Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel dostarczy rozwiązania konwergentne British Telecom

Alcatel dostarczy rozwiązania konwergentne British Telecom

WitekT 18 Maja 2006 16:17

0 0

Alcatel został wybrany przez grupę British Telecom na głównego dostawcę i integratora w projekcie wdrożenia konwergentnego rozwiązania telefonii stacjonarnej i komórkowej dla klientów biznesowych w Wielkiej Brytanii i w pozostałej części Europy.

Projekt BT, o nazwie Enterprise Fixed Mobile Convergence (FMC), zakłada udostępnienie usługi klientom na początku 2007 roku.

Jako główny dostawca, Alcatel będzie kierował pracami projektowymi i integracyjnymi (w tym produktów firm trzecich), a także wykona testy całego rozwiązania. Najważniejsze elementy platformy będą pochodzić z jego sztandarowej oferty produktów Managed Communication Services (MCS). Alcatel zapewni również integrację swojego rozwiązania z infrastrukturą klientów instytucjonalnych BT.
Dzięki realizacji projektu BT, użytkownicy w przedsiębiorstwach będą mogli korzystać z aparatów telefonicznych pracujących w dwóch trybach pod jedynym numerem telefonu. Będą mogli inicjować i odbierać połączenia w sieci mobilnej lub stacjonarnej — wybierając połączenie o niższym koszcie.

Projekt jest skierowany zarówno do dużych klientów biznesowych BT w Wielkiej Brytanii, jak i do wielonarodowych korporacji w całej Europie kontynentalnej. Jego celem jest udostępnienie połączeń z dowolną siecią GSM lub istniejącą bezprzewodową siecią lokalną (WLAN). Użytkownicy sieci BT będą mogli swobodnie przemieszczać się po swoim "kampusie" i w pełni korzystać z usług systemu, mając z każdego miejsca dostęp do informacji o numerach telefonicznych, zarówno osobistych, jak i firmowych. Ponadto, użytkownicy znajdujący się w innym oddziale swojej firmy, będący w podróży lub pracujący w domu i dysponujący połączeniem szerokopasmowym lub dostępem do sieci WiFi będą mogli korzystać z takich samych usług, jak podczas pracy w biurze.

Zawarcie tego kontraktu jest kolejnym etapem owocnej współpracy BT z Alcatelem. Alcatel był już głównym integratorem w projekcie BT o nazwie BT Fusion, który dotyczył wdrożenia konwergentnych usług telefonii stacjonarnej i mobilnej dla klientów indywidualnych, a także dostawcą sprzętu i rozwiązań technologicznych w projektach: BT Communicator (największym na świecie wdrożeniu protokołu SIP) oraz 21st Century Network (21CN) — programie BT dotyczącym transformacji do sieci następnej generacji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet