Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aktualizacja map AutoMapy

Aktualizacja map AutoMapy

LuiN 15 Lipca 2010 13:08

0 0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku AutoMapa zamierza opublikować co najmniej sześć aktualizacji map i co najmniej trzy aktualizacje programu. Nowe mapy Polski zostały opracowane na dzień 26. czerwca i są to obecnie najaktualniejsze dane mapowe naszego kraju dostępne dla użytkowników nawigacji GPS.

Trzecia tegoroczna aktualizacja map programu AutoMapa jest jedną z najszybszych w jej historii. W zaledwie 2 tygodnie po zakończeniu zbierania danych mapowych zostają one udostępnione użytkownikom AutoMapy.

Mapa Polski wzbogaciła się o plany nawigacyjne kolejnych 841 miejscowości, dzięki czemu już 13989 miasta i miejscowości posiadają dokładne plany nawigacyjne. Nieustannie rośnie również liczba miast i miejscowości, w których, dla podniesienia komfortu nawigowania znajdują się kształty budynków wraz dokładnymi adresami punktowymi. Wraz z najnowszą aktualizacją map ich liczba osiągnęła poziom 3357 sztuk.

AutoMapa dysponuje największą w Polsce bazą adresów punktowych (POI). Ich liczba przekroczyła już 2,7 miliona, a o ponad 46 tys. wzrosła liczba nowych, dokładnych adresów punktowych przypisanych do konkretnych budynków.




W najnowszych mapach opracowanych przez lidera polskiego rynku map - firmę Geosystems Polska znalazło się również ponad 90 tys. nowych budynków opracowanych w technologii 2D i 3D. Ich łączna liczba osiągnęła w ten sposób niemal 3 miliony.

AutoMapa to największa i najdokładniejsza baza Użytecznych Punktów codziennie aktualizowana poprzez dziesiątki tysięcy aktywnych użytkowników AutoMapy skupionych wokół portalu Miplo.pl. Wraz z najnowszą aktualizacją map, liczba Użytecznych Punktów powiększyła się o ponad 17 tys. nowych, zweryfikowanych rekordów i przekroczyła liczbę 576 tys.

Posiadaczom AutoMapa Europe, oprócz nowych map Polski, udostępnione zostają najnowsze dane mapowe 44 krajów Europy przygotowane przez lidera światowego rynku map - firmę NAVTEQ. Dane mapy Europy przygotowane przez tę firmę w najnowszej specyfikacji 2010 Q2 mają reputację najlepszych i najbardziej kompletnych na rynku nawigacji.

Nowe mapy Polski i Europy, oznaczone symbolem 1006 do poprawnego działania wymagają programu AutoMapa w wersji 6.5 i są dostępne bezpłatnie na stronie www.AutoMapa.pl dla wszystkich użytkowników posiadających ważną subskrypcję.

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~mrzolwik  2010-07-15 13:57:15  host: 107-pra-23.acn.waw.pl

    WM do lamusa. AM przechodzi na wyższą półkę odchodząc od Larka itp. Wietrzy to z pewnością szersze spektrum systemów operacyjnych. Pamiętajmy jednak, że najistotniejsze są te, które są najpopularniejsze w Polsce, a nie w Stanach.

  • 0

    6. ~j23  2010-07-15 13:58:05  host: ackd237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ktoś wie kiedy zaktualizują Sygica na N900? No kurka wodna już chyba z rok nieaktualizowane, a co by nie mówić, dróg i zmian w organizacji ruchu przybywa.

  • 0

    7. ~Robertus  2010-07-15 14:29:46  host: dsb37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pewnie niektórych to będzie śmieszyć-zwłaszcza samochodziarzy z brzuchem, ale czy jest jakaś specjalna nawigacja dla rowerzystów z mocowaniami do kierownicy itp. ?

  • 0

    8. ~Michu  2010-07-15 14:43:34  host: t19-07.opera-mini.net

    do 7) mozna sobie kupic specjalny uchwyt do sztycy dla komorki. Widzialem takie na alledrogo.

  • 0

    9.  2010-07-15 18:51:12

    ludzie narzekają, że są błędy w AutoMapie, ale nawet nie napiszą do supportu im o tym powiedzieć, jakie są błędy ;/ ja natomiast jak widzę, że coś jest nie tak, zaraz zgłaszam tam swoje uwagi :D jakby więcej ludzi robiło tak, jak ja robię, to na pewno program byłby dużo lepszy i bardziej dopracowany :]

  • 0

    10.  2010-07-15 21:33:11

    Garmin dokładniejszy.

  • 0

    11.  2010-07-15 22:57:11

    papszmir - "spece" od Automapy robią oczczędności a my użytkownicy mamy łatać ich błędy? W mojej najbliższej okolicy naliczyłem ich naście. W skali kraju jest dużo więcej. Najciekawsze jest to, że tych błedów nie ma w nawigacjach opartych na mapach Nawteq-a. Z dokładnością w mojej okolicy lepej sobie radzą nawet OviMapy Nokii!!!

  • 0

    12.  2010-07-15 22:58:18

    poprawka: Najciekawsze jest to, że tych błedów nie ma w INNYCH nawigacjach opartych na mapach Nawteq-a.

  • 0

    13.  2010-07-15 23:05:56

    Robo: 2 rzeczy - AutoMapa nie korzysta w PL z map Navteqa, tylko z własnych. Poprawki userów implementuje nawet TomTom (nie pamiętam jak się nazywa ta usługa zgłaszania zmian).

  • 0

    14.  2010-07-15 23:13:13

    WitekT - jakiś czas temu w wersji tylko dla Polski było info o mapach Navteq. Tak czy siak aktualne mapy dla Polski pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Np. nie ma wielu ulic, które są od lat ale nie brakuje ścieżek przez krzaki traktowanych jako normalne ulice!

  • 0

    15.  2010-07-15 23:16:11

    Jutro się będę widział z rzecznikiem AM, to podpytam. Jak nie zapomnę, to napiszę tu o tym, czego się dowiedziałem. :-)

  • 0

    16.  2010-07-15 23:20:25

    WitekT - podczas jednej dłuższej podróży wychwytuję tak dużo błędów, że na ich zgłaszanie musiałbym poświęcać zbyt dużo czasu. Wolny czas wolę poświęcać na przyjemniejsze sprawy. ;)

  • 0

    17.  2010-07-15 23:37:19

    Jak dobrze pamiętam to kiedyś AutoMapa korzystała z map TeleAtlasu i wtedy było OK-ey. Np. po zmianach ślepe ulice są przejezdne i odwrotnie przejezdne ulice w przeczywistości są ślepymi wg Automapy. Poza tym trzeba uważać bo czasem program potrafi zafundować jazdę pod prąd ulicą jednokierunkową! Natomiast zdecydowanie mocną stroną są możliwości konfiguracyjne programu, interfejs oraz przyzwoita logika wyznaczania tras czasem jednak z niespodziankami.

  • 0

    18.  2010-07-16 00:32:58

    Jakie przyśpieszenie w aktualizacjach hehe. Widać gorąco się zrobiło nie tylko na dworze ale i w branży :) Co by nie było Automapa to nr1 ale widać że walczą, walczą :P

  • 1

    19.  2010-07-16 00:35:54

    Auto Mapa jest ładna, śliczna, kolorowa, z masą opcji i przyjazny konfigurator. Wyreklamowana na najlepszą i na najdokładniejszą. A jednak jeżeli obiektywnie spojrzymy na te mapy i dodatkowo mamy możliwość porównania z innymi nawigacjami równocześnie, to dochodzimy do wniosku iż ma najmniej aktualne mapy. Cóż z tego iż śliczne, kolorowe z budynkami 3D (które to też są mało precyzyjne), skoro wprowadzają w błąd. Mamy nieistniejące ulice, o nie tych kształtach, lub skrzyżowania dróg z mostami. Dosłownie. Spotkałem się w kilku miejscach iż droga która to biegnie pod mostem krzyżuje się z tą na moście. No takie coś tylko w "Powrocie do przyszłości" i latających samochodach. Ja nie mam DeLorean-a DMC-12 po tuningu i nie przelecę na most. Zgłaszanie błędów? Kilka zgłosiłem. Podobno dział techniczny miał się tym zająć. Wyszło już kilka wersji programu po tym fakcie, a błędy jak były, tak są. Chcecie bardziej niezawodną nawigację niż AM? Mniej bajerów i mniej kolorowa. Czasem wolniej chodzi, ale jest bez przesady o 200% dokładniejsza. To Garmin. Z czystym sumieniem polecam.

  • 0

    20.  2010-07-16 08:29:53

    Boss - AM jest "wyreklamowana" bo na kilku portalach praktycznie przy każdej aktualizacji pojawiają się identyczne teksty wychwalające możliwości programu. Podobnie jak Ty zauważyłem błędy w kształtach ulic. Były też propozycje nauki latania, gdy na wiadukcie słyszałem komendę skręć w lewo lub prawo w ulicę, która była pod nim a przez program była błędnie traktowana jako skrzyżowanie. Poza tym Twoją opinie odnośnie sensu zgłaszania błędów podziela więcej osób. Tak jak wcześniej wspomniałem interfejs programu, możliwości konfiguracyjne oraz logika wyznaczania tras są na wysokim poziomie, jednak najważniejszy element programu jakim są mapy pozostawia wiele do życzenia. W marketach można kupić nawigacje (urządzenie + mapy), niewiele droższej od programu AM Polska bez urządzenia. I choć interfejs takich nawigacji ciężko jest porównywać do AM, to mapy potrafią być dokładniejsze.

  • 0

    21. ~m-nick  2010-07-16 09:57:43  host: 194.42.116.40

    @ 19 Boss, to może podaj współrzędne tych błędów. Ja jakoś od dawna w mojej okolicy nie znajduję błędów, a korzystam dość sporo z AM w dużej aglomeracji. Jeżeli Garmin jest wolniejszy, mniej kolorowy, wolniej chodzi, to pokaż co to znaczy o 200% dokładniejszy, żebym sobie porównał wady i zalety...

  • 0

    22.  2010-07-16 14:31:18

    Przepraszam, ale nie będę teraz przypominał sobie wszystkie przejazdy do pół roku wstecz, aby znajdować błędy. Sam zacznij jeździć i zwracać uwagę na błędy.

  • 0

    23.  2010-07-16 21:01:28

    AutoMapa to nawigacja typu off-line. Bez względu na liczbę aktualizacji, które i tak są skromne, nie umywa się do nawigacji typu on-line. Nawet jak ta ostatnia nie działa idealnie (choć tak naprawdę nie ma idealnej co potwierdzają wpisy) to przy obecnej ilości remontów i objazdów zostawia w tyle nie tylko AutoMapę. Pozostaje kwestia priorytetów, co jest ważniejsze dla użytkownika. I od razu odrzućmy argument, że "ciągnie dane" bo dziś transmisja jest naprawdę tania. I argument, że nie można się połączyć albo nie przelicza trasy. W dobrej sieci zarówno łączy się jak i przelicza.

  • 0

    24. ~komputerowy dziadek  2010-07-17 19:52:03  host: chaos.tpnet.pl

    Ja już tu kiedyś pisałem na temat AM i dalej swoją opinie podtrzymuję: AM jest nieintuicyjna! Z nawigacji korzystam rzadko, tylko kilka razy w roku i za każdym razem mam problem, bo muszę się jej obsługi uczyć od nowa. W efekcie najczęściej po kilku nieudanych próbach osiągnięcia tego, co zamierzałem, wyłączam AutoMapę i włączam TomToma, który takich problemów mi nie sprawia.

Dodaj swoją opinię