Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel i ARCHOS rozwijają Mobile TV

Alcatel i ARCHOS rozwijają Mobile TV

sirmark 16 Listopada 2006 10:07

0 0

Firmy Alcatel i ARCHOS poinformowały o zawarciu porozumienia w sprawie strategicznej współpracy w dziedzinie telewizji mobilnej (Mobile TV). W ramach tego porozumienia ARCHOS opracuje pierwszy na świecie przenośny odtwarzacz multimedialny przystosowany do współpracy z przygotowanym przez Alcatela rozwiązaniem Unlimited Mobile TV. Jest to hybrydowe rozwiązanie oparte na odbiorze transmisji naziemnej i satelitarnej, stanowiące rozwinięcie standardu DVB-H w paśmie S (2,2 GHz). Oczekuje się, że zgodne z pasmem S urządzenia pojawią się na rynku w czwartym kwartale 2007 r.
Wspólne rozwiązanie obu firm będzie zgodne z nowym standardem opracowywanym obecnie w ramach forum DVB przez wydzieloną grupę roboczą DVB-SSP (Satellite Services for Portable devices). Alcatel zapewni firmie ARCHOS wsparcie polegające na testowaniu zgodności operacyjnej oraz udostępnieniu zakładów produkcyjnych, w których produkuje się chipsety implementujące standard DVB-SSP. Obie firmy będą także upowszechniać technologię oraz standardy związane z pasmem S, promując je jako czołowe rozwiązanie dla telewizji mobilnej, oraz działać na rzecz szybszego wprowadzenia wspólnego rozwiązania na rynek.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet