Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aero2 szuka dystrybutorów kart SIM

Aero2 szuka dystrybutorów kart SIM

WitekT 1 Sierpnia 2011 09:57

0 0

Aero2 szuka dystrybutora swoich kart SIM oferujących dostęp do darmowego Internetu. Na stronach operatora opublikowano zapytanie ofertowe.

Zainteresowane podmioty mogą zgłaszać się do 5. sierpnia. Wśród pytań można znaleźć m.in. to, czy podmiot ma w ofercie modemy HSPA+ i900 MHz i LTE 2500 MHz TDD oraz anteny. 60% oceny stanowi cena dystrybucji pojedynczej karty SIM, 30% składa się analiza obszaru działania firmy względem zasięgu Aero2, a 10% - możliwy termin rozpoczęcia współpracy.




O bezpłatnym Internecie od Aero2 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, a o problemach z dystrybucją i spotkaniu z UKE - w tej wiadomości.

Zobacz: zapytanie Aero2 ws. dystrybucji kart SIM (plik .doc; 273 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 2

    1. ~gosciu  2011-08-01 10:07:07  host: dkt34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyzby UKE wreszcie wzielo sie do roboty? Siec dystrybucji powinna byc zorganizowana przed uruchomieniem oferty a nie czas sobie leci a oni na kolanie rozkrecaja biznes

  • 2

    2. ~Longman  2011-08-01 10:19:18  host: bah109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najlepsze byłyby Żabka i Biedronka.

  • 2

    3.  2011-08-01 10:29:00

    Tak, bo wstawienie do salonów Plusa i Cyfrowego Polsatu nie wchodzi przecież w grę...

  • 2

    4. ~jasium  2011-08-01 11:02:29  host: cpn174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Informacja troszkę starawa: http://www.wykop.pl/link/825003/aero2-szuka-dystrybutora-kart-si m/

  • 3

    5.  2011-08-01 11:14:21

    Mi by pasowało taką kartę w punkcie Cyfrowego Polsatu odebrać albo Salonie Plusa bo mam najbliżej, a nie szukać po Polsce. Pisze: modemy HSPA+ i900 po co to "i"? Zasięg mam Aero2 bez anteny 21 %, a antenę sobie dokupię ATK-20 z Dipola i po sprawie ;)

  • 2

    6.  2011-08-01 11:42:01

    ja wysłałem formularz i potwierdzenie zapłaty 14go lipca, do dziś ani śladu odzewu w sprawie karty. przydał by się dostęp tak jak umówili się z UKE.

  • 1

    7. ~  2011-08-01 11:51:56  host: user-188-33-198-245.play-internet.pl

    czy oni po prostu nie moga wysyłac tych kart poczta??????????

  • -1

    8. ~  2011-08-01 11:54:20  host: user-188-33-198-245.play-internet.pl

    do 1 - no bo to nasza narodowa bylejakość - ale nawet jak samoloty spadaja, to nikt się tym nie przejmie i NADAL będzie właśnie tak na kolanie (swoja droga to niezły patent na biznes - wygrac przetarg na 'pismie' a potem, to się zobaczy....)

  • 2

    9.  2011-08-01 11:55:21

    Spamer: to "i" to literóweczka pewnie. Modem musisz dobrać zgodny z UMTS w paśmie 900MHz, a to nie jest aż tak popularna konfiguracja: http://tnij.org/modemyzgodnezaero2 z tym, że teraz pojawił się problem z dziwną konfiguracją karty SIM Aero2 - w nowym wydaniu niektóre urządzenia nie chcą się zalogować do sieci, albo raportują brak sygnału mimo zalogowania. Pomocy od Aero2 nie uzyskasz, bo znowu oni wymagają regulaminowo (nawet w celu reklamacji) urządzeń HSPA kategorii 10, a to oznacza droższe modele (od 400 wzwyż).

  • 2

    10.  2011-08-01 12:06:04

    jakubd: Ostatnio kupiłem Huawei E173u-2 z Play za 129 zł i to był trafiony wybór, model ten znajduje się na liście zgodnych modemów z Aero2 ;) Jeszcze muszę dokupi antena+kabel+konektor i można działać.

  • 0

    11. ~  2011-08-01 12:13:47  host: 77-255-54-163.adsl.inetia.pl

    @9. Z tymi modemami nie jest tak źle. Sierra Wireless 307 kosztuje w okolicach 200 złotych. Czyli tak średnio około 2 razy drożej niż nowy modem UMTS900 HSDPA.

  • 1

    12. ~  2011-08-01 12:18:31  host: 77-255-14-182.adsl.inetia.pl

    Ta, "szuka". Pewnie każdy kto im nie dopłaci za honor bycia dystrybutorem będzie skreślony na starcie.

  • 2

    13.  2011-08-01 12:24:14

    @11: Kup sobie Vodafone K3565 z HSPA+ 900 za ok. 90 zł dobrze działa łapie zasięg, tyle że nie ma złącza na antenę zewnętrzną.

  • 1

    14.  2011-08-01 12:50:19

    teraz będą szukać, potem będą stopniowo wrowadzać do podmiotu, ktory wygra, potem będzie "chwilowy brak kart sim" albo ich "darmowa" cena będzie za wysoka :D

  • 1

    15. ~wosq  2011-08-01 15:21:19  host: user-188-33-182-210.play-internet.pl

    Od jutra dystrybucją tych kart powinny się zająć punktu Polsatu Cyfrowego i Plus GSM. Tak być powinno. Ale widać, że Solorz gra na zwłokę i maksymalne przeciąganie i utrudnianie.

  • 1

    16. ~berdys  2011-08-01 16:27:32  host: user-31-174-40-101.play-internet.pl

    ten modemik z playa jest bardzo dobry :D kupiłem dzisiaj drugi- mały backup :D

  • 1

    17. ~berdys  2011-08-01 16:29:02  host: user-31-174-40-101.play-internet.pl

    BTW- ten net od playa dziala znakomicie, w porownaniu z tym co sie dzialo 2 lata temu tuz po starcie... jestem w lekkim szoku, tyle ze jestem na wiosce i duzego ruchu tu nie ma.

Dodaj swoją opinię