Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AdDuplex: listopadowe statystyki Windows Phone

AdDuplex: listopadowe statystyki Windows Phone

sirmark 29 Listopada 2013 10:39

5 0

AdDuplex przygotował analizę rynku Windows Phone, z której wynika, że a najpopularniejszym smartfonem z tym systemem jest Nokia Lumia 520.




Dane zbierane są z 2087 aplikacji dla systemu Windows Phone, w których wykorzystywana jest sieć reklamowa AdDuplex.


Cztery najpopularniejsze telefony z Windows Phone to w kolejności Nokia Lumia 520 (26,5%), Nokia Lumia 920 (8,8%), Nokia Lumia 620 (8,6%) oraz Nokia Lumia 710 (6,2%) - razem zebrały ponad 50% rynku.


adduplex wp listopad 2013


Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko system Windows Phone 8 to cztery najpopularniejsze modele zbierają 58,4% rynku - Nokia Lumia 520 (35,3%), Nokia Lumia 920 (11,7%), Nokia Lumia 620 (11,4%) oraz Nokia Lumia 720 (7,4%).


adduplex wp listopad 2013


W klasyfikacji producentów udział Nokii stale rośnie - telefony tego producenta to juz 90%. Na kolejnych miejscach są HTC (7%), Samsung (1,8%) oraz Huawei (1,3%). Popularność systemu Windows Phone rośnie dzięki modelom z najnowsza wersją - Windows Phone 8 to 75,3% rynku, natomiast Windows Phone 7 to 24,7%.


adduplex wp listopad 2013 adduplex wp listopad 2013


Warto także spojrzeć jak wygląda popularność modeli w wybranych krajach.


adduplex wp listopad 2013 adduplex wp listopad 2013 adduplex wp listopad 2013 adduplex wp listopad 2013


adduplex wp listopad 2013 adduplex wp listopad 2013 adduplex wp listopad 2013 adduplex wp listopad 2013


adduplex wp listopad 2013 adduplex wp listopad 2013


Źródło tekstu: AdDuplex, wł     

Dodaj do:

Tagi: adduplex | windows phone

w sumie: 10
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1. ~T.Hunter  2013-11-29 10:45:57  host: 212.160.172.70

    520 tania i dobra, 920 też tania jak na swoje możliwości, dlatego mają taką wysoką popularność :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    2. ~ziutasek  2013-11-29 11:21:45  host: admt67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam samsunga i8350 (WP7.5) za 650 zł i jak dla mnie rewelacja wyświetlacz, aparat, jakość rozmów, płynność i stabilność wszystkie potrzebne funkcje ma brakuje tylko map offline i bateria słabiutka ... ps. sama nokia systemu nie rozkręci muszą wejść chińczycy huawei i zte oraz koreańczycy sajsung i lg ;-(

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    3. ~Tomek  2013-11-29 12:18:54  host: aata130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale numer. Jeszcze applefan_ tutaj nie był. Hmm. Zawiedziony jestem :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    4.  2013-11-29 13:27:17

    Pierwszy raz widzę tak dokładną analizę błędu statystycznego... ehem miałem na myśli WP, a trochę analiz w życiu już przeczytałem :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~T.Hunter  2013-11-29 14:02:32  host: 212.160.172.70

    @5 To może zrobimy jakąś składkę na psychologiczną analizę applefana? Byłbym bardzo ciekawy wyniku. :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~cyniczny  2013-11-29 15:48:14  host: stomil-poznan.pl

    @4,5 też błysnąłeś, nie ma co. Wypadałoby zrozumieć definicję błędu statystycznego. Tego, że zaraz mi ją wkleisz z wiki jestem pewien. Ale od przeklejania do zrozumienia długa droga.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2013-11-29 16:56:21

    a Polski nie ma na wykresach?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10. ~  2013-11-30 08:27:59  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    4. To też ja się dziwię, że ktokolwiek pokazuje w statystykach system MAC. Można przecież uznać, że go nie ma.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2013-11-30 12:14:42

    W sumie nie dziwi mnie to. Telefon NL520 jest stosunkowo tani, nie najgorzej wykonany i dostępny u chyba wszystkich operatorów. W przeciwieństwie do budżetowych androidów działa szybko i stabilnie. Oczywiście pod warunkiem że ktoś lubi WP, który jest systemem w stosunku do andka mocno ograniczonym. Z drugiej strony dla użytkowników niezaawansowanych to chyba nawet i lepiej. @ 4 Pytanie, czy psychiatra który pozwolił by wypuszczono cie z zakładu dostatecznie przeanalizował kartę twojej choroby ?. Przyznaj się że zamiast ubezpieczenia od nagłej śmierci masz wykupione ubezpieczenie od nagłego bankructwa "Appla" ??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~h3k  2013-12-01 13:19:57  host: 213-241-53-39.ip.netia.com.pl

    Niedziwne swoją drogą - normalne rozmiary, ekran 4 cali, elegancki design. Gdyby wyświetlacz nie był tak kiepski w wyświetlaniu kolorów, przeskoczyłbym etap Androida.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-54-95.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~played | 2016-10-01 19:11:23

odchodzi przez zęby. nie pasowal do foto


~Oranżadka | 2016-10-01 19:07:59

25 - moze powiedz wszystkim ze sprzatasz u mnie ogród


~Calm7 | 2016-10-01 19:01:05

25). mówiłem, nie dawać mu bimbru..


wlo | 2016-10-01 18:57:01

19 - Polakiem jesteś? Chyba gorszego sortu, skoro nie znasz tak prostego przepisu?


~Oranżadka | 2016-10-01 18:55:03

Postawił chałupe i uciekl