. ~komp62  2017-06-04 12:56:37  host: abmh172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miałem Alcatela Idol 4, po 3 miesiącach padły głośniki z tyłu, obiecanego update do Nougata jak nie było tak nie ma, a jakaś aktualizacja motywów zmieniła wygląd całego launchera na godny pożałowania. Potem telefon zaczął się restartować bez powodu... Nigdy więcej :)

  • 0

    20.  2017-06-04 16:38:09

    Ktoś jeszcze czeka na te urządzenia z Windowsem, który już w dniu zakupu jest martwy?

  • 0

    21.  2017-06-04 16:55:11

    @20: na razie nie czekam bo mam Lumia, ale może kiedyś będę takiego szukał- dla mnie jest wystarczający, lepszego mi nie trzeba, może tylko inna przeglądarka by się przydała. Ale rozumiem Tych co muszą mieć Androida.

  • 1

    22.  2017-06-04 18:00:46

    Widzę że jednak ktoś minusuje- nie gniewam się, ale mnie to dziwi. Za co ten minus??? za to że wolę WindowsMobile? Jestem realistą i pozostanę i nie wstydzę się w miejscu publicznym wyjąć Nokię 1600- ma prawie 10 lat i jest bez serwisu- to prawie tyle co niektórzy gimnazjaliści. Niektórym się wydaje że skoro mają najnowszego Androida albo inny jabłkopodobny to zaraz po gimnazjum dostaną tytuł magistra- a ja kupuję tylko to co mi potrzebne- do oglądania dobranocki nie potrzebne mi 60 cali i 4K. Pozdrawiam minusowaczy.

Dodaj swoją opinię