Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel i Intel pracują wspólnie nad AdvancedTCA

Alcatel i Intel pracują wspólnie nad AdvancedTCA

WitekT 6 Czerwca 2005 14:06

0 0

Alcatel i Intel poinformowały o zawarciu umowy, której celem jest przyspieszenie wprowadzania na rynek platform Advanced Telecom Computing Architecture (AdvancedTCA), przeznaczonych dla operatorów sieci komórkowych.

Obie firmy będą współpracować przy projektowaniu i tworzeniu elementów konstrukcyjnych podsystemu AdvancedTCA. Przyczyni się to do szerszej standardyzacji i większej zgodności operacyjnej komponentów w całej branży telekomunikacji mobilnej.

Przewiduje się, że nowe rozwiązania Alcatela, które powstaną w wyniku tej współpracy, będą dostępne na początku 2006 r. Będą wykorzystywać jednoelementowy komputer AdvancedTCA z procesorem Intela.
AdvancedTCA to seria specyfikacji sprzętu komunikacyjnego klasy operatorskiej nowej generacji. Platforma ta uwzględnia najnowsze trendy w technologiach szybkich magistrali i procesorów nowej generacji. Zapewnia dzięki temu większą niezawodność oraz ułatwia zarządzanie i serwisowanie. AdvancedTCA wprowadza nowy format sprzętu typu blade (karta/płyta) i obudów półkowych, zoptymalizowany do zastosowań komunikacyjnych.

Alcatel i Intel będą wspólnie rozwijać definicje architektury systemowej oraz projektować płyty i rozwiązania oparte na procesorach Intela. Produkty powstałe w wyniku współpracy będą dostępne w całej branży. Alcatel będzie od początku uczestniczył w realizowanym przez Intela procesie definiowania standardów produktu, co zagwarantuje bardzo dużą zbieżność wymagań z modelami użytkowania. Oprócz prac wdrożeniowych, obie firmy będą współuczestniczyć w działaniach organizacji standaryzacyjnych, odpowiednio dostosowując swoje definicje specyfikacji platform komunikacji modułowej.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-8-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.