Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aktualizacja Symbian Belle jeszcze nie teraz

Aktualizacja Symbian Belle jeszcze nie teraz

Q! 8 Grudnia 2011 20:24

0 0
Nokia poinformowała, że przed końcem 2011 roku nie udostępni dla swoich smartfonów z systemem Symbian Anna aktualizacji do wersji Belle. Kiedy to nastąpi?

Według informacji przekazanych serwisowi All About Symbian, aktualizacja Symbiana do wersji Belle rozpocznie się na początku 2012 roku. Kiedy dokładnie? Tego producent nie ujawnił.

Oznacza to, że właściciele takich modeli jak N8, E7, X7, C6-01, C7, Oro, E6 oraz 500 będą musieli zaczekać na aktualizację systemu jeszcze kilka miesięcy.

W lepszej sytuacji są właściciele modeli 603, 700 oraz 701, które pracują z najnowszą wersją systemu od nowości.


Źródło tekstu: All About Symbian     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    23. ~  2011-12-09 10:03:59  host: z11-03.opera-mini.net

    22. To masz jakiś felerny model, bo stara nokia 5230 śmiga i maile otwiera i nie łączy się z netem ot, tak sobie.

  • 0

    24.  2011-12-09 10:11:39

    na moim starym SE C510 też mogłem, net przez opere śmigał, zdjęcia niczego sobie i spoko gierki były, tylko GPS czasami brakowało - bardzo dobry telefon to był, tylko się popsuł po roku.. No ale teraz mam tą nokie N8 i z pewnych przyczyn chwilowo nie mogę jej zmienić na inny.

  • 1

    25. ~tanczaca nago  2011-12-09 10:24:37  host: 94.75.84.90

    18 - a mnie smiesza takie osoby jak ty. Nie rozumiesz w czym jest problem to nie zabieraj glosu. Anna jest niedopracowana, a to ze ty telefonu uzywasz tylko do dzwonienia i wysylania miliona smsow za 1gr, nie znaczy ze inni tez to robia. Odebranie maila - wiesz ze mozna to zrobic z poziomu telefonu?- szwankuje, czeste zawieszanie sie, restartowanie sie samoczynne przegladarki itd... I nikt tu w "depreche" jak to nazywasz nie popada. Naucz sie korzystac ze slow ktorych uzywasz bo jak na razie jedyna rzecza od ktorej mozna dostac "spazmow smiechu" sa twoje posty.

  • 0

    26. ~esox  2011-12-09 10:31:43  host: public-gprs188013.centertel.pl

    @22 windows lub Mac OS X też Tobie sie wiesza.... kazdy sytem ma swoje niedociagniecia, wiekszosci przypadków ludzie nie potrafia korzystac z urządzeń. Co do BELL - to może napiszesz te pare rzeczy Nie "żeczy" jak napisałeś, bo na chwile obecna nawet starsze aplikacje dzialaj na bell. wiesz napisze jeszcze jedno szkole takich "prezesów" jak korzystac z urzadzeń... którzy tak jak Ty chca czegoś więcej jak korzystać z modnego smartfona tylko często nawet nie potrafią przeczytać instrukcji... czas maja na cafe, pogaduszki,itp. ,ale sa prezesami, wiec mysla ze wiedza wszytsko i instrukcja jest zbędna... nokia nigdzie nie określa terminu aktualizacji… Mimo pracy nie jetem fanatykiem NOKIA… może ma pewne przyzwyczajnia…ale

  • 0

    27. ~Mera  2011-12-09 10:37:28  host: 83-238-167-196.ip.netia.com.pl

    @22 - piep....sz jak potłuczony. I ta przysrywka co do tego, że kupiłem C7 tylko do dzwonienia jest akurat w moim przypadku wybitnie nie na miejscu. Co najmniej dziwne, bo u mnie WSZYSTKIE przypadości które wymieniłeś całkowicie nie występują. Mam skonfigurowane 3 skrzynki pocztowe ( Interia, Orange i Hotmail). Wszystko mi ściąga i otwiera.Bateria wytrzymuje od 1 dnia do nawet 4 dni w zależności od ilości i natężenia zabawy. Od momentu kupna ( pół roku temu) i zaktualizowania do Anny telefon ani razu się nie zawiesił ani nie zwolnił. Z internetem łączy sie wtedy KIEDY JA CHCĘ I JAK JA CHCĘ. Po prostu trzeba umieć sobie te połączenia skonfigurować. A ten twój kolo w jakimś serwisie na którego się powołujesz to widocznie jest z łapanki i na dodatek z deczka tępowaty jeśli pierniczy takie bzdury.I ostatnia moja uwaga jako odpowiedź na ostatnie zdanie twojego postu - widocznie właśnie ty nie dorosłeś do smartfona Nokii, czego przykładem jest twój lament, że łączy ci się z internetem kiedy chce i że maili nie dajesz rady otwierać.Nie ośmieszaj się człowieku swoją bezradnością i niewiedzą.

  • 0

    28.  2011-12-09 10:42:44

    Witam, Posiadam nokie N8 z symbianem bella (wgranym z któregoś z for, oryginalnie jest ona z t-mobile). Bella jest 100 lat przed symbianem v5 i 50 lat przed anna. Ciężko było by mi sobie teraz wyobrazić przejście na starszą wersję. Strzałem w dziesiątkę jak dla mnie jest górna belka i np. możliwość wyłączenia połączeń internetowych poprzez gsm. Android jest skazany na takie połączenia. Jak pokazuję belle znajomym z androidami to słyszę pusty śmiech w stylu "android ma to - np.: wygląd - od dawna". No z pewnością ale bardziej te rozwiązania cieszą mnie w nokii (a nie jestem psychofanem). Nokia może sobie pozwolić na wprowadzenie później takich "bajerów" bo ma ustabilizowaną sytuację na rynku. To inni producenci muszą ją prześcignąć, a żeby kawałek miejsca na rynku dostać. Szczególnie jak pokazuje produkt z ugryzionym jabłkiem na szybkość nie składają się ghz tylko odpowiednie oprogramowanie.

  • 0

    29.  2011-12-09 10:47:15

    chciałem jeszcze tylko dopisać, że jak szkoda mi tych co płaczą o aktualizacje, ja ją zrobiłem po instrukcji z for (łatwe nawet dla laika i nie łączy się z serwerem nokii), wyjdzie aktualizacja dla t-mobile to zmienię product code i zaktualizuje poprzez nokie (chociaż nie nawidze brandzowanych softów). Nic nie ryzykuje. Gwarancja zostaje.

  • 0

    30. ~Mera  2011-12-09 10:50:15  host: 83-238-167-196.ip.netia.com.pl

    @25 - mój post nr 27 traktuj jako odpowiedź i na swoje brednie. Dodam tylko, że przeglądarka systemowa jak i Opera działają u mnie REWELACYJNIE. Wiem też ( dziwne to chyba dla ciebie) , że można odebrać maila z poziomu telefonu. W w/w poście o tym wyraźnie piszę Panie Mądraliński. Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości, to działa mi też świetnie nawigacja samochodowa, oglądam filmy DivX, telefonem kręcę dobre filmiki. Jedyne co do bani w tym telefonie to aparat fotograficzny, bo pomimo dużej matrycy zdjęcia wychodza mydlane i brak autofousa.

  • 0

    31. ~greus  2011-12-09 10:51:24  host: 78.154.91.255

    Mera ma prawie w zupełności rację.Moja ósemka chodzi bez zarzutu na annie.Nic się nie wiesza,wszytko chodzi płynnie itp.Jednak chodzi o sam fakt że nokia robi sobie po prostu jaja z użytkowników.Skoro nowy soft ma wnieść coś świeżego do telefonu i poprawić funkcjonalność to zwlekanie pół roku z udostępnieniem jest czystą ignorancją.Podejrzewam że chodzi tutaj o czysty marketing ale trochę to denerwujące.

  • 0

    32. ~piyoter  2011-12-09 10:55:23  host: user-109-243-30-255.play-internet.pl

    @hollytom, Android ma blokadę netu, dostępna w powiadomieniach, lub w menu po wciśnieciu klawisza power. A jeśli to nie pasuje, możesz zainstalować jedną z kilkunastu aplikacji do blokowania...

  • 0

    33.  2011-12-09 11:03:52

    Kolego 32 masz racje, jednakże nie jest to zupełna blokada. Miałem do testów z playa tel huawei i mimo, że zablokowałem mu dostęp do netu to nie na wszystkich płaszczyznach go blokował. Program jest rozwiązaniem ale tu chyba nie o to chodzi. To powinno być w "standardzie"

  • 0

    34. ~khh  2011-12-09 11:27:57  host: nat-l.sferia.net

    dzieci nie dzwonią, a graja i wysyłają SMSki w przo erwach mogę czekac i lamentowac za nową aktualizacja, która i tak H i da.. to ma dzwonić / działać a nie wiązać krawat

  • 0

    35.  2011-12-09 11:47:22

    @Mera Najwyraźniej problemy występują tylko na N8, albo masz jakiś unikalny C7. Nieźle się wkurzyłeś/łaś. Nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Umiem obsługiwać telefon, wiem co widzę i co się z nim dzieje, a Ty wiesz swoje. @26 Przykro mi, że masz takie doświadczenia. Prezesem nie jestem, może kiedyś. Choć faktycznie, czasu nie mam za dużo, żeby się uczyć jakiegoś telefonu obsługi. Kiedyś pracowałem w komórkach jakiś czas. Bardziej byłem zadowolony z wspomnianego SE C510. Nawet jako pilot do prezentacji można było go używać. Może podeślesz mi instrukcję do Symbian Belle? Bo tą co dostałem przeczytałem. Do tego bardzo fajne jest to, że przedtem mi normalnie otwierał maile, teraz nie chce. ale nie ważne. Zbieram na coś innego.

  • 0

    36. ~  2011-12-09 12:27:28  host: blx31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A kiedy Android 4.0 dla Swifta Blacka?

  • 0

    37. ~Zainteresowany  2011-12-09 22:11:19  host: v07-16.opera-mini.net

    Michalos (35.) chętnie od ciebie odkupią tą Nokię N8, a biorąc pod uwagę ile gorzkich żali na nią tu wylałeś liczę na niską cenę. Tylko żeby się nie było tak, że jak przyjdzie co do czego to okaże się, że masz Nokię N8 tylko wirtualnie - czyli tylko w teorii, na potrzeby pisania o niej w Internecie ;-p Bo i z takimi przypadkami już się spotkałem.

  • 0

    38. ~Zainteresowany  2011-12-09 22:13:04  host: v07-16.opera-mini.net

    Sorry za literówki, jakbyś czegoś nie zrozumiał to powtórzę...

  • 0

    39. ~Zainteresowany  2011-12-09 22:18:45  host: v07-16.opera-mini.net

    Szanowny autorze newsa: skoro aktualizacja Symbiana do wersji Belle rozpocznie się na początku 2012 roku, a do końca 2011 roku pozostały 3 tygodnie to dlaczego właściciele takich modeli jak N8, E7, X7, C6-01, C7, Oro, E6 oraz 500 niby będą musieli zaczekać na aktualizację systemu jeszcze kilka miesięcy??! A może pomyliły się panu miesiące z tygodniami?

  • 0

    40. ~der  2011-12-12 07:54:52  host: 213.192.66.107

    Różnie to bywa z tym początkiem roku. Nie spodziewał bym się że będzie to 1 stycznia a raczej pierwszy kwartał, wiec w ekstremalnie niekorzystnym wypadku 3 miechy jak nic ;D

  • 0

    41. ~vicio  2011-12-15 03:46:44  host: z57-04.opera-mini.net

    To czysty marketing,bo jak ktoś do np.N8 wsadzi sobie Bellę to długo jeszcze nie będzie chciał zmieniać na nowszy ale wcale nie lepszy z Windowsem czy MeGoo.

  • 0

    42. ~  2011-12-18 16:51:01  host: z59-06.opera-mini.net

    Ja nic nie mam do anny, a wrecz przeciwnie. Jedyna wada to QWERTY.

Dodaj swoją opinię