Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Adam Jasser nowym prezesem UOKiK

Adam Jasser nowym prezesem UOKiK

WitekT 18 Marca 2014 21:49

4 0

Adam Jasser został nowym prezesem UOKiK - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Na stanowisku zastąpił odwołaną 10. lutego Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel.

Jasser ma 49 lat, ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, a także kurs zarządzania w Michigan Business School. Od 1991 do 2009 roku był zawodowo związany z Agencją Reutera. Do 1996 był warszawskim korespondentem i szefem polskiego serwisu ekonomicznego. Później stał na czele oddziału w Helsinkach, pracował jako redaktor w londyńskiej centrali, w latach 2001-2004 kierował biurem we Frankfurcie, zajmującym się tematyką gospodarczą. Później pełnił funkcję szefa redakcji na rejon Europy Środkowej, Bałkanów i Turcji. Po odejściu z tej agencji prasowej został dyrektorem programowym w Fundacji demosEuropa.




1. marca 2010 roku premier powołał go na stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie 9. marca powierzył obowiązki sekretarza Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. 24. listopada 2011 roku został powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. 21. marca 2013 został sekretarzem stanu w KPRM. 28. marca 2013 roku został wiceprzewodniczącym Zespołu ds. Programowania Prac Rządu.

Źródło tekstu: CIR, Wikipedia, wł     

w sumie: 21
  • 1

    2. ~Platfus  2014-03-18 21:56:01  host: n15-04-02.opera-mini.net

    No ręce opadają ,rząd fachowców.

  • 1

    3. ~  2014-03-18 22:03:45  host: 178-36-199-99.adsl.inetia.pl

    Kolejny slup.

  • 0

    4. ~Staszi  2014-03-18 22:04:23  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Jasser to polskie nazwisko???

  • 2

    5. ~zeek  2014-03-18 22:10:43  host: host-81-190-147-163.olsztyn.mm.pl

    to już nawet nie jest śmieszne, po prostu żałosne...

  • -1

    6. ~  2014-03-18 22:16:39  host: 84-10-84-127.static.chello.pl

    Jasser Arafat, Polak z krwi i kości.
    Pan Jasser już się wsławił jako pełnomocnik rządu do walki z biurokracją... :
    Link poniżej, bo tutejsza cenzura usuwa treść artykułu:
    http://www.fakt.pl/Bezczelnosc-rzadu-130-tys-zl-za-likwidacje-biurokracji,artykuly,112300,1.html

  • 4

    7.  2014-03-18 22:22:01

    6: żadna cenzura. Nie wkleja się po prostu całych artykułów, linka możesz wkleić - nie ma problemu.

  • 0

    8. ~pabloki  2014-03-18 22:25:01  host: 37.30.79.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ktoś wskaże jakieś kompetencje tego pana do tego stanowiska? bo ja sie niedopatrzyłem.

  • 1

    9. ~  2014-03-18 22:35:09  host: ip-94-42-36-151.multimo.pl

    Jakiś spadochroniarz od Donalda?

  • 0

    10. ~do 8  2014-03-18 23:07:36  host: 192.166.203.130

    Umie wchodzić w odpowiednie miejsce odpowiednim ludziom, co widać po jego wpisach na twitterze

  • -1

    11. ~xs  2014-03-19 06:46:31  host: 77-253-176-168.adsl.inetia.pl

    Po czynach go ocenimy. Np. w zakresie tzw. serwisu gwaracyjnego jest sporo do zrobienia....

  • 0

    12. ~  2014-03-19 07:51:39  host: 93-82-93-17.adsl.highway.telekom.at

    Jak widać, po prezesie UKE, następna kompetentna i poważnie traktująca swoje obowiązki osoba została zastąpiona przez usłużnego i gotowego do spełniania wszelkich odgórnych pleceń przydupasa. Kolejny sukces "zielonej wyspy".

  • 1

    14.  2014-03-19 09:57:33

    ~pabloki - a jakie jest zapotrzebowanie w państwie na takie stanowiska, żeby w szczególności szkoły kształciły specjalistów mogących obejmować to stanowisko?

  • 1

    15.  2014-03-19 09:59:39

    Co do kompetencji poprzedniego szefa tych pierdzistołków... Kompetentna była? Może. Ja jednak nie zauważałem kompetencji, szczególnie po braku działań w kwestiach konsumenckich. W dziedzinie konkurencji - a jakże! Kary dawali... Szkoda tylko, ze uwalane przez sądy ;-)

  • 0

    16. ~lont  2014-03-19 13:29:49  host: 5.172.248.92

    15: czyli jak Donald poprzednią zatrudnił niekompetentną, to teraz usprawiedliwiony i dalej może robić syf w naszym kraju.

  • -1

    17. ~  2014-03-19 15:31:28  host: n11-09-08.opera-mini.net

    kolejny co dostał stanowisko za to,że należy do Platformy ?

  • 1

    18. ~  2014-03-19 15:32:53  host: n11-09-08.opera-mini.net

    15,może karani się odwoływali i dlatego szło przez sądy ?

  • -1

    19. ~  2014-03-19 15:38:42  host: n11-09-08.opera-mini.net

    4,nie zdziwiłbym się gdyby to było nazwisko żydowskie i gdyby rodzice mieli na imie Sarah i Izaak,mało tego, nie zdziwiłbym się gdyby facet miał drugie obywatelstwo Izraela jak Bogusław Bagsik, który po wybuchu afery uciekł do Izraela

  • 0

    20. ~  2014-03-19 15:42:04  host: n11-09-08.opera-mini.net

    8,kompetencje wskaże - uniżony sługa jego mości Donalda

  • 1

    21. ~  2014-03-19 20:45:43  host: public-gprs515056.centertel.pl

    To byl konkurs. Znamy nazwiska pozostalych kandydatow?

  • 0

    22. ~mimi  2014-03-19 22:03:32  host: 109.255.140.72

    @21, wlasnie, fajnie by bylo zobaczyc kto startowal.

Dodaj swoją opinię