Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel i Intel pracują wspólnie nad AdvancedTCA

Alcatel i Intel pracują wspólnie nad AdvancedTCA

WitekT 6 Czerwca 2005 14:06

0 0
Alcatel i Intel poinformowały o zawarciu umowy, której celem jest przyspieszenie wprowadzania na rynek platform Advanced Telecom Computing Architecture (AdvancedTCA), przeznaczonych dla operatorów sieci komórkowych.Obie firmy będą współpracować przy projektowaniu i tworzeniu elementów konstrukcyjnych podsystemu AdvancedTCA. Przyczyni się to do szerszej standardyzacji i większej zgodności operacyjnej komponentów w całej branży telekomunikacji mobilnej.

Przewiduje się, że nowe rozwiązania Alcatela, które powstaną w wyniku tej współpracy, będą dostępne na początku 2006 r. Będą wykorzystywać jednoelementowy komputer AdvancedTCA z procesorem Intela.

AdvancedTCA to seria specyfikacji sprzętu komunikacyjnego klasy operatorskiej nowej generacji. Platforma ta uwzględnia najnowsze trendy w technologiach szybkich magistrali i procesorów nowej generacji. Zapewnia dzięki temu większą niezawodność oraz ułatwia zarządzanie i serwisowanie. AdvancedTCA wprowadza nowy format sprzętu typu blade (karta/płyta) i obudów półkowych, zoptymalizowany do zastosowań komunikacyjnych.

Alcatel i Intel będą wspólnie rozwijać definicje architektury systemowej oraz projektować płyty i rozwiązania oparte na procesorach Intela. Produkty powstałe w wyniku współpracy będą dostępne w całej branży. Alcatel będzie od początku uczestniczył w realizowanym przez Intela procesie definiowania standardów produktu, co zagwarantuje bardzo dużą zbieżność wymagań z modelami użytkowania. Oprócz prac wdrożeniowych, obie firmy będą współuczestniczyć w działaniach organizacji standaryzacyjnych, odpowiednio dostosowując swoje definicje specyfikacji platform komunikacji modułowej.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-160-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet