Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel chce dział Nortela związany z UMTS

Alcatel chce dział Nortela związany z UMTS

sirmark 1 Września 2006 14:58

0 0

Alcatel poinformował dzisiaj o podpisaniu listu intencyjnego z firmą Nortel dotyczącego przejęcia części biznesu tej firmy obejmującej systemy dostępu radiowego UMTS (UTRAN) i związane z tym aktywa o wartości 320 mln USD. Jest to kluczowy krok w realizacji strategii Alcatela zakładającej wzmocnienie pozycji na rynku UMTS, a co za tym idzie, ugruntowanie wiodącej roli w segmencie dostępu szerokopasmowego.

Dzięki temu porozumieniu, Alcatel stanie się jednym z największych dostawców rozwiązań dostępu radiowego UMTS i jednocześnie zapewni sobie przewagę technologiczną w momencie, kiedy rynek UMTS bardzo szybko się rozwija. Alcatel zamierza skorzystać także ze znacznie powiększonego potencjału badawczo-rozwojowego. Jego skala i know-how pozwolą mu na wyznaczanie kierunków rozwoju w dziedzinie bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego, zwłaszcza HSxPA i 3G Long-Term Evolution (3G LTE), wykorzystując jednocześnie kompetencje Alcatela w wielostandardowych rozwiązaniach radiowych i technologii programowalnego interfejsu radiowego (SDR).

W ramach transakcji, Alcatel chce przejąć technologię i produkty dostępu radiowego UMTS firmy Nortel, związane z tym patenty i środki trwałe, jak również kontrakty z klientami. Oczekuje się, że znacząca większość pracowników Nortela zajmujących się działalnością związaną z UMTS, zostanie przeniesiona do Alcatela.
W wyniku transakcji, Alcatel będzie mógł obsługiwać dodatkowych 14 operatorów sieci UMTS z całego świata, których potencjał odpowiada 1/4 wszystkich operatorów UMTS. Alcatel w dużym stopniu zwiększy swoją obecność wśród strategicznych operatorów, zwłaszcza na takich wiodących rynkach 3G jak Korea Południowa, Włochy, Hiszpania, Francja czy Wielka Brytania. Daje mu to także szczególną pozycję na najważniejszych przyszłościowych rynkach 3G, takich jak Chiny i inne szybko rozwijające się regiony, gdzie firma może się pochwalić już znaczącą bazą klientów korzystających z sieci GSM/EDGE Alcatela.

Przejęcie jest uzależnione od realizacji ostatecznego porozumienia i spełnienia innych końcowych warunków. Strony zamierzają zamknąć transakcję w IV kwartale 2006 roku.

Alcatel włączył i nadal będzie angażował firmę Lucent w zawarcie i następnie realizację tego projektu, aby w sposób optymalny odpowiadała ona potrzebom połączonej firmy.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Mister  2006-09-01 15:30:37  host: chello087206059018.chello.pl

    Coś się chyba autorowi tytuł pomedrał. Alcatel chce działał Nortela :)))

  • 0

    2.  2006-09-01 16:17:30

    autor sie solidnie zamerdal ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet