Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Akumulator aluminiowo-jonowy, który naładujesz w minutę

Akumulator aluminiowo-jonowy, który naładujesz w minutę

orson_dzi 7 Kwietnia 2015 15:01

6 2

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali akumulator aluminiowo-jonowy. Jego zaletą jest błyskawiczne ładowanie.

Pełne naładowanie w ciągu 60 sekund, to nie jedyna zaleta aluminiowo-jonowego akumulatora. Jest on bowiem niepalny (nawet w momencie przedziurawienia go), zmiennokształtny, co daje jeszcze większe nadzieje na elastyczne smartfony oraz wytrzymuje około 7500 cykli ładowania.

Wadą i zarazem tym, co obecnie wyklucza masową produkcję ogniwa, jest generowanie niskiego napięcia, wynoszącego 2 V, czyli minimalnie więcej niż w przypadku standardowej baterii AA lub AAA. Starsi użytkownicy telefonów zapewne pamiętają, że do zasilenia kultowego Alcatela OT Club potrzebne były cztery takie baterie. Jak wiadomo, dzisiejsze, bogato wyposażone smartfony maja zdecydowanie większe zapotrzebowanie na energię elektryczną.




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Źródło tekstu: Stanford University; wł     

w sumie: 35
  • -1

    16. ~rzeznik z mazowsza  2015-04-07 16:42:38  host: user-94-254-193-44.play-internet.pl

    at 13. alez wiemy , z głupoty panie dzindzinier. bo z czegoz by innego

  • 1

    17. ~  2015-04-07 16:46:28  host: ahy243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4 baterie były potrzebne do U-boota aka motorola d160, alcatel (w którym miejscu on jest kultowy?) zadowalał się trzema.

  • 0

    18. ~wi  2015-04-07 16:56:45  host: xdsl.166.c68.petrotel.pl

    Miałem alcatela easy w 2000 roku i wystarczyły tam 2 baterie AA, cztery by się nie zmieściły!, ps. ile to już było tych rozwiązań i dalej... nic z tego nie wynika, ech !

  • 2

    19.  2015-04-07 16:57:38

    @1 i @13 mozna szeregowo i rownolegle laczyc. Kwestia czy zalezy nam na wyzszym napieciu czy natezeniu pradu?
    Telefon mozna tak przerobic zeby chodzil na baterii "tylko" 1,5V, wazne zeby miala odpowiednio duze natezenie pradu.
    Tyle, ze latwiej szeregowo dac 4 takie baterie i mamy 6V, a pojemnosc zwiekszamy laczac takie pakiety rownolegle.
    Wiec dokladnie jak @1 pisze, wazna jest pojemnosc na 1cm3 a ne to czy ma 2V czy 3A.

  • 1

    20.  2015-04-07 17:15:26

    19: Spoko, znam zasady łączenia...jak już pisałem nie wiem czemu tak mi się napisało. Jakieś chwilowe zaćmienie. :)

  • 1

    21.  2015-04-07 17:21:13

    odnosząc się do poprawności artykułu, Pan orson_dzi nie zawodzi. Kolejny raz udowadnia, że nie czyta swoich artykułów przed ich publikacją, żałosne.

    A jeżeli chodzi o ładowanie to należy pamiętać też o żywotności baterii, owszem szybkość ładowania jest istotna. Producenci coraz częściej uniemożliwiają wymianę baterii w swoich telefonach.

  • 0

    22. ~słoneczny  2015-04-07 17:33:10  host: n09-10-02.opera-mini.net

    at.20. chwilowe. I częściowe
    to było w kwietniu. poza głupotą dochodzi jeszcze brak pamięci i kitowanie

  • 0

    23.  2015-04-07 17:42:35

    20: O widzę, że ktoś tu ma swoją małą chwilę szczęścia. Cieszę się, że mogłem się przyczynić do pojawienia się uśmiechu. :)

  • 0

    24.  2015-04-07 17:43:08

    @22 oczywiście... :P

  • 0

    25.  2015-04-07 17:57:27

    @23 i @24 Doktor Jekyll i pan Hyde ?? ;)

  • 0

    26. ~słoneczny  2015-04-07 18:03:55  host: n16-08-08.opera-mini.net

    at23. tak, ale to chodzi o uśmiech radosny a nie taki gdy bredzisz jak czub tu.takich uśmiechów nie chcemy tu

  • 0

    27.  2015-04-07 18:37:42

    25: Doktor "za krótka doba" i pan niewyspany, jak już. :)
    16, 26: Skoro piszesz o sobie w liczbie mnogiej, to nie mamy raczej o czym gadać...

  • 0

    28. ~AAA  2015-04-07 18:55:27  host: dynamic-78-8-238-194.ssp.dialog.net.pl

    Superkondensator też szybko się ładuje... poziom artykułu to piwnica...

  • 0

    29. ~słoneczny  2015-04-07 19:33:16  host: n09-08-05.opera-mini.net

    27. my w majestacie swoim zawsze piszemy w liczbie mnogiej. I nie rozmawiam z tobą a cię upominać muszę

  • -1

    30.  2015-04-08 00:24:01

    Wszyscy co tak gadają, że bez sensu news itd, ale na wupe też się pojawiło ;)

    Anyway, to się może okazać do czegoś kiedyś przydatne, albo i nie. Wiele "wynalazków" było co się okazywały rozwiązaniami genialnymi, a inne nie.

  • 1

    31.  2015-04-08 00:58:16

    @30 ja nic nie mam przeciwko wynalazkom i bardzo bym się cieszył gdyby to się udało, ale ten konkretny news jest bezwartościowy.

  • 0

    32. ~  2015-04-08 08:11:24  host: host-176-221-121-39.dynamic.mm.pl

    Kultowy OT Club? Ja pierwsze słyszę...

  • 0

    33.  2015-04-08 10:27:06

    @31 Może i teraz nie, ale dla osób które w jakiś sposób są zainteresowane takimi pierdółkami, sobie będą to monitorować ;)

    Portal sam się nie zapcha tylko "sensownymi" newsami :)

  • 0

    34.  2015-04-08 11:23:43

    Pamiętam jak kumpel kupował baterie do alcatela...

  • 0

    35.  2015-04-08 11:24:06

    Chyba nie tylko ten model miał taką opcję.

Dodaj swoją opinię