Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Akcje Elektrimu rosną w związku z PTC

Akcje Elektrimu rosną w związku z PTC

WitekT 4 Kwietnia 2006 23:38

0 0

Trzy dni z rzędu kurs Elektrimu rósł jak na drożdżach. Inwestorzy uwierzyli w rychłe zakończenie sporu o PTC.

Czwartek: 32%, piątek: 39%, poniedziałek: 22,4% – kurs Elektrimu rósł w zawrotnym tempie. Wzrost kursu Elektrimu zaczął się od wyroku sądu apelacyjnego wydanego w minioną środę. Sąd uznał w nim za obowiązujące w Polsce orzeczenie arbitrażu wiedeńskiego. Dotyczyło ono przeniesienia własności 48% akcji PTC z Elektrimu do Elektrimu Telekomunikacji. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Pakiet akcji operatora jest wart ponad 2 mld euro. Jednak w sprawie udziałów w PTC toczy się jeszcze kilkadziesiąt innych sporów sądowych. To wojna wszystkich ze wszystkimi – Elektrim kontra Vivendi kontra Deutsche Telekom kontra Elektrim. Fakt – potwierdzone przez sąd apelacyjny orzeczenie trybunału arbitrażowego jest jak dotąd jedynym prawomocnym.

Dzięki temu Elektrim umocnił swoją pozycję i będzie mu łatwiej negocjować z pozostałymi graczami ostateczne zakończenie sporu. Pytanie tylko, czy druga (i trzecia) strona będzie chciała usiąść do stołu. Jeżeli Zygmunt Solorz, właściciel Elektrimu, nie zdoła przekonać Vivendi i Deutsche Telekom do rozpoczęcia wspólnych rozmów, inwestorzy mogą poczuć zniecierpliwienie, które szybko odbije się na notowaniach spółki.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet