Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aero2 ma już wszystkie udziały w Mobylandzie

Aero2 ma już wszystkie udziały w Mobylandzie

WitekT 19 Listopada 2009 12:56

0 0

Kojarzone z Zygmuntem Solorzem Aero2 zawarło ostateczne porozumienie z udziałowcami spółki Mobyland. Taką informację otrzymał serwis rpkom.pl od Andrzeja Voigta, prezesa i akcjonariusza AV Inwestor.

W lipcu Aero2 nabyło pakiet 99% udziałów od włoskiej Eutelii za 13 mln euro, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Pozostałe udziały posiadała spółka AV Inwestor, która przez 4 miesiące walczyła, aby również być stroną transakcji. Ostatecznie porozumiała się z Aero2 i sprzedała swoje udziały w Mobylandzie za kompromisową cenę.




Przypomnijmy, że Mobyland wystartował z komercyjną ofertą na początku września, kiedy to prezes UKE Anna Streżyńska nie zgodziła się po raz kolejny przesunąć terminu rozpoczęcia działalności. Szerzej o ofercie pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: rpkom.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~  2009-11-19 15:44:38  host: v06-08.opera-mini.net

    do 10: z tego co mi nieoficjalnie wiadomo to na jednym nadajniku na 99% we wszystkich tych 350 lokalizacjach maja jednoczesnie 900MHz(aero2) jak i 850MHz(sferii) i najprawdopodobniej takze 1800MHz(mobyland). problem w tym ze o ile aero2 ma pozwolenia ma 900 to chyba na 850 i 1800MHz juz nie. swoja droga 850MHz z UMTS+ by sie sprzydalo. bo wiecej telefonów obsługuje 850 i 1800MHz

  • 0

    12. ~  2009-11-19 15:59:31  host: v08-01.opera-mini.net

    To kupujcię cyfrowy polsat, bo oferta będzie dla abonentów tej platformy przeznaczona.

  • 0

    13. ~mati  2009-11-19 16:01:33  host: apn-77-114-238-232.dynamic.gprs.plus.pl

    u nas jest to akurat wieża telewizyjna, wybudowana jeszcze chyba w prl, ( jest dużo miejsca na nadajniki, i nie trzeba budować własnego masztu, więc koszty pewnie dużo niższe) i mimo ze to tylko miasteczko gminne, to 3G plusa pojawiło się w tym samym czasie, co w oddalonym o 20km mieście powiatowym, a dla ciekawości, po za tymi dwoma przypadkami, w promieniu 20-30km tylko edge i gprs

  • 0

    14. ~  2009-11-19 16:20:47  host: v03-12.opera-mini.net

    mam pytanie z innej beczki. ostatnio bawiłem sie e51 i w szukaniu ręcznym gdy Dalem opcję tryb podwójny nic innego nie pokazało poza plus, era, orange i play natomiast w opcji tylko umts oprocz tego pokazało jeszcze PL10 (Czyzby sferia 850MHz?). w gsm jest tylko orange,plus,play i era. podsumowując: z tego wynika ze te 350 nadajnikow budują widocznie Wszedzie z 900 i 850MHz. niestety 1800MHz mobylandu jeszcze nie daja. jeden z wniosków ktore mi sie nasowaja to takie ze czekają by dogadać sie z centernetem i wtedy wspólnie budować bo zasięg 1800MHz jest mniejszy niz 900 i 850MHz? pytanie tez kiedy zaczną budowę nadajnikow na nowe częstotliwości pod LTE ktore ostatnio dostali? będą to budować razem czy osobno z 1800MHz?

  • 0

    15. ~  2009-11-19 16:30:11  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    14 - PL 10 to UMTS (HSPA+) Sferii na 850MHz.

  • 0

    16. ~  2009-11-19 17:09:13  host: v07-11.opera-mini.net

    niedawno znikło mi te PL10 na UMTS.. dziwne

  • 0

    17.  2009-11-19 17:38:12

    Do jojo: W przyszłości podstawą telefoni komórkowych nie będa usługi głosowe a własnie transmisja danych.

  • 0

    18. ~  2009-11-19 17:57:34  host: v06-12.opera-mini.net

    W Wyszkowie od 11 listopada aero2/sferia/mobyland nadaja z jednej lokalizacji, a pozwolenie ma tylko aero2. W innych lokalizacjach pewnie bedzie podobnie.

  • 0

    19. ~Franziska  2009-11-19 20:29:48  host: 212.2.99.202

    Pozostaje mieć nadzieję, że czas kiedy bezprzewodowy internet na kartę będzie tak tani jak rozmowy nadejdzie jak najszybciej.

  • 0

    20.  2009-11-19 22:41:50

    Szef Szefów (17) - Mam taką nadzieję! I tylko na to czekam. Spodziewam się też, ze będzie to niedaleka przyszłość. Jednak moim zdaniem jeszcze nie w 2010 roku. Wydaje i się, że żeby zaistnieć na polskim rynku, wciąż przede wszystkim trzeba będzie przedstawić jeszcze bardziej wyśrubowaną ofertę głosową. A i w tym segmencie jest jeszcze co doszlifować. ;-)

  • 0

    21. ~  2009-11-20 00:55:42  host: v02-06.opera-mini.net

    #14 bardzo spodobal mi sie tok rozumowania. Skoro ja nie lapie pasma 1800 w konkretnej lokalizacji to jeszcze go nie wlaczyli w calej Polsce :)

  • 0

    22. ~sidekick  2009-11-20 07:44:43  host: gaja.tpnet.pl

    @21. Na usprawiedliwienie wypowiedzi spod numeru 14, trzeba powiedzieć, że wcześniej ktoś (#13) stwierdził, iż Sferia, Aero2 oraz Mobyland w jednym spali domku ;). Oj tfu raczej na jednym wisieli maszcie. O rany jeszcze coś nie tak to brzmi. Na jednym maszcie stali (zasiadali)?

  • 0

    23. ~sidekick  2009-11-20 07:46:53  host: gaja.tpnet.pl

    Ten ktoś wypowiedział się pod numerem #11 a nie 13 (pech) ;).

  • 0

    24. ~  2009-11-20 08:12:14  host: v08-11.opera-mini.net

    no to jak w koncu z tymi masztami jest? moze ktos kto siedzi w tym by sie wypowiedział? np WITEKT?

  • 0

    25. ~  2009-11-20 08:34:27  host: 80.238.89.138.ip.abpl.pl

    co do faktów: Sferia buduje siec dla Areo2, pozwolenia na nadajniki są na Areo2, łaczą je radiolinie zarejestrowane na Sferie

  • 0

    26. ~  2009-11-20 09:40:47  host: v02-03.opera-mini.net

    do 25: hmm. czyli to zaprzecza czy potwierdza moja tezę ze budują nadajniki 3w1? 900 i 850MHz to mam pewność ze budują razem bo wczoraj widzialem PL10 (900MHz nie moglem zobaczyć bo moj tel nie czyta tego). tylko co z 1800MHz ktore tez należy do aero2? narazie nie znalazlem tego. z drugiej strony czytałem u konkurencji ze sferia od kilku tygodni testuje 850MHz zas o testach 1800MHz mobylandu nie słyszałem. byc moze maja 3w1 a odpalili tylko 2 bo z 1800MHz bez centernetu jeszcze nie wiedzą na co to przeznaczyć? (samodzielnie to na rozmowy głosowe a wspólnie na LTE np?)

  • 0

    27. ~  2009-11-21 10:22:18  host: 80.238.89.138.ip.abpl.pl

    1800 też już odpalili, zerkni na forum dział technikalia. To że nie wszyscy odbieraja jest spowodowane tym ze te częstotliwości maja 2 razy mniejszy zasięg niż 900. 3w1? Na pewno z jednej lokalizacji, jak to technicznie wyglada, czy np z jednej anteny nie wiem. Ciekawa sprawa z pozwoleniami - maja na Areo2 900 a działa 850, 900, 1800 moze złożyli wnioski i czekają. Przejecie Mobylandu w 100% jest chyba wstępem do połaczenia firm

  • 0

    28. ~  2009-11-21 12:49:13  host: v03-13.opera-mini.net

    do 27: moze i masz rację. ale czy 1800MHz z 2km by niedocieralo? (bo tyle mam od nadajnika)

  • 0

    29. ~  2009-11-24 23:53:34  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Aero2 zmieniło adres swojej siedziby - zamiast ul. Lwowska 19 jest teraz T.Chałubińskiego 8 czyli taki sam jak Mobyland.

  • 0

    30. ~Piotr  2009-11-29 18:28:01  host: hyp-g-85.pabianice.msk.pl

    Dziś znalazłem PL-16 czyli Mobyland na zupełnym za***u (Stobiecko k. Radomska), przy "Gierkówce". Czyli widać że jednak coś się dzieje z budową infrastruktury, tylko kwestia czy po przejęciu przez Aero2 Mobyland dalej zamierza świadczyć usługi głosowe? Bo z tego co kiedyś czytałem Aero2 stawia na transmisję danych.

Dodaj swoją opinię