Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Akcja Moja Pierwsza Komórka

Akcja Moja Pierwsza Komórka

sirmark 28 Sierpnia 2008 14:33

0 0

fonioWe wrześniu rusza akcja pod nazwą Moja Pierwsza Komórka, organizowana w ramach działań społecznej odpowiedzialności biznesu firmy CenterNet. Celem akcji jest rozpropagowanie zasad racjonalnego używania przez dzieci telefonów komórkowych. Maskotka programu, czyli Fonio pokaże pociechom jak bezpiecznie korzystać z komórki.

Nie sposób ocenić korzyści, jakie niesie ze sobą korzystanie z telefonii mobilnej. Problem pojawia się jednak, jeśli telefon komórkowy jest używany w sposób mało odpowiedzialny lub nawet niebezpieczny. - mówi Anna Streżyńska, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Podobne opinie słychać również wśród psychologów i pedagogów. Brak edukacji w zakresie radzenia sobie z telefonem komórkowym wywołuje wiele nieprzyjemnych konsekwencji zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Uważam, że konieczne jest, aby dzieci wraz z pierwszą komórką poznawały podstawowe zasady jej używania, co wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa. - mówi Mariola Błaszczyk, pedagog szkolny.

To stanowisko potwierdzają także naukowcy. Z prowadzonych przez nas badań wynika, że Polacy bardzo chętnie kupują coraz więcej urządzeń elektronicznych związanych z komunikacją. Dotyczy to również telefonów komórkowych. Kupując komórkę dziecku, nie możemy zapominać, że dajemy mu do rąk narzędzie, które może być wykorzystywane na wiele sposobów, nie zawsze takich, o jakich myśleliśmy podczas zakupu. W ramach tej akcji, chcemy się dowiedzieć więcej o tym, czym dla dziecka jest telefon komórkowy oraz jak uchronić najmłodszych przed różnymi niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z komórki - mówi Kuba Antoszewski z instytutu badawczego Millward Brown SMG/KRC.




Bohaterem akcji Moja Pierwsza Komórka jest Fonio - postać, która w zabawny sposób przedstawia zasady z zakresu savoir-vivre, bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności związanej z posiadaniem telefonu komórkowego. Dzięki temu, niezwykle istotne treści przekazywane są dzieciom w sposób przystępny, ułatwiający ich zrozumienie i zapamiętanie.

Konferencja prasowa promująca akcję jest planowana na drugą połowę września 2008 r. Moja Pierwsza Komórka będzie mieć charakter programu opatrzonego własnym logo, z własną stroną internetową i nie będzie on łączył się z działaniami komercyjnymi firmy. Honorowy patronat nad akcją objął Urząd Komunikacji Elektronicznej. Dotychczas - jako główni partnerzy - w akcję zaangażowali się: instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC oraz Radio ZET i firma Vobis.

Źródło tekstu: CenterNet     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~RaideR  2008-08-28 14:37:15  host: 213.25.189.50

    no to Fonio jest moim idolem od teraz xD

  • 0

    2. ~nick  2008-08-28 16:34:37  host: bzm218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta akcja powinna być skierowana nie tylko do dzieci w szkołach ale do wyszystkich polaków. Tylko korporacje na to nie pozwolą bo trzeba by zwinąć interes i w kraju zostałby tylko jeden operator.

  • 0

    3.  2008-08-28 17:02:32

    Już byłą taka akcja. Polkomtel chyba ją prowadził. Pojawiła się w maju, w okresie 1 komunii. Księża byli skonfundowani.

  • 0

    4.  2008-08-28 18:29:14

    Fonio jest tak uroczy, że na długie lata odstręczyłbym moje dziecko od komórki.

  • 0

    5. ~suvvvv  2008-08-28 19:00:47  host: enw114.internetdsl.tpnet.pl

    wieksze niebezpieczenstwo niesie za soba np. internet niz komorka, dla ktorej moja uboga kreatywnosc nie wymysla strasznych i niebezpiecznych rzeczy z nia zwiazanych :D

  • 0

    6. ~McBoorack  2008-08-28 20:18:41  host: f96-026.opera-mini.net

    A jakie to niby sa te niebezpieczeństwa związane z używaniem komórki przez dziecko? Bo chyba jedynymi jakie przychodza mi w tej chwili do głowy to nabicie masakrycznie pustoszacego kieszeń rachunku za np korzystanie w WAPu, dzwonienie na 0700 lub ściąganie gier za 10zl lub wiecej... Wszystko tak czy owak sprowadza sie do jednego moim zdaniem...

  • 0

    7. ~Przemek  2008-08-28 20:36:57  host: idc82.idc.net.pl

    A ja za żadne skarby nie kupię mojemu małemu dziecku komórki - świat zaczyna stawać na głowie!

  • 0

    8. ~PKJMK  2008-08-28 21:41:52  host: chello089078240189.chello.pl

    super pomysł :)

  • 0

    9. ~dziecko  2008-08-28 22:33:04  host: apn-77-113-9-115.gprs.plus.pl

    fonio daj mi iphona !! bo nie usne !! i nie bede sie grzecznie bawic i nie bede jest calego obiadu i bede sie klocic z siostra

  • 0

    10.  2008-08-28 23:31:02

    wibrator? Ale to chyba dla dziewczynek:)

  • 0

    11. ~  2008-08-30 00:59:25  host: aawv21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oczywiście o szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego z telefonu nikt nie wspomni. Banda wyjątkowo cynicznych i zepsutych do kości sukinsynów zrobi wszystko żeby tylko powiększyć zyski.

  • 0

    12. ~nick  2008-08-30 01:28:41  host: bzr71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6. ~McBoorack - np. takie: dzień dobry panie dyrektor w szkole jest bomba...

  • 0

    13. ~anulka  2008-08-31 10:37:59  host: aayt21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze ze taka akcja jest organizowana i włączają sie w nią i radio zet i sklepy vobis, moze będzie większy odzew. Tego typu akcje na temat internetu już sa prowadzone to po co kolejna kampania? Na pewno nie zaszkodzi trochę edukacji...

  • 0

    14.  2008-09-13 07:34:45

    No niech coś robią, jak patrze na ulice to każdy brzdąc maszeruje z telefonem. Niech go nauczą,że nie tylko to to do grania jest. W gimnazjum też by mogli wyedukować płeć piękna żeby nie dawała swoich tel. komu popadnie i nie sms-owała z kim sie trafi..Aby coś się zmieniło na lepsze

  • 0

    15. ~arek  2008-09-13 12:01:14  host: nat-mo5.aster.pl

    Goldini ma tu rację - trzeba nauczyć podstawowych zasad korzystania z telefonu, żeby nie narobił on więcej szkód niż pożytku. Każda tego typu akcja jest dobra, zawsze ktoś skorzysta

  • 0

    16. ~sebek  2008-09-15 23:40:38  host: cpq160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poczytałem co nieco o tej akcji bo zastanawiam się nad kupnem telefonu dla mojego syna (chodzi do drugiej klasy). chyba fonio mnie przekonał że to będzie słuszne posunięcie. w końcu chodzi o bezpieczeństwo.

Dodaj swoją opinię