Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aero2 odebrało Głuchy Telefon Czytelników TELEPOLIS.PL!

Aero2 odebrało Głuchy Telefon Czytelników TELEPOLIS.PL!

WitekT 22 Stycznia 2015 14:16

24 1

Kolejna firma zdecydowała się na odbiór statuetki Głuchego Telefonu TELEPOLIS.PL! Tym razem Aero2 - za sposób wprowadzenia kodów captcha w usłudze BDI.

Zobacz: Głuche Telefony 2014.

Przypomnijmy, że Aero2 wygrało nie tylko w redakcyjnej kategorii Usługa roku, ale także w rankingu czytelników. Nagrodę w imieniu spółki odebrała Edyta Wiącek-Różycka oraz Mariusz Busiło.

gt2014 aero2 gt2014 aero2 gt2014 aero2

Zobacz: Tego się ludziom nie robi.

Captcha została wprowadzona dla wyrównania szans zwykłych użytkowników z tzw. heavy userami, a więc niewielkim odsetkiem osób, które wykorzystują Bezpłatny Internet sprzecznie z jego przeznaczeniem, co przekłada się na jakość dostępu dla pozostałych osób. Cel ten został osiągnięty - powiedział Mariusz Busiło.




Jak dodał, zgadzam się, że dla części użytkowników pierwsza wersja captchy mogła być zbyt nieczytelna, ale spółka wyciągnęła wnioski z szerokiej dyskusji, która z tego powodu powstała i podjęła decyzję o wprowadzeniu łatwiejszych w odczycie kodów, które są wystarczające do osiągnięcia zamierzonego wyrównawczego celu tego mechanizmu. Z obowiązku autoryzacji godzinnej sesji kodem captcha zostali zwolnieni ci, którzy mają rzeczywisty problem z rozpoznawaniem znaków.

gt2014 aero2 gt2014 aero2

Od nowego roku udostępniliśmy usługę Aero Mini, po uruchomieniu której użytkownicy BDI mogą korzystać z komercyjnej części pasma 900 MHz. Aero Mini, jako usługa nie podlega restrykcjom przerywania sesji połączenia. Ceny pakietów zostały tak ustalone, aby były bardzo atrakcyjne dla Użytkowników BDI. 5 zła za 3GB transferu w skali miesiąca to nie tylko w naszej opinii oferta atrakcyjna - powiedziała Edyta Wiącek-Różycka dodając, że choć Aero Mini ma zaszyte ograniczenie transferu na poziomie 512 kb/s, to nie wyklucza rozwijania tej oferty zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.

Zobacz: Aero2 startuje z płatnymi pakietami w BDI.

Dotychczas - poza Aero2 - tylko jedna firma, spośród wszystkich nagrodzonych w ciągu 10 lat, zdecydowała się na odebranie statuetki. W 2008 roku w imieniu P4 nagrodę przyjął Chris Bannister, prezes, i Jacek Balicki, członek zarządu. W 2010 roku nagrodę w naszym biurze odebrał też Marcin Gruszka, rzecznik.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 79
  • 0

    61.  2015-01-23 18:02:59

    Ja widzę, ze rozmowa zeszła na temat niespotykanej na świecie tolerancji narodu zamieszkującego Europę w granicach Rzeczpospolitej Polskiej...

  • -1

    62. ~jmg  2015-01-23 21:26:44  host: rev12.net95-158-82.revers.nsm.pl

    Prawda jest taka, że Aero2 z bezpłatnego internetu zrobiło internet częściowo płatny, czyli ominęli konieczność darmowego świadczenia przez ileś tam lat.

  • -1

    63. ~jmg  2015-01-23 21:31:13  host: rev12.net95-158-82.revers.nsm.pl

    ...oczywiście darmowo nadal świadczą. Ale z utrudnieniami, których pierwotnie nie było. Z ich strony było to nadzwyczaj sprytne posunięcie.

  • 1

    64. ~pabloki  2015-01-23 22:33:23  host: 37.30.201.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @54 a dlaczego mieli by pukać do mnie jacyś dwaj nieznajomi i dlaczego miałbym" narobić w gacie "z tego powodu? Tak się składa że nie korzystam z aero2 więc moich danych nie mają a nawet gdyby to co z tego. Często zdarza ci się taka obrona ego? Często wyolbrzymiasz znaczenie oczywistych tekstów?

  • 0

    65. ~a  2015-01-24 12:44:00  host: bis76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    głuchy telefon bez słuchawki? ... trochę lipa :/

  • 0

    66. ~  2015-01-24 12:52:42  host: 150.254.159.57

    @65
    dlatego głuchy :P

  • 1

    67. ~anonimus12  2015-01-24 13:59:17  host: 89-69-18-126.dynamic.chello.pl

    Pamiętajcie do kogo w założeniu miała być skierowana ta usługa. Zainstalowałem ją na wsi dwóm sąsiadom którzy wcześniej nie korzystali z internetu. Ponieważ nie mają porównania co do szybkości z innymi ofertami internetu dla nich ta prędkość jest zadowalająca. Najważniejsze dla nich to cena a nie jakość usługi. Wieś jest na ścianie wschodniej kraju - zarobki jeżeli ktoś ma pracę 1000 - 1500 zł.

  • 0

    68. ~ktos  2015-01-25 08:34:09  host: public-gprs515241.centertel.pl

    Skąd bierzecie stare telefony na statuetki?:)

  • 0

    69. ~  2015-01-25 18:54:51  host: abxo114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wyglądają jak kupione na "portalu aukcyjnym" :)

  • 0

    70.  2015-01-26 11:10:27

    No co Wy. Te telefony pracują do ostatniej chwili w redakcji Telepolis. Wręczane są "jeszcze ciepłe".

  • -1

    71.  2015-01-26 11:11:33

    Swoją drogą nagroda nawiązuje do "telefonu", a Aero2 dostało za internet. Pora chyba zmienić nazwę tej nagrody.

  • 1

    72. ~Tolek  2015-01-26 19:42:16  host: host-89-231-166-212.poddebice.mm.pl

    Głuchy telefon bo aero2 na kartach sim ma wyłączony głos :D

  • 0

    73. ~Gbsdd  2015-01-27 09:05:28  host: 178.181.53.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @55 To ten no tam witek czy jak mu tam

  • 0

    74. ~JackJiggler  2015-01-28 12:46:17  host: charon4.media-saturn.com

    Jezusie! Kto wam robił te zdjęcia? I czym????

  • -1

    75.  2015-01-28 12:48:24

    @74 może głuchym telefonem?

  • 0

    76. ~xyz  2015-01-29 09:31:41  host: 94.100.245.136

    do 57 i 58: a co was to obchodzi jak wygladają ci ludzie?, popatrzcie się na swoje odbice w lustrze barany!

  • 0

    77. ~dsds  2015-01-29 19:37:53  host: 89-67-216-168.dynamic.chello.pl

    To taka nagroda jak Zlote Maliny? Bo nie za bardzo rozumiem

  • 0

    78. ~AAA  2015-01-30 20:28:26  host: dynamic-78-8-117-46.ssp.dialog.net.pl

    I błysk w szybie :)

  • 0

    79. ~astis  2015-01-31 22:28:20  host: staticline-31-182-93-24.toya.net.pl

    statuetka tragedia, jak nagradzane usługi... ps. moglibyście się postarać. Przynajmniej Wy. Pozdrawiam.

  • 0

    80.  2015-01-31 22:40:45

    astis: a co Ci się KONKRETNIE w niej nie podoba? Bo mam wrażenie, że chyba nie do końca rozumiesz czemu ona akurat tak wygląda...

Dodaj swoją opinię