Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel dla Grupy FIAT

Alcatel dla Grupy FIAT

WitekT 10 Lutego 2005 13:21

0 0

Alcatel będzie dostawcą dla firmy Atlanet - spółki telekomunikacyjnej należącej do Grupy FIAT - rozwiązań IP służących do komunikacji, które obejmują m.in. zaawansowany system telefonii IP i aplikacje ujednoliconego systemu komunikacji.

Wdrożenie systemu w ponad 30 lokalizacjach jest przewidziane w połowie 2005 roku. Będzie z niego korzystało 20 tys. użytkowników we Włoszech. W drugiej fazie, instalacja obejmie pozostałe oddziały we Włoszech, a w dłuższej perspektywie, także firmy należące do Grupy FIATA na całym świecie.
Dzięki rozwiązaniu Alcatela, pracownicy włoskiego koncernu uzyskają możliwość korzystania z usług komunikacyjnych i systemów wiadomości z dowolnego miejsca, przy pomocy każdego terminala, co zwiększy efektywność ich pracy oraz ułatwi kontakt z innymi pracownikami oraz dostęp do informacji biznesowych.

Wdrażane przez Alcatel rozwiązanie wykorzystuje jako platformę sprzętową serwer komunikacyjny IP Alcatel OmniPCX Enterprise oraz wielokrotnie nagradzany pakiet aplikacji tworzący system ujednoliconej komunikacji Alcatel OmniTouch Unified Communication. Pakiet ten umożliwia korzystanie z aplikacji korzystających z protokołu IP, specjalnie zaprojektowanych pod kątem komunikacji w dużych i średnich firmach. 4 podstawowe programy wchodzące w skład pakietu, które w pełni ze sobą współpracują i integrują się z już wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie rozwiązaniami, mają za zadanie umożliwienie dopasowania, kontroli i zarządzania połączeniami, wiadomościami i bazami adresowymi, oferując jednocześnie narzędzia do pracy zespołowej oraz możliwość posługiwania się zasobami informacji niezależnie od miejsca, w którym dana osoba przebywa oraz urządzania, którym się aktualnie posługuje. Częścią tego wdrożenia będą również wprowadzone niedawno na rynek telefony Alcatel IP Touch.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet