Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Albo VoD, albo Android 7.0

Albo VoD, albo Android 7.0

sirmark 20 Września 2017 17:10

3 1

android 7 vod

Na wybranych modelach urządzeń, aktualizacja systemu operacyjnego do wersji Android 7.0 może dostarczyć użytkownikom pewnych problemów z aplikacjami serwisów VoD.

Temat podrzucił nam jeden z czytelników. W przypadku jego telefonu Motorola Moto X Force z systemem Android 6.0 wszystkie serwisy wideo działały zgodnie z przeznaczeniem. Problem zaczął się po aktualizacji systemu do Androida 7.0. Przestało poprawnie działać odtwarzanie materiałów m.in. z aplikacjami Showmax, Vectra TV Online czy też TVN Player.

Użytkownik skontaktował się ze wsparciem dla aplikacji Showmax i za ich radą wykonał szereg operacji: od restartu telefonu, poprzez aktualizacje i reinstalacje aplikacji, a także sprawdzenie uprawnień. Niestety nie dało to efektu. Po prawie miesiącu okazało się, że Showmax wycofał tymczasowo wsparcie dla tego modelu telefonu Motoroli, tłumacząc się brakiem aktualizacji zabezpieczeń, które musi wykonać producent.




W tej sprawie nie pomogło także wsparcie serwisowe Lenovo, do którego należy marka Motorola. Po wymianie kilku zgłoszeń, użytkownik otrzymał odpowiedź: Informacje o problemie zostały przekazane do naszych techników/inżynierów. Niestety na chwile obecna nie mamy rozwiązania. Przepraszamy za niedogodności.

Redakcja TELEPOLIS.PL zwróciła się z pytaniem do Showmax. Potwierdzono nam, że aplikacja nie działa, ponieważ wspomniana Motorola Moto X Force ma problemy z obsługą wymaganych zabezpieczeń DRM. Co ważne, nie ma informacji, aby taki problem występował z innymi modelami Motoroli. Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że przynajmniej chwilowo, aplikacja nie wspiera trzech telefonów Xiaomi: Xiaomi Redmi 4X, Xiaomi Redmi 3S, Xiaomi Redmi 4A. W tym miejscu chcemy przypomnieć, że ze względu na ograniczenia i zabezpieczenia platforma Showmax nie jest dostępna na urządzeniach zrootowanych. Z tych samych powodów zapisywanie filmów możliwe jest tylko w pamięci urządzenia i nie można tego zrobić na karcie pamięci.

W tej samej sprawie zwróciliśmy się także do Lenovo. Nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Jak tylko ją otrzymamy to zaktualizujemy wiadomość.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: motorola | lenovo | xiaomi | showmax | vectra | tvn player

w sumie: 19
  • 0

    1. ~rmaen  2017-09-20 17:36:02  host: s252pc24.mmj.pl

    potwierdzam ten sam problem z canal+ sport online, po aktualizacji pojawia się nieznany błąd -1234

  • -1

    2. ~DAREK  2017-09-20 17:38:42  host: public-gprs350774.centertel.pl

    Android nougat 7.0 - ogólnie partactwo. Sam doświadczam nieustannych problemów z połączeniem smartfonów ze słuchawkami BT (myPhone AXE PRO & PLANTRONICS ML 50, lub PLANTRONICS LEGEND). Podobno wersja 7.1.1 posiada poprawki (???). W sieci (zwłaszcza artykuły anglojęzyczne) mnóstwo skarg na Andka 7.0.

  • 0

    3. ~Maniek  2017-09-20 17:52:56  host: a29-02-08.opera-mini.net

    I jak tu żyć

  • 1

    4.  2017-09-20 17:54:04

    3 - zakazu niema - można się pochlastać... ;-)

  • 0

    5. ~  2017-09-20 17:58:39  host: 46.101.221.94

    to wy ogladacie filmy na telefonie????

  • -1

    7. ~krzrz  2017-09-20 19:20:26  host: 176-96-166-66.nstream.pl

    Jak się kupuje chińczyki lub inne kiepskie marki to problemy z telefonem będą:)

  • -2

    8. ~Kocię  2017-09-20 19:31:24  host: ip-31-0-120-251.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    iPhone i po wszelkich problemach. Po męczyć się z Lagdroidem

  • -1

    9.  2017-09-20 20:08:26

    I oto przedstawiamy państwu cały system android!

  • 0

    10. ~dziuberdxtminder  2017-09-20 20:15:06  host: a01-10-05.opera-mini.net

    4@ No, na psychologa to Ty się nie nadasz bo by nikt nie przeżył. 2@ Ty tak serio?

  • 0

    11. ~  2017-09-20 20:19:18  host: apn-31-0-70-197.dynamic.gprs.plus.pl

    Najwspanialszy OS świata :-D

  • 1

    12. ~dziuberdxtminder  2017-09-20 20:49:35  host: a29-01-02.opera-mini.net

    11@ Nie kpij, bo android jest okej, wszystkie wtopy to wina niechlujstwa programistów którzy robią poprawki byle jak i oto skutki.

  • 0

    13. ~  2017-09-20 21:35:17  host: 89-72-46-138.dynamic.chello.pl

    Mi na tablecie Lenovo TAB 2 A7-30DC po aktualizacji Andka do 5.1 przestał działać UPC Horizon Go :-/ Całe szczęście na necie znalazłem pierwotny ROM z Ankiem 4.4 i sflashowałem i znowu mogę oglądać TV na tablecie.

  • 0

    14. ~dziuberdxtminder  2017-09-20 22:58:30  host: a24-01-01.opera-mini.net

    13@ No właśnie...

  • 0

    15. ~  2017-09-20 23:59:53  host: ip-37-248-155-153.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Każdy telefon jest z Chin

  • 1

    16.  2017-09-21 06:58:28

    @2 pisz o złomie z którego korzystasz a nie o systemie w ogóle. Ja w S7 nie narzekam i z nougata jestem bardzo zadowolony.

  • 1

    17.  2017-09-21 07:50:24

    E tam.. Mój bank po zalogowaniu się do Internet bankingu wyświetla komunikat, aby nie aktualizować iOSa bo nie będzie możliwości dokonywania operacji... :D co do Androida - nigdy nie miałem problemów z 7.0 i późniejszymi nougatami. Problem mam z 8.0.0. System blokuje mi Internet komórkowy. Wymieniłem, że aby działał wifi musi być nonstop włączone (nawet gdy nie jestem połączony). Gdy wyłączę wifi, to net komórkowy jest blokowany i tylko restart telefonu i włączenie wifi pomaga... :) To samo miałem w wersji prev4. Znajomi tego problemu nie mają (ten sam model telefonu).

  • 0

    18. ~Henio  2017-09-21 10:51:02  host: 188.146.32.211.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    17@ który bank jest takim orłem? Moje dwie aplikacje bankowe śmigają bez problemu.

  • 0

    19.  2017-09-21 12:03:10

    @18 - żaden polski. Nie mieszkam w Polsce.

  • 0

    20. ~  2017-09-21 12:48:54  host: 078088031132.dynamic-ra-08.vectranet.pl

    DRM to dręczenie uczciwych ludzi, inni korzystają z PopcornTime i innych aplikacji, a jak ktoś chce coś legalnie obejrzeć to neich buli, płacze i narzeka na BOK bo ma jakość SD zamiast opłaconych HD, tak to wygląda.

Dodaj swoją opinię