Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Akcje TP najtańsze od prawie 5 lat

Akcje TP najtańsze od prawie 5 lat

WitekT 26 Maja 2009 14:57

0 0
Kurs Telekomunikacji Polskiej traci piątą sesję z rzędu. Notowania operatora są na poziomie najniższym od października 2004 roku.

Spadki kursu spółki to wynik słabych wyników za I kwartał i doniesień o możliwej sprzedaży udziałów przez jednego z akcjonariuszy - Capital Research and Management Company - który ma 10,1% akcji TP. Amerykański fundusz nie komentuje sprawy.


Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2009-05-26 19:23:29

    15: we'll see... ;-)

  • 0

    18. ~  2009-05-26 19:34:47  host: atropos.tpi.pl

    16: Nie sądzisz, żeby ktoś leciał? To ci powiem, już leci. Na niskim szczeblu są grube przetasowania. Zaciskanie pasa jest widoczne zwłaszcza przy wszelakim outsourcingu :)

  • 0

    19.  2009-05-26 19:49:43

    mirekb: Nie jestem wielkim specjalistą, także traktuj moje rady mocno krytycznie. Sam zagram pod dywidendę. Kupię przed 18 czerwca (liczę że poniżej 16zł). Wtedy kurs odniesienia po odcięciu dywidendy będzie wynosić dla mnie ~14,5zł. Takiego kursu nie było odkąd inwestuję. Ponadto TPSA ma duży udział w WIG20, dlatego liczę że szybko wróci ponad 15,5zł. Moim zyskiem będzie 1zł - prowizje na sztuce (powiodło mi się już to na KGHM w latach poprzednich). Pozdrawiam

  • 0

    20. ~Tadeusz  2009-05-26 19:55:49  host: wap.mobile.project4.pl

    Napewno zarząd podejmie działania naprawcze. Zwolnią kilka sprzątaczek. Wzamian za te korzystne dla firmy decyzje zarząd otrzyma stosowne podwyżki.

  • 0

    21.  2009-05-26 20:01:24

    @ 18, jasne i dlatego TP gorączkowo rozgląda się za studentami gdzie tylko się da bo nie ma komu robić :) Chyba, że o innym outsourcingu mówisz ;)

  • 0

    22. ~  2009-05-26 20:14:58  host: atropos.tpi.pl

    21: Grupa TP bierze nie tylko studentów do "takiego outsourcingu". Ale już grzmi w różnych miejscach, już ziemia drży - tu się kogoś zwolni, tu się ucina stawki... I zatrudni się studentów, którzy pracują za głodowe stawki. A i ich przełożeni są mocno tasowani i zaciskają pasa.

  • 0

    23. ~  2009-05-26 20:15:31  host: f96-041.opera-mini.net

    @19 ok.beda to wolne rekomendacje.mirekb

  • 0

    24. ~  2009-05-26 20:48:39  host: oo6.ipartners.pl

    Widzę, że inwestorzy finansowi wreszcie docenili program naprawczy przygotowany przez zarząd &FTP na czas kryzysu. Program, który opisał WitekT. Maciej Witucki to Kononowicz polskiej telekomunikacji ;-)

  • 0

    25. ~  2009-05-26 21:00:01  host: apn-77-113-45-245.dynamic.gprs.plus.pl

    # 24 Maciej Witucki to kto ?? KONUSowicz polskiej telekomunikacji ? O tym myślałeś ?

  • 0

    26. ~  2009-05-26 21:03:42  host: chello089077042082.chello.pl

    Przy cięzkiej sytuacji w branży spadki akcji sa nieuniknione.

  • 0

    27.  2009-05-26 21:06:35

    25: tyle, że branża telco jest generalnie stosunkowo najmniej dotykana spośród wszystkich... A spadek TP wynika z innych względów.

  • 0

    28.  2009-05-26 21:11:20

    Jutro powinno być odbicie, ktoś tu chyba szuka jeleni na akcje TP:P

  • 0

    29. ~wosq  2009-05-26 23:10:08  host: 94.254.185.33

    To było dla mnie jasne od wielu miesięcy . Co jakiś czas chodziłem do REALA i pytałem czy już rozdzielili Neostradę od opłaty za telefon. Nie rozdzielili...wziąłem więc PLAY ONLINE

  • 0

    30. ~pir  2009-05-26 23:27:16  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    Jak czyta się te PIERDOŁY o waszych przemyśleniach kursowych to aż wyć się chce. Specjalnie chcą doprowadzić akcje tp do poziomu minimalnego bo za 50% wartości FRANCE TELEKOM będzie skupować je z giełdy. Powiem tylko tyle, że jak ktoś chce zarobić to niech kupi akcje w czwartek i potrzyma do sierpnia.

  • 0

    31. ~ahahah  2009-05-26 23:40:06  host: chello081018196226.chello.pl

    do 19.....tepsa leci na 9,9 zł. Taka cenę pamiętam po internetowym. Zresztą biorąc pod uwagę że ta spółka była oazą spokoju podczas ostatniego roku w którym wiele spółek straciło 80% swojej wartości i bdodajac do tego sytuację na naszym rynku telekomunikacyjnym , wojnę cenową itp, a także to że łączna emisja Tepsy to aż 1 miliard 400 milionów akcji , to kapitalizacja przy kursie 10 zł wyniesie aż 14 mld zł a to i tak dużo biorąc pod uwagę wyniki które zapowiadają się na ten i następne lata.Gdyby zysk tepsy wyniósł 1 mld zł ( myslę że będzie o wiele mniejszy :-) ) to współczynnik c/z przy cenie 10 zł wyniesie 14, a to baaaaardzo dużo. dlatego uważaj żeby ci rączek nie urwało podczas tej inwestycji w tego spadajacego noża. :-)

  • 0

    32. ~ahahah  2009-05-26 23:41:16  host: chello081018196226.chello.pl

    po internetowym krachu.....

  • 0

    33. ~wosq  2009-05-27 00:03:57  host: 94.254.185.33

    Jestem bardzo zadowolony , że TP SA i Zamachowski schodzą na psy. Chcieli za dużo i wkrótce nie będą mieli nic. Po co każą ludziom płacić za niechciany telefon???? To efekty - sam bym Neostradę wziął, ale bez telefonu !!

  • 0

    34. ~wosq  2009-05-27 00:23:43  host: 94.254.185.33

    Tak bardzo nienawidzę TPSA i jej zachłanności, że to jest dla mnie wielka i radosna wiadomość.

  • 0

    35.  2009-05-27 00:26:31

    ~ahahah: korzystaj z dźwigni finansowej i otwórz krótkie pozycje na TPSA i licz zyski. To 9,9zł to są setki procent zysku.

  • 0

    36. ~  2009-05-27 13:01:33  host: f96-049.opera-mini.net

    TP to gówno, drogo, niska jakość, olewanie klienta, dalej mam wymieniać? Dobrze tak tym złodziejom.

Dodaj swoją opinię