Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aero2 ma problem ze 130 stacjami na masztach Centertelu

Aero2 ma problem ze 130 stacjami na masztach Centertelu

WitekT 14 Lutego 2012 10:16

0 0

Aero2 prowadzi rozmowy z Centertelem w sprawie zmniejszenia opłat w wysokości około 2,6 mln zł za wynajem miejsca w obiektach telekomunikacyjnych Centertelu na podstawie umowy z 2009 roku - wynika z prospektu emisyjnego NFI Midas, który cytuje serwis rpkom.pl.

Jak podaje fundusz, Aero2 korzysta w mniejszej niż wcześniej zakładano skali lokalizacji. Jednocześnie jednak otrzymało wystawioną przez Centertel fakturę obejmującą wymienioną wyżej kwotę. Zdaniem Midasa, istnieje także ryzyko, że Centertel rozwiąże umowę z Aero2, które na koniec ubiegłego roku wynajmowało od Centertelu 130 lokalizacji pod stacje bazowe. Strony mają prawo do wypowiedzenia umowy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu, przy czym umowa nie może zostać wypowiedziana przez Centertel przed 20. października 2012 roku poza przypadkiem zalegania z płatnościami, z którym tu można mieć do czynienia.




Fundusz podaje, że zakończenie współpracy z Centertelem i utrata możliwości używania tych lokalizacji może spowodować brak spełniania wymogów związanych z rezerwacją częstotliwości. Chodzi o zapewnienie pokrycia stosownej powierzchni kraju.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~:)  2012-02-14 10:32:42  host: 093105250105.raciborz.vectranet.pl

    Przecież ich stać na wszystko więc niech płacą

  • -1

    2.  2012-02-14 10:37:02

    niekosekwencja w wyborze srzymierzencow biznesowych na rynku. Skup sie Solorz na 1 partnerze biznesowym!

  • 0

    3. ~mati  2012-02-14 10:40:09  host: ewi180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ubiegłego roku, i brakuje być lub zostać przed wypowiedziana przez Centertel

  • 0

    4. ~:)  2012-02-14 10:50:33  host: 093105250105.raciborz.vectranet.pl

    Ciekawe jeszcze o jakie lokalizacje chodzi?

  • 0

    5. ~  2012-02-14 10:51:59  host: host84-38-85-11.tvkdiana.pl

    co za problem przenieść na maszty Polkomtela?(przepraszam Polkomtelu)

  • 0

    6.  2012-02-14 10:53:14

    mati: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    7. ~  2012-02-14 10:57:22  host: z31-08.opera-mini.net

    Pacta et servanta. Pewnie wówczas była to dla Aero2 najtańsza oferta wykorzystania obcej infry. Dziś kiedy to wszystko należy do Solorza zaczynają psioczyć że za drogo bo mają tańszą czy może darmową alternatywę. Zapłacić wypowiedzieć umowę i przenosić na obiekty Solorza czyli własne.

  • 0

    8. ~jon  2012-02-14 11:14:45  host: z40-08.opera-mini.net

    'Et'? Chyba 'sunt' ;)

  • 0

    9. ~mirekb  2012-02-14 12:22:13  host: apn-95-40-39-145.dynamic.gprs.plus.pl

    ciekawe jak to zakonczą?ciekawe jak sie dogaduja z Emitelem

  • 0

    10. ~Piotrek  2012-02-14 12:23:30  host: apn-95-41-72-243.dynamic.gprs.plus.pl

    Ale czemu mają przenosić na nadajniki Polkomtelu skoro mogą na nich tez uruchomic zwiększając pokrycia zasięgiem do wymaganego progu?? Potem jak Orange (lub Network) zacznie się wycofywac to szybka migracja na najbliższe maszty własne i będzie ok

  • 0

    11. ~ala  2012-02-14 12:47:58  host: public-gprs184160.centertel.pl

    brak kasy? może ceny pakietów konkurencyjne co? a nie LTE z malutkimi limitami...

  • 0

    12.  2012-02-14 13:48:15

    po co placic zewnetrznej spolce jak mozna sie przeniesc na infrastrukture Polkomtelu i przenosic kreatywnie kase z jednej do drugiej kieszeni? kasa zostanie w rodzinie, a wiekszosc sieci bedzie dzialac jak dawniej. a ostatni akapit jest taki urzekajacy... zaraz Solorz przyjedzie na bialym koniu i odratuje biedne aero2 oferujac swoje maszty.

  • 0

    13. ~ala  2012-02-14 13:55:17  host: public-gprs184160.centertel.pl

    A jutro poczytamy, "Plus dogadał się z Aero2" czyli jak Pan Solorz zaradził sytuacji :) Tu chyba chodzi o te 2,6mln gotówki, którą by musiało Aero2 dać PTK.

  • 0

    14. ~roqo  2012-02-14 16:00:22  host: user-188-33-245-60.play-internet.pl

    przenieść anteny , to wydaje się proste ale chyba wymagana jest do tego określona procedura z zgodą na "nowe" lokalizacje anten , a za tym mogą iść dodatkowe opłaty itd. w praktyce , to może nie jest takie proste

  • 0

    15.  2012-02-15 01:17:32

    Odnoszę wrażenie że Aero2 zamierzał zakończyć budowę UMTS900 na minimalnym wymaganym zasięgu. Braki w zasięgu Aero2 uzupełnionoby zasięgiem UMTS900/2100 Plusa i dzięki temu klienci Plusa mieliby "4G" w całej Polsce, klienci Polsatu byliby rolowani dalej a użytkownikom BDI pozostawionoby to co jest teraz. Niestety realna groźba utraty w 3 miesiące kilkudziesięciu procent zasięgu pokrzyżowała te plany :P.

  • 0

    16. ~lalas  2012-02-15 13:00:22  host: 212.160.172.70

    I ch..im w dupsko, pracowałem przez rok w tym burdlu Solorzowy i życzę im jak najgorzej za to jak nas wydymali...

  • 0

    17. ~  2012-02-15 14:25:13  host: z12-05.opera-mini.net

    Plus już nie jest firmą polską. Wiwat Cypr ! Dziwne, że Urząd Skarbowy nie wziął się jeszcze za tego Solorza-Kruka-Żaka. Też układy ?

  • 0

    18.  2012-02-15 14:51:39

    17: a czemu się Urząd Skarbowy ma za to brać? Masz jakieś informacje? Wiesz, że jeżeli nie złożysz doniesienia do prokuratury, to popełniasz przestępstwo?

Dodaj swoją opinię