Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel dostawcą sprzętu 3G dla Orange w Holandii

Alcatel dostawcą sprzętu 3G dla Orange w Holandii

WitekT 17 Grudnia 2004 20:36

0 0

Alcatel zintegrował dostarczoną infrastrukturę 3G i usługi w sieci UMTS sieci Orange we Francji, co umożliwiło komercyjnie uruchomienie pakietu usług 3G Orange Intense.

Abonenci mogę dzięki niemu na swoich telefonach korzystać z wideotelefonii, surfować po Internecie, oglądać programy telewizyjne oraz filmy w ramach usługi wideo na żądanie.

Jednocześnie Orange wybrał Alcatela na dostawcę infrastruktury 3G (radiowej części sieci dostępowej UMTS) na terenie Holandii, co ma przyspieszyć wprowadzenie na rynek usług szerokopasmowych zorientowanych na użytkownika.
Evolium - radiowy system dostępowy UMTS jest wykorzystywany przez Orange we Francji w połowie sieci, zwłaszcza w obrębie Paryża, w zachodniej części kraju i w okolicy Lille (na północy Francji). Ponadto, platformy Alcatela do świadczenia usług audio i wideo (audio i wideo streaming, konwergentne rozwiązanie do obsługi połączeń wideo w sieciach mobilnych i stacjonarnych oraz usługa skrzynki pocztowej wideo) są częścią technicznego rozwiązania Orange. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zakończone sukcesem przedkomercyjne uruchomienie w kwietniu 2004 roku usług wideo, które z powodzeniem zintegrowano i zarządzano nimi w sieci operatora.

Nowy kontrakt z Orange w Holandii to przedłużenie umowy ramowej podpisanej z Grupą Orange, która wskazywała Alcatela jako jednego z preferowanych dostawców części radiowej i rdzeniowej 3G dla całej Grupy. Decyzja ta bazuje na doświadczeniach z wcześniej podpisanego kontraktu z Orange w Wielkiej Brytanii, gdzie nasza firma wdraża infrastrukturę radiową UMTS w wielu regionach tego kraju.

Evolium SAS, spółka joint-venture Alcatela i Fujitsu dostarcza sprawdzoną w wielu instalacjach na całym świecie i kompatybilną ze standardem 3GPP infrastrukturę dla sieci komórkowych 3G, w oparciu m.in. o doświadczenia z najdłużej eksploatowanych na świecie japońskich sieci 3G.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet