Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aktualizacja Androida przez Google Play

Aktualizacja Androida przez Google Play

LuiN 18 Kwietnia 2014 13:59

9 0

Do Google Play trafiła właśnie aplikacja Sony Xperia Keyboard. To nowy sposób producentów smartfonów z Androidem na szybsze aktualizowanie oprogramowania w smartfonach i tabletach.




Klawiaturę Sony Xperia Keyboard pobrać mogą wyłącznie użytkownicy smartfonów Xperia, niezależnie jednak od kraju czy operatora. Tym samym nie trzeba już czekać, aż nowe oprogramowanie zatwierdzi nasza sieć komórkowa, nie musimy pobierać za jednym zamachem całego obrazu systemu, a poprawki i nowe funkcje trafiać będą do telefonów znacznie szybciej, bez czekania producenta "aż nazbiera się" na dużą aktualizację.


Sony nie wpadł na pomysł jako pierwszy w świecie Androida - HTC zapowiedział taką formę aktualizacji w czasie premiery HTC One M8. W przypadku smartfonów HTC, aktualizacje dostępne przez Google Play nie będą dotyczyły jedynie drobnych funkcji, ale też całych firmowych aplikacji np. aparatu fotograficznego.


Rozproszony model aktualizacji z powodzeniem stosuje Nokia w swoich Lumiach i coraz przychylniej przygląda się mu sam Google. Dwa dni temu do Google Play trafiła oficjalna aplikacja aparatu dla Androida - Google Camera, dostępna dla urządzeń z Androidem 4.4 lub wyższym. Program przyniósł popularną w tym sezonie funkcję zmniejszania ostrości tła, nie zabrakło też trybu 50-megapikselowej panoramy sferycznej.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: aktualizacja | android | htc | htc one m8 | kitkat | ota | sony

w sumie: 20
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    3. ~Trolololo.  2014-04-18 15:08:45  host: 81.219.84.18

    @2.
    A co Ty jakiś Kononowicz jesteś?:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~razer  2014-04-18 15:11:34  host: 193.201.36.34

    Od dawna takie rzeczy praktykuje Google oraz inni producenci np. Samsung.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~ppp  2014-04-18 15:21:39  host: aemc227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak dla informacji, od czasu prezentacji WP8.1 wiadomo, że właśnie w taki sposób będą aktualizowane pewne składniki systemu. Co więcej, Nokia w serii Lumia już od dawna to stosuje, zapewne dlatego MS zdecydował się na wprowadzenie tego systemu aktualizacji.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8.  2014-04-18 15:37:18

    6, ppp - napisałem o tym w czwartym akapicie, aktualizacje tego typu były i w WP8.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2014-04-18 15:55:12

    @5 - Bo mimo wszystko coś w google play jest ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~  2014-04-18 16:07:23  host: apn-95-40-176-231.dynamic.gprs.plus.pl

    Łał, wpadli na ten pomysł kilkadziesiąt lat po tym, jak dystrybutorzy systemów operacyjnych na komputery zaczęli wypuszczać łatki na te systemy...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    11. ~ppp  2014-04-18 17:49:42  host: n05-06-07.opera-mini.net

    Tak tak, widziałem. Tylko jedna osoba chyba zrozumiała, że chodzi o aktualizacje kolekcji producentów, a nie składniki systemowe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~mat  2014-04-18 18:31:01  host: 82-160-108-131.tktelekom.pl

    link kieruje do klawiatury i nic w opisie mi? ma poza tym ze to klawiatura

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~sdad  2014-04-18 19:32:07  host: public-gprs422576.centertel.pl

    mam xperie, loguje sie do googleplay i takiej aplikacji nie mam... Doradzi kto co? z gory dzikei

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~asbc  2014-04-18 23:43:49  host: ip-78-30-81-160.free.aero2.net.pl

    ja tez nie mam. Nie wiem o co w tym chodzi. Zagadka na maxa

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15. ~Xperia S  2014-04-19 00:37:02  host: user-46-112-227-134.play-internet.pl

    Brawo! Co to zmienia, jeśli dalej to nie jest dostępne dla użytkowników starszych telefonów? Reszta ma to w ich updaterze, który aplikacje sony pobiera i instaluje automatycznie, niezależnie od operatorów -.-

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    16. ~  2014-04-19 01:04:08  host: ip-78-30-107-124.free.aero2.net.pl

    CyianogenMod rules! Nasram na spóźnione o rok oficjalne i "ciężkie" aktualizacje od producenta!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~Maq  2014-04-19 08:23:07  host: n05-07-08.opera-mini.net

    Motorola przez sklep Play aktualizuje nawet bootloader dla Moto G i X

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~xxx  2014-04-20 07:54:12  host: ip-176-111-16-202.himax.com.pl

    Drogi autorze, Motorola takie rzeczy robi od kilku lat. (Np Smart Actions w XT910)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20.  2014-04-20 10:32:00

    Rozmycie tla, czyli gleba ostrosci wykonana softowo w telefonie. Dobry zart.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~samsung  2014-04-20 17:13:51  host: acmc4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aplefan zadziałał http://www.wykop.pl/link/1957456/plonie-siedziba-firmy-samsung/

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    23.  2014-04-21 18:42:37

    Mam xperię i nie moge zainstalowac klawiatury. Oszustwo! :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~Calm7  2014-04-21 21:24:55  host: n13-07-07.opera-mini.net

    23). Przeszkadzała Ci ta w standardzie? No to masz teraz bez :-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~:)  2014-04-22 12:09:44  host: 92.60.132.22

    Brak Xperii S. żal....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-04-22 12:13:45

    @21 miejmy nadzieję, że nikomu nic się nie stało. Samsung jest jednak konsekwentny. Nawet ich budynek wspiera palące się Samsungi Galaxy. Wszystko zintegrowane.

Dodaj swoją opinię