Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aero2 kupiło Mobyland

Aero2 kupiło Mobyland

WitekT 14 Lipca 2009 11:25

0 0

Włoska Eutelia sprzedała swoje wszystkie udziały w Mobylandzie - operatorze, który w 2007 roku wygrał częstotliwości 1800 MHz. Nabywcą jest Aero2 - operator z częstotliwościami 900 MHz. Obaj ciągle komercyjnie nie wystartowali.

Kwota transakcji to 13 mln euro - 11 mln euro płatne od razu oraz 2 mln euro w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Mobyland za częstotliwości w konkursie w 2007 roku zapłacił 102 mln zł.




Aero2 wygrało częstotliwości 900 MHz w listopadzie 2008 roku, płacąc ponad 200 mln zł. Spółka kojarzona jest z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Eutelia od dawna szukała kupca na udziały w Mobylandzie. We wrześniu 2008 roku znalazła nawet nabywcę - jeden z arabskich funduszy - jednak finalnie do transakcji nie doszło. Operator powinien - zgodnie z warunkami pozwolenia - wystartować do końca maja tego roku, jednak UKE przychylił się do wniosku telekomu i obowiązek startu przełożono do końca sierpnia, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Eutelia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37. ~robbo2k  2009-07-14 13:20:50  host: w3cache1.tktelekom.pl

    Tfuuuu chodzilo mi o 2 lata Mobylandu psu w bude .... A aero juz zegar cyka 9 miesiecy a GDZIE DZIECKO

  • 0

    38.  2009-07-14 13:23:35

    robbo2k: to weź się w końcu zdecyduj - bo najpierw piszesz o kancelarii i aero2, potem przeskakujesz na mobyland... Inne czasy, inne otoczenie biznesowe, z P4 też się śmiano na początku i tak ręce załamywano, ze nie wygrał Hutchison...

  • 0

    39. ~despera  2009-07-14 13:32:28  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    WitekT - skoro maja taki "pakiet" to by mogli 900 PLAY odsprzedać... bo to masakra... albo wręcz połączyć się z PLAY i wtedy byśmy mieli czwartego normalnego a nie "najtańszy bezprzewodowy internet" - 200metrów od nadajnika... - naprawdę mnie tu zaraz zakrzycz a ale idiotyzmem totalnym jest et bezprzewodowy niedostępny na większym obszarze kraju... -wiem play się buduje - ale klient nie będzie czekał aż się wybuduje... więc mogą i dać 150GB/49pln nic to nie da.... - PS. te pakiety play online dla ich abonentowców to działają w egms czy tylko umts?????

  • 0

    40. ~robbo2k  2009-07-14 13:34:48  host: w3cache1.tktelekom.pl

    @despera.... Aero2 NIE URUCHOMI sieci GSM w pasmie 900, Wystarczy poczytac co i jak kupuja i co pisza na stronie.

  • 0

    41. ~  2009-07-14 13:35:44  host: nat05.rtk.net.pl

    do WitekT: co do P4 - to jakby "3" wygrali to sieć byłaby jeszcze tańsza lepiej i szybciej budowana... A tak - to chińska technologia nastała... Co do przejęcia Mobylandu - to miałem nadzieje że jak centernet i telefonia solorza będą drogie to przynajmniej Mobyland powalczy ceną z Play.. A tak to obawiam się że cennik bedzie w stylu dzisiejszego polsatu mobilnego i w rodzinie (centernetu) - jedynie co na jesień zmienią - to powoli zaczną wprowadzać internet mobilny - ale połaczenia głosowe będą drogie.. Wolałbym jakby Mobyland przejął ktoś inny. Elektrim też należał do Solorza i wszyscy wiemy jak to się skończyło dla PTC... :(( Nie chce krakać. Ale jak będą oferty tego typu co w Rodzinie i Polsat Mobile - to jak to nazwać konkurencją...?? (Solorz liczy że tv i reklama w Jego madiach czyni cuda - a Rydzyk z Karkosikiem wiedzą że wierni RM i TV Trwam kupią usługi Rydzyka bez względu na cenę - toż to działa prawie jak sekta religijna... - tyle że na ogólnopolską skalę...)

  • 0

    42. ~ms93  2009-07-14 13:40:10  host: heyah20909nc-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Mowcie sobie co chcecie na temat netu Ery, ale wszystko zalezy od lokalizacji. U mnie we wsi PTC ma najlepszy mobilny Internet. Pingi na poziomie 200-300ms, przy czym w Plusie 300-400ms, a w Orange 700-900ms na EDGE. Cieszmy sie, ze Centernet zrezygnowal z roamingu w Orange - to by byla dopiero porazka.

  • 0

    43. ~judge  2009-07-14 14:27:00  host: dpv8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    42. No pingi to się może liczą jak ktoś sobie chce pograć po sieci, ale jak normalnie chcesz mieć net do sprawdzenia poczty, przeglądania www itp. to moim zdaniem ten od pomarańczy daję radę.

  • 0

    44. ~  2009-07-14 14:54:15  host: nat05.rtk.net.pl

    przypatrzyłem się na działającą obecnie sferię w warszawie - i .. Droga coś ta Sferia się zrobiła... MTR obniżyli a tu widzę ceny stoją w miejscu... Czy ktokolwiek kto jest z Warszawy i okolic korzysta z czegoś takiego co nazywa się sferią - z tak drogim cennikiem...??

  • 0

    45. ~tkubon  2009-07-14 15:03:39  host: ip-94-42-52-2.multimo.pl

    no i wreszcie jakas sensowna konsolidacja. 900/1800 to już częstotliwości na których można zaoferować coś konkretnego. Przydałoby się jeszcze 2100, ale może rzeczywiście pójdą w UMTS900, albo w jeszcze coś innego. Krok w dobrym kierunku, żeby w PL było 6 operatorów z infrastrukturą + MVNO

  • 0

    46.  2009-07-14 15:34:43

    Dziwi mnie, że tak mało komentarzy - przecież to bardzo ważna informacja! Widać, że większość komentujących to pieniacze co wydają miesięcznie parę zł na telefon i twierdzą, że nie chcą robić z telefonu skarbonki. No i wieczni malkontenci, a że tutaj nie ma za bardzo dla nich co komentować - no cóż.

  • 0

    47.  2009-07-14 16:19:52

    Dokładnie "3" ma fundusze, na pewnie infrastruktura była by o wiele szybciej budowana, przykład w UK, zasięg 3G mają w prawie całej Anglii, a na rynku są od 2003-2004 roku.

  • 0

    48. ~flanelek  2009-07-14 17:52:59  host: 218-bi1-7.acn.waw.pl

    @44 Mam sferie na karte i mam zamiar z niej zrezygnowac. Wady: cdma w ruchu gorsza od gsm(czesto zrywa polaczenia w budynkach) i brak ruchow cenowych (czytaj: drogo sie zrobilo) Zalety: numer stacjonarny w calej aglomeracji przy tylku.

  • 0

    49. ~Gormar  2009-07-14 22:31:09  host: 217.96.62.235

    @44. Ja także używam Nomadica na kartę jako komplementarny numer stacjonarny dla PLAY ;). Prawie z niego nie dzwonie, a jedynie doładowuje raz na ok 4 miesiące za 5 zł.

  • 0

    50. ~Gormar  2009-07-14 22:36:07  host: 217.96.62.235

    @46. Dla mnie raczej mało istotna. Tu gdzie mieszkam już mam dostępne oferty 6 operatorów komórkowych (W3,P4, CenterNet, Sferia). Nie sądzę, żeby większe rozdrobnienie użytkowników po różnych sieciach było korzystne. Wybudowanie sieci na terenie całego kraju kosztuje dziesiątki miliardów zł. Jak operator nie zdobędzie ponad 5 mln użytkowników to nie będzie miała możliwości zwrotu tych kosztów.

  • 0

    51.  2009-07-14 22:43:22

    @16.Roaming w PTC,to nie przypadek,Solorz ma tam udziały.

  • 0

    52.  2009-07-14 22:57:01

    Z jednej strony to dobrze bo maja teraz oba pasma GSM do stawiania sieci. Obawiam sie jednak, ze moga dlugo i powoli ta siec budowac a ceny wcale nie beda zachecac do korzystania z uslug. Obym sie mylil.

  • 0

    53. ~kwistas  2009-07-15 00:44:59  host: w3cache-5.wignet.pl

    Ceny, warunki już są niskie i korzystne, więc nie wiem czym będą chcieli przyciągnąć klienta.

  • 0

    54. ~Gute  2009-07-15 12:34:15  host: 62.29.177.70

    @robbo2k. Nie wyobrażam sobie, żeby Aero2 nie uruchomiło GSMu w paśmie 900 ! IMHO jedyny rozsądny scenariusz jest taki: Internet: UMTS850 Głos: GSM900 (kraj) + GSM1800 (dodatkowo w miastach) Jakikolwiek inny przydział zasobów radiowych będzie ich marnowaniem!

  • 0

    55. ~koszkun  2009-07-15 13:10:04  host: inet20907ng-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @robbo2k. Skoro kupują maszty na 900/1800 to znaczy że uruchamiaja usługę. Soloż kasy na marne nie ładuje :) @kwistas. A czym próbuje przyciągnąć klienta mBank mobile... usługi dodane związane z profilem działalności. Dla CP jest to TV. Trudno będzie schodzic z ceną jeśli ma sięroaming krajowy. Cena poniżej MTR+(minimalny zarobek) nie zejdzie bo operator to nie instytucja charytatywna i biznes musi na siebie zarobić. Jedynym rozwiązaniem jest upust dla rozmów w zasięgu własnych nadajników i tutaj można zejść nawet do 0PLN jak pokazują nam konkurenci z z W3. Czy jednak nowego operatora będzie stać na takie ruchy to się okaże. Nie sądzę jednak by walczyli o rynek jak P4. Na pewno nie będą się tak zadłużać.

  • 0

    56. ~abn  2013-06-29 10:09:30  host: host-89-230-226-239.dynamic.mm.pl

    jeden z najbardziej karkołomnych gramatycznie wstępów, jakie czytałem. kto? co? kogo? jak? naprawdę trudno się w tym połapać.

Dodaj swoją opinię