Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel Flash - 4 aparaty i 10 rdzeni

Alcatel Flash - 4 aparaty i 10 rdzeni

LuiN 4 Kwietnia 2017 19:11

8 3

alacatel flash

Alcatel nie szukał poklasku. Nagle na jego stronie pojawił się Alcatel Flash - smartfon ekstremalnie fotograficzny, a do tego 10-rdzeniowy.

Sercem urządzenia jest dziesięciordzeniowy chipset Mediatek Helio X20, w którym najsilniejszymi są dwa rdzenie Cortex-A72. Do tego mamy 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej i akumulator o pojemności 3100 mAh, któremu przyjdzie zmierzyć się z 5,5-calowym ekranem FullHD wykonanym w technologii IPS.

Nie zabrakło trybu Dual SIM, jest gniazdo kart pamięci, czytnik linii papilarnych, łączność LTE, złącze USB Type-C czy nawet radio FM. Nie da się jednak ukryć, że najwięcej dzieje się tutaj w temacie zdjęć - w końcu aparaty mamy aż 4.

Z tyłu obudowy znajdziemy dwa aparaty 13 Mpix (Sony IMX258, jak w LG G6) z przysłonami F/2.0 i matrycami o wielkości 1/3,06 cala. Jeden z sensorów rejestruje obraz w kolorze, drugi zaś tylko w czerni i bieli - dobrze domyślacie się, razem pozwalają na generowanie efektów podobnych do tych z Huaweia P9 czy P10. Nie zabrakło pełnego trybu manualnego czy nawet zapisu plików RAW. Możliwości te uzupełniają filmy 4K w 30 fps i FullHD w 60 fps.




alacatel flash

Ponad ekranem telefonu znajdziemy kolejny zestaw dwóch aparatów - tym razem 5 i 8 Mpix. Pozwalają one na wykonywanie zdjęć z rozmytym tłem lub dowolnym innym planem kadru. W tym na edycję punktu ostrzenia już po wykonaniu zdjęcia.

Tajemniczy Flash pojawił się na stronie producenta jeszcze bez informacji na temat ceny czy dostępności. Symetryczna obudowa z metalową ramką i tyłem przypominającym szczotkowane aluminium może się podobać. Oby tego dobrego pierwszego wrażenia producent nie popsuł przesadzoną ceną.

alacatel flash

Źródło tekstu: Alcatel, wł     

Dodaj do:

Tagi: helio x20 | alcatel flash | alcatel

w sumie: 32
  • 0

    13.  2017-04-04 20:57:48

    To była moja pierwsza komórka- oczywiście tylko rozmowy i sms-y były. Alcatel 311. Fajny był i kilka lat służył.

  • 0

    14. ~Hotelarz  2017-04-04 21:01:59  host: user-46-112-78-121.play-internet.pl

    toms - Każdy gość TELEPOLIS.PL ma prawo do opinii również Ty więc nie zabraniaj innym innego zdania na temat newsa...

  • 0

    15.  2017-04-04 21:10:15

    14 - oczywiście. Dlatego lepiej - moim zdaniem- podać konkretne nazwy i typy modeli telefonów z udanymi aparatami foto, zamiast głupio się wymądrzać.

  • 2

    19.  2017-04-04 21:36:57

    Ja nie uważam taniego telefonu za obciach- ma działać. Sam czasem używam Nokię 1600- wiekowa i ma tylko rozmowy i sms. Nie wstydzę się jej wyjmować publicznie- w moim wieku (65) wolno mi więcej. Skoro jest sprawna to dalej będę używał. O!

  • 0

    20. ~  2017-04-04 21:39:10  host: 168.235.197.52

    @18 to co ty dziadku wiesz o telefonach

  • 2

    21.  2017-04-04 21:43:28

    Szanowny Kolega @20 też kiedyś będzie dziadkiem- może wtedy z młodzieżą podyskutujesz. Ja jestem zdania że telefon ma służyć mnie a nie ja jemu.

  • 0

    22. ~me  2017-04-04 21:50:15  host: static-trzyjeden-dziewiec9.echostar.pl

    Dlaczego jest tak brzydki?

  • 0

    23. ~jajajajaj  2017-04-04 21:54:26  host: ato209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12
    Moja żona korzysta z Alcatela Pop 3 5" - spróbuj jej zaproponować coś innego to Cię wyśmieje. Posiadam P8, z którego ona się śmieje; lepsza jakość rozmów, lepsza bateria (czyli to czego od telefonu oczekujemy). Gdy trzeba zrobić zdjęcie to wyciąga cyfrówkę ze swojej torby bez dna. A jako sprzedawca w telekomie mam bardzo dobre zdanie o Alcatelach. Są mało awaryjne (naprawdę mało reklamacji), o niekiepskich parametrach. Daleko im do topowych smartfonów, ale żona się ze mnie śmieje jak ładuję swój codziennie, a ona raz na 3-4 dni.

  • 0

    24. ~Punk  2017-04-04 23:05:29  host: apn-77-114-247-213.dynamic.gprs.plus.pl

    Fajny byłby jakby zrobili mniejsze ramki i przede wszystkim wypuścili wersje 5 cali max oraz baterie ponad 4000 mAh i byłby hit sprzedaży, a tak tylko nieliczni kupią go.

  • 0

    25.  2017-04-04 23:19:18

    @11 No Alcatel jest to marka obecnie mniej znana odnośnie smartfonów. Co Ty chcesz.

  • 0

    26.  2017-04-04 23:22:03

    Pamiętam Alcatela, co zamiast baterii normalnego kształtu, to miał baterie R6. Można było wsadzić też "paluszki" i działał :)

  • 0

    27. ~Arczioo  2017-04-04 23:33:57  host: 150.next.zicom.pl

    Prawie jak umieścić z pro, tyle że ten uni ma x27

  • 0

    28. ~lelek  2017-04-05 00:23:58  host: 188.146.133.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @12. Swięte słowa. Wiekszośc ludzi wypowiadających się tutaj nie ma pojęcia o czym pisze. Tez potwierdzam bezawaryjność Marki. Naprawde praktycznie nic nic wraca na serwis. Niedawny model Alcatel Shine. Wykonanie peatrda, parametrey ok. Wizualnie wiekszośc Samsungów czy huawei z tej półki się chowa. Sprzedaje ponad 10 lat słuchawki w ilości 200 - 300 miesięcznie i wiem co działa a co nie. Synowi tez sprawiłem srednia półkę wcześniejszego Alcatela i działa bez zarzutu z baterią na wifi ok 2 dni.

  • 0

    29. ~s@s.pl  2017-04-05 00:36:14  host: ip-31-0-127-160.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Jedyne sensowne zastosowanie dwóch obiektywów dla mnie to optyczny zoom. Jakieś cuda typu rozmycie mnie nie przekonuja. Niestety (a może się mylę) maja to tylko iPhone plusy.

  • 0

    30. ~radziuxd  2017-04-05 02:00:01  host: public-gprs355553.centertel.pl

    Zaskoczenie jest, ale i zawód. Osobiście wolałbym żeby drugi obiektyw był szerokątny, te wodotryski z głębią ostrości przerabiałem już dawno temu na HTC M8 i takie bajery są fajne może przez pierwszy tydzień.

  • 0

    31. ~CalmVII  2017-04-05 09:45:29  host: dou220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na Androida to 10 rdzeni jest zdecydowanie za mało, powinny dowalić ze dwadzieścia rdzeni i ze 20 pamięci ram. I tak chyba ten system by się ciął:-D

  • 0

    32.  2017-04-05 09:50:42

    @30, radziuxd - HTC M8 to była taka wczesna beta stanu obecnego. Trochę się zmieniło, wszystko dzieje się teraz w czasie rzeczywistym i nie ma już rozdzielczości 4 Mpix.

  • 0

    33. ~@  2017-04-05 10:18:58  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    29.
    Jest inny producent który też to oferuje (optyczny zoom) ale nie pamiętam jaka to firma... Może Admini pomogą?? ktoś? coś?

  • 1

    34. ~abc  2017-04-05 10:54:03  host: 212.160.172.85

    taki fajny telefon, że aż aparaty wyszły z orbit... co widać na zdjęciu

  • 0

    35. ~@  2017-04-06 16:17:14  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    oppo ma w zanadrzu optyczny zoom

Dodaj swoją opinię