Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Afryka doczekała się sieci 3G

Afryka doczekała się sieci 3G

WitekT 30 Listopada 2004 22:42

0 0

Nie bogata Republika Południowej Afryki lecz maleńki Mauritius został pierwszym afrykańskim krajem, w którym ruszyła sieć UMTS.

Sieć telefonii komórkowej Emtel z Mauritiusa poinformowała w poniedziałek o uruchomieniu pierwszej w Afryce sieci telefonii 3G. W ten sposób liczący zaledwie 1,2 mln mieszkańców Mauritius wygrał wyścig o palmę pierwszeństwa ze znacznie większą i bogatszą RPA. Tamtejsza sieć Vodacom zapowiada uruchomienie usług UMTS do końca grudnia. To nie pierwszy taki sukces Emtela. Powstała w 1989 r. spółka jako pierwsza uruchomiła sieć komórkową na południe od równika.
Emtel poinformował, że na modernizację sieci dla potrzeb UMTS wydał 20 mln dolarów. Dostawcą sprzętu była chińska firma Huawei Technologies. Do Emtela, którego udziałowcem jest luksemburska spółka Millicom International Cellular, należy ok. 35% rynku na Mauritiusie. Reszta to domena sieci Cellplus należącej do państwowego przedsiębiorstwa Mauritius Telecom.

Źródło tekstu: WP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet