Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel i Intel: sojusz w celu wdrażania technologii WiMAX

Alcatel i Intel: sojusz w celu wdrażania technologii WiMAX

sirmark 30 Marca 2004 09:18

0 0

Alcatel i IntelR poinformowały o zawarciu strategicznego sojuszu, którego celem jest definiowanie, standaryzacja, tworzenie, integracja oraz marketing kompleksowych rozwiązań w technologii WiMAX. Rozwiązania będące efektem tej współpracy zostaną udostępnione w drugiej połowie 2005 r.

Technologię WiMAX można wdrażać na rynkach rozwijających się i w krajach już rozwiniętych, na obszarach zarówno miejskich, jak i wiejskich. Umożliwia ona dostęp szerokopasmowy tam, gdzie z przyczyn technicznych lub ekonomicznych nie można udostępnić klientom linii DSL. Tego rodzaju łącze typu "ostatnia mila" stanowi interesującą propozycję dla alternatywnych operatorów, którzy w swojej ofercie mają zarówno usługi transmisji głosu, jak i dostępu szerokopasmowego. Technologia WiMAX umożliwia również bezprzewodowy dostęp jako uzupełnienie dostępu w technologiach GSM/EDGE, Wi-Fi i 3G.
"Głównym celem firmy Alcatel jest zaspokajanie potrzeb użytkowników" ? powiedział Marc Rouanne, dyrektor operacyjny działu rozwiązań mobilnych Alcatela. "Współpraca z firmą Intel pomoże nam zapewnić użytkownikom bezproblemowy dostęp szerokopasmowy w biurze, w domu, w czasie wolnym i w podróży".

"Tylko wielcy i silni dostawcy, tacy jak Alcatel, są w stanie zapewnić niezawodność i skalowalność wdrażanych rozwiązań WiMAX klasy operatorskiej" ? powiedział Sean Maloney, wiceprezes i dyrektor firmy Intel Communications Group. "Czołowa pozycja Alcatela w dziedzinie stacjonarnego i mobilnego dostępu szerokopasmowego oraz doświadczenie firmy Intel w opracowywaniu i standaryzacji nowych technologii pomogą w rozpowszechnieniu technologii WiMAX na światowym rynku usług szerokopasmowych".

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-182-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet