Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Adobe Photoshop Mobile

Adobe Photoshop Mobile

LuiN 28 Sierpnia 2008 21:12

0 0

photoshop mobile Pierwszy program jaki przychodzi na myśl gdy mowa o edycji zdjęć to Adobe Photoshop. Firma Adobe oferuje nie tylko rozwiązania dla komputerów PC i MAC, jej aplikacje znalazły się już na ponad 500 mln telefonów w postaci przeglądarek plików PDF i Flash. Teraz nadszedł czas na mobilnego Photoshop-a.

Niestety wbrew nazwie aplikacja nie służy do obróbki zdjęć przy użyciu telefonu. Bezpłatny program oferuje za to 5 GB darmowej powierzchni dyskowej na serwerach Adobe. Wystarczy zarejestrować się na Photoshop.com i ściągnąć aplikację do telefonu - co będzie możliwe już we wrześniu.

Dla bardziej wymagających użytkowników dostępny jest płatny wariant Photoshop Plus z aż 20 GB miejsca (w obu wariantach dostęp możliwy jest także z poziomu komputera). Program działa obecnie z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile Standard.
Do kompatybilnych telefonów należą obecnie: Motorola Q9m/h, Samsung Blackjack I/II i Palm Treo 750w/700w/wx. Lista ta niebawem rozszerzy się o kolejne modele, a wśród nich: Apple iPhone 2G/3G, BlackBerry Pearl, Motorola Razr, Nokia 5310 i Nokia 6301.

Lista zgodności każe sądzić, że program przygotowano głównie z myślą o użytkownikach telefonii komórkowej w USA, nie ma jednak ograniczeń gdy chodzi o korzystanie z aplikacji w innych krajach. Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.

Źródło tekstu: Adobe, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2008-08-29 01:54:32

    A skoro już o tym mowa, są jakieś Symbianowe albo Javowe aplikacje do obróbki zdjęć?

  • 0

    2. ~damda  2008-12-03 11:10:13  host: apb202.internetdsl.tpnet.pl

    jeśli chodzi o javę to nie sądzę, żeby to było zbyt zaawansowane, w końcu java wielkich możliwości nie ma. ale na symbiana (chociażby na nowsze telefony serii n, które mają 128 RAMu) na pewno coś się znajdzie. osobiście się nie orientuję, bo nigdy mi to nie było potrzebne. z drugiej strony, mogą to być programy umożliwiające zmienienie jasności, kontrastu itp więc w większości telefonów coś takiego jest wbudowane.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet