Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Adblock Plus będzie wyświetlać reklamy

Adblock Plus będzie wyświetlać reklamy

orson_dzi 13 Września 2016 19:41

5 11

Twórcy Adblocka Plus chcą dogadać się z właścicielami stron internetowych i pozwolić na wyświetlanie reklam... za część przychodu.






Nowy program twórców Ablocka ma mieć prostą zasadę. Jeśli właściciel strony internetowej chce wyświetlać na niej reklamy, nawet pomimo włączonego Adblocka Plus, musi zgłosić się w tej sprawie do twórców aplikacji. Specjalna komisja oceni, czy dana reklama nie będzie przeszkadzać użytkownikom (czy jest mocno inwazyjna, czy zasłania treści na stronie lub mocno zmienia jej układ). Jeśli opinia będzie negatywna, to aplikacja automatycznie zastąpi ją inną. Jest w tym mały kruczek. Jeśli właściciel strony będzie chciał wyświetlać reklamy, to będzie musiał zrezygnować z 20% przychodów z reklam. 6% przychodów będzie musiał przekazać twórcom Adblocka, 14% innym firmom zaangażowanym w projekt. .

Program ma ruszyć jeszcze w tym roku, ale dokładna data startu nie jest jeszcze znana.

Źródło tekstu: The Verge; wł     

Dodaj do:

Tagi: adblock plus | adblock

w sumie: 39
  • 0

    20. ~Misiek  2016-09-13 21:43:13  host: gateway1.cebit.com.pl

    @18 - zmień przeglądarkę, załóż Firefoksa. Tam jest ublock origin i parę innych przydatnych dodatków. Polecam.

  • 0

    21.  2016-09-13 21:56:38

    @18 PLANET: pełny adblock (czyli nie tylko www, ale również gry i aplikacje) jest tylko z rootem. To zresztą główny powód mojego rootowania każdego sprzętu.

  • 1

    22. ~a  2016-09-13 21:59:32  host: adra157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Problem nie jest w reklamach ale w ich ilości. O ile jestem za reklamami które mogą być integralnymi elementami strony w rozsądnych ilościach o tyle strona na której bez adbloka cały czas coś wyskakuje, zjeżdża, wysuwa i rozdziela tekst to jest przesada. Szkoda, że w większości (wszystkich?) serwisach może być wszystko albo nic.

  • 2

    23.  2016-09-13 22:12:56

    No cóż. Żegnam Adblocka.

  • 2

    24. ~  2016-09-13 22:21:01  host: user-94-254-242-70.play-internet.pl

    Przyroda nie lubi próżni... AdBlock pójdzie w zapomnie i zrobi się miejsce dla innych - lepszych.

  • 1

    25.  2016-09-13 22:35:09

    Kur*a nie!

  • 3

    26. ~  2016-09-13 22:57:29  host: 188.146.131.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    O autorze AdBlocka wiele mówi jego naziwsko... Vladimir Palant ;)

  • 0

    27.  2016-09-14 00:30:40

    @20: nie muszę zmieniać, siedzę na Góglowskiej (stety-niestety), ale uBlock Origin ma wtyczkę, także jest dobrze : )

    @19, @vonski: dzięki ! no cóż, będzie trzeba dupę ruszyć..

  • 1

    28.  2016-09-14 00:32:37

    A na marginesie, ten najbardziej znany AdBlock przecież od jakiegoś czasu filtrował selektywnie reklamy w zależności od źródła, efektywnie część jednak pokazując - i tym samym nie spełniał swojej roli. To zresztą dość stare informacje..

  • 0

    29.  2016-09-14 07:30:16

    Firefox+uBlock Origin+Ghostery+Eliminator slajdów+Flasch Control = niezbędny zestaw do przeglądania neta bez wnerwiania się.

  • 1

    30.  2016-09-14 07:37:20

    @28
    właśnie dlatego uzywałem równolegle ghostery ale teraz wywaliłem i ghostery i adblock plus i zainstalowałem ublocka origin i narazie jestem mega zadowolony. Zanim adblock wprowadzi te opłaty za przepuszczanie reklam to nie będzie miał zbyt wielu użytkowników a ci co zostaną to zorientują się że coś tu nie gra i też zmienią program.
    Ale pewnie i tak dolary polecą. Ja do tego swojej ręki nie przyłożę.

  • 0

    31. ~Marcelek  2016-09-14 07:44:20  host: 188.146.137.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Spoko, spoko przyjdzie czas i na uBlock, pecunia non olet.

  • 0

    32. ~  2016-09-14 08:45:40  host: 5.254.65.12

    Komisja oceni - ha, ha, ha, ha!

  • 2

    33. ~  2016-09-14 08:48:24  host: 5.254.65.12

    Dzisiaj wszedłem na dobreprogramy.pl za pomocą gołego IE. Przeżycia traumatyczne! Zmasakrowali mnie reklamami!

  • 2

    34.  2016-09-14 09:27:51

    "dobreprogramy.pl" i ten ich asystent pobierania, który na dzień dobry instaluje oprogramowanie szpiegujące i zmienia ustawiania przeglądarek.

  • 0

    35. ~uBlock Origin  2016-09-14 09:44:56  host: user-46-112-66-131.play-internet.pl

    Rozwiązaniem jest znacznie lepsze rozszerzenie uBlock Origin

  • 0

    36. ~///  2016-09-14 11:05:35  host: user-94-254-186-35.play-internet.pl

    same podpowiedzi co ma telepolis zablokować.

  • 0

    37. ~nmn  2016-09-14 11:10:20  host: 8.37.225.61

    Wyłączam grafike i nic nie muszę blokować :-)

  • 0

    38. ~Wiktor0021  2016-09-14 12:54:42  host: 91.198.194.12