Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Akcje polskich telekomów poszły w dół

Akcje polskich telekomów poszły w dół

WitekT 18 Kwietnia 2005 12:45

0 0

Złożenie przez firmę Hutchison oferty w przetargu, który może wyłonić czwartego operatora komórkowego w Polsce, wywołało małe trzęsienie ziemi.

Inwestorzy na tę wieść zareagowali wyprzedażą akcji Telekomunikacji Polskiej, głównego udziałowca PTK Centertel, operatora sieci komórkowej Idea. Kurs akcji Netii, która także w tym przetargu stara się o częstotliwości, również spadł. Taniały również akcje PKN Orlen, który wraz z KGHM jest jednym z akcjonariuszy Polkomtelu, operatora sieci Plus GSM. Spadał też kurs akcji Elektrimu, który spiera się z francuskim Vivendi o to, kto ma 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej, największego operatora w regionie.
Analitycy niemal zgodnym chórem mówią, że pojawienie się na rynku czwartego operatora komórkowego, a zwłaszcza tak zaprawionego w bojach z innymi operatorami i agresywnego w pozyskiwaniu klientów jak Hutchison, oznacza obniżenie wartości firm już obecnych na rynku.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~:-)  2005-04-18 13:52:00  host: dm102.internetdsl.tpnet.pl

  super !!

 • 0

  2. ~DASTI  2005-04-18 16:46:00  host: dk58.internetdsl.tpnet.pl

  no nareszcie coś się ruszyło .HUTCHISON do boju .

 • 0

  3. ~QbiQ  2005-04-20 23:05:00  host: nat-240-227.man.bydgoszcz.pl

  Tylko kiedy wejda na rynek...byle jak najszybciej!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet