Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alcatel bliżej współpracuje z T-Mobile

Alcatel bliżej współpracuje z T-Mobile

WitekT 25 Października 2005 13:58

0 0

Alcatel poinformował o podpisaniu umowy ramowej z T-Mobile na modernizację radiowej sieci dostępowej w Niemczech i jej standaryzację w Europie.

Umowa ta kontynuuje długotrwałą współpracę partnerską obu firm i reguluje warunki zakupu wszystkich ich wspólnych projektów w Europie. Określa ponadto wytyczne projektowe dotyczące jakości usług w sieciach komórkowych firmy T-Mobile w Europie.

Jednocześnie Alcatel poinformował o pozyskaniu w ramach tej umowy zlecenia na kompleksową modernizację sieci w Niemczech. Jeszcze w tym roku firma przystąpi do wymiany nawet tysiąca aktualnie zainstalowanych stacji bazowych GSM oraz sprzętu starszego typu innego producenta na swoje wielostandardowe stacje Evolium. Nowe stacje bazowe zostały opracowane w centrum technologicznym telefonii mobilnej firmy Alcatel w Stuttgarcie w Niemczech. Poprzez modernizację sieci Alcatel pomaga firmie T-Mobile doskonalić jakość jej sieci, obniżać koszty operacyjne i chronić inwestycje.

Ponadto, w ramach nowej umowy Alcatel zaimplementuje najnowsze usługi telefonii mobilnej w aktualnie eksploatowanych sieciach oraz zadba o regularne aktualizacje oprogramowania.
Umowa uprości również i zacieśni współpracę między lokalnymi oddziałami firmy Alcatel a centrami technologicznymi T-Mobile w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Austrii i Czechach. Standaryzacja warunków zakupu, dostaw i płatności znacznie przyspieszy realizację administracyjnych procesów biznesowych między obiema firmami.

W wielostandardowej platformie Evolium firma Alcatel zintegrowała wszystkie technologie komórkowe, od GSM/GPRS po EDGE, 3G/UMTS i HSDPA, uzyskując uniwersalny produkt gwarantujący bezproblemowe aktualizacje dotychczasowych sieci. Oferowaną przez Alcatel stację bazową Evolium 3G UTRAN zaprojektowała i opracowała spółka Evolium SAS, będąca przedsięwzięciem joint venture firm Alcatel i Fujitsu.

W styczniu tego roku podobny kontrakt z niemieckim T-Mobile podpisał Ericsson. Na jego mocy wymienione zostanie 10 tys. stacji bazowych. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet