Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AdDuplex - najnowsze statystyki mobilnego Windowsa

AdDuplex - najnowsze statystyki mobilnego Windowsa

orson_dzi 24 Czerwca 2016 16:49

4 0

Windows Phone 8.1 ciągle jest najpopularniejszą wersją mobilnego Windowsa, a tanie Lumie najpopularniejszymi smartfonami z systemem Microsoftu.



Pomimo ciągle udostępnianych aktualizacji, Windows 10 Mobile nie jest najpopularniejszą wersją mobilnego systemu Microsoftu. Udział w rynku na poziomie 10,9% daje mu drugiej miejsce. Niepodzielnie rządzi Windows Phone 8.1.

Wersja systemu Udział w rynku
Windows Phone 8.1 78,80%
Windows 10 Mobile 10,90%
Windows Phone 8.0 7,40%
Windows Phone 7.X 2,90%





Pośród producentów urządzeń z mobilnym Windowsem rządzi Nokia i Microsoft. Jedynie HTC ma więcej niż 1% udziału w rynku.

Producent Udział w rynku
Nokia/Microsoft 97,00%
HTC 1,02%
Samsung 0,60%
BLU 0,30%
Huawei 0,29%
Inni 0,79%


W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych smartfonów królują tańsze Lumie. Najwyżej uplasowanym modelem z wyższej półki jest, dopiero piąta na liście, Lumia 950.

Smartfon Udział w rynku
Microsoft Lumia 535 13,40%
Microsoft Lumia 640 11,90%
Microsoft Lumia 550 11,20%
Microsoft Lumia 640 XL LTE 10,80%
Microsoft Lumia 950 6,10%
Nokia Lumia 930 6,10%
Microsoft Lumia 650 4,30%
Nokia Lumia 730 4,30%
Microsoft Lumia 950 XL 3,60%
Nokia Lumia 830 3,40%
Inni 24,80%

Źródło tekstu: AdDuplex; wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | windows | lumia | adduplex

w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2016-06-24 18:29:05  host: user-94-254-192-43.play-internet.pl

    Ciekawe jakby to było gdy Apple coś wypuściło na windowsie xdxdxd

  • 0

    9.  2016-06-24 18:43:27

    Wiersz "inni" to pewnie lumia 520 i inne stare telefony, które nie dostały windowsa 10.

  • 0

    10. ~  2016-06-24 18:51:48  host: user-94-254-192-43.play-internet.pl

    Ja mam łunie 930 i nie mam zamiaru zmieniać iosa 8.1 na 10, no way! Xoxo

  • 0

    11. ~sumix  2016-06-24 18:52:23  host: 195.136.40.2

    O ile w marcu w10 ledwo co dzialalo to teraz jest stabilnie.

  • 0

    12.  2016-06-24 19:46:37

    Ostatnio w moim otoczeniu osoby z Windows na telefonie to przeważnie kobiety, telefon jest taki, bo ładnie wygląda.

  • 1

    13.  2016-06-24 21:07:40

    Mogli dopisać że na całym świecie jest jakieś 718 sztuk smartfonów z windowsem ;-)

  • 0

    14.  2016-06-24 21:25:00

    #13, Hose - i jestem dumnym posiadaczem jednego z nich :) Bycie jednym z 718 to dużo lepiej, niż być jednym z milionów :D

  • 0

    15. ~R  2016-06-24 22:22:08  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Serio tak dobrze u nich z aktualizacjami? Bo ujmuje miała być pół rokuntemu. I nadal nic.

  • 0

    16. ~jarko  2016-06-24 23:08:34  host: bln60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 Aktualizacje są co miesiąc, a wersja buildu jest taka sama jak na PC z Windows 10. Jest też wersja testowa REDSTONE. Tu aktualizacje przychodzą nawet codziennie. Odpowiednik Insidera

  • 0

    17. ~jarko  2016-06-24 23:10:54  host: bln60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 Jak nie masz aktualizacji oficjalnie to ściągnij apkę Windows Insider i pobierz W10M :)

  • 0

    18.  2016-06-25 00:46:55

    @14
    Gorzej jak jesteś przeznaczony do...wymarcia ;) Można zaklinać rzeczywistość co przez lata robili fani WP, ale prawda jest taka że WP jest martwy. WM zresztą też, Microsoft oszukał ludzi mamił systemem na smartphony, a wyszło coś innego. Do tego teoretyczne wsparcie, ale co z tego jak rozwój jak w systemie Bada xD Nawet appki od MS wychodzą szybciej czy wyłącznie na iOSa/Androida. Może jeszcze kiedyś jeden system na telefonie i PC zaskoczy, ale gdyby od początku poszli w rywalizację z Andkiem, do tego na poziomie starego WM/Symbiana to pewnie ugraliby przy współpracy z operatorami i sklepami znacznie więcej. Taki w pełni sprawny system, z prawdziwym sklepem, aplikacjami, różnymi producentami może i dałby 10% czy więcej. Najbardziej boli chyba porażka w samych Stanach, bo nawet u siebie są błędem statystycznym.

    http://tlp.is/abr Worldwide Smartphone Sales to End Users by Operating System in 1Q16 (Thousands of Units) - 1Q16 2,399.7 0.7% 1Q15 8,270.8 2.5%
    I tak ja też chce konkurencji...ale prawdziwej konkurencji, a nie błądzenia, zmiany zdania, porzucania użytkowników, olewania, systemu w wersji beta. MS sam zapracował na takie wyniki.

  • 0

    19. ~  2016-06-25 00:52:24  host: 168.235.196.29

    pacman, wiec po co w to wchodzili..?

  • 0

    20. ~vini  2016-06-25 07:51:10  host: apn-95-40-61-133.dynamic.gprs.plus.pl

    Mam Lumie 830. Kupiona na wolnym rynku. Aktualizacji do W10 jak nie było, tak nie ma. Więc jestem jednym z tych nie zadowolonych. Mam też Huawei G7 z 4.4.4. i ten też nie będzie miał pewnie aktualizacji. Jak radzicie -który sprzedać?

  • 0

    21. ~DeLorean  2016-06-25 08:54:43  host: user-31-175-57-137.play-internet.pl

    @vini (20.) Lumię 830 bo to jest zabytek a wiadomo nie od dziś że ta platforma UMIERA ... wystarczy się oczytać w branżowych mediach bo Telepolis to AMATORSZCZYZNA z bykami merytorycznymi (nawet nie umieją prawidłowo sformułować tabeli -- niby-autorskie teksty są tłumaczeniami mało udanymi zresztą z zagranicznych portali branżowych!!!)

  • 0

    22. ~rudy  2016-06-25 08:59:17  host: customer-ip-193-151-51-251.ipv.net.pl

    sprzedaj oba - wymień za nexusa bądź iphona, więcej nie będziesz miał tego problemu

  • 0

    23. ~r  2016-06-25 08:59:56  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Sprzedaj lepiej oba. I kup coś z 6.O. Skoro tak trudno o aktualizację nie ma co nawet myśleć o czymkolwiek poniżej 6.0. A w marketach pełno kitkatów się wala. Za 1/3 ceny może bym nabył do zabawy dla dziecka. Ale nie za grubą kasę. No way.

  • 0

    24.  2016-06-25 12:47:23

    @14 msnet- Jest Was coraz mniej, będziesz w coraz bardziej elitarnym gronie ;-)

  • 1

    25.  2016-06-25 13:40:45

    Czy pisanie bez włączonego słownika to naprawdę taki wielki problem? Porażająca bylejakość.

  • 0

    26. ~AdDuplex  2016-06-25 14:51:48  host: xdsl-8354.wroclaw.dialog.net.pl

    Trzecia tabela przedstawia udział Windows 10 Mobile na poszczególnych smartfonach. W ogólnej statystyce Lumia 520 zajmuje 2 miejsce z 11,8% udziałem.

  • 0

    27. ~cstx94  2016-06-25 21:28:48  host: user-31-175-92-164.play-internet.pl

    @20 hmmm... ja normalnie na lumii 830 gold mam windowsa 10 (kupiona w plusie)

Dodaj swoją opinię