Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Action dystrybutorem telefonów Samsunga

Action dystrybutorem telefonów Samsunga

WitekT 5 Września 2006 14:19

0 0

Action podpisał umowę z Samsungiem, co pozwoli rozpocząć firmie działalność na rynku dystrybucji telefonów komórkowych.

Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie dystrybucji telefonów komórkowych, ponieważ ten rynek bardzo szybko się rozwija i ma przed sobą dobre perspektywy. W planach mamy podpisanie umów z kolejnymi producentami aparatów, dzięki czemu nasza oferta będzie zawierać marki większości renomowanych firm - mówi Piotr Bieliński, wiceprezes Action.

Action będzie oferować aparaty w wolnej sprzedaży. Naszą ofertę będziemy kierować głównie do osób korzystających z kart prepaid, ponieważ propozycja operatorów nie jest tak bogata jak w przypadku telefonów na abonament – mówi Piotr Bieliński.
Według danych GfK Polonia, w 2005 roku na rynku krajowym zostało sprzedanych 6,4 mln telefonów komórkowych. Około 320-450 tys. z nich znalazło nabywców na otwartym rynku. Szacunki wskazują, że w tym roku klientów znajdzie 7,5 mln sztuk. Liczba telefonów kupionych na otwartym rynku wzrośnie do 1,1 mln.

Spodziewamy się, że na początku miesięczna sprzedaż Action będzie liczona w tysiącach sztuk. W perspektywie najbliższych lat chcemy być liderem wśród dystrybutorów IT mających komórki w swojej ofercie – mówi Piotr Bieliński.

Do dystrybucji telefonów komórkowych Action będzie wykorzystywać dotychczasowe kanały sprzedaży. Dzięki szerokiej bazie klientów (ponad 7 tys. czynnych odbiorców w całym kraju) będziemy mogli dotrzeć do wielu sklepów komputerowych, które do tej pory nie miały w swojej ofercie telefonów komórkowych. Oznacza to dla nich dodatkowe źródło przychodów, a dla nas duży rynek zbytu – wyjaśnia Piotr Bieliński.

Źródło tekstu: Action     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-09-05 16:26:03

  ...i oby dla klientow nizsze ceny...

 • 0

  2. ~xyz  2006-09-05 20:01:53  host: rev-27.malnet.pl

  Buhahaha...już się podjęli w zeszłym roku dystrybucji Olympusa i efekt jest taki że Olympus z 18% rynku ma teraz 9% czyli szalona dystrybucja rusza...:)

 • 0

  3. ~xyz  2006-09-06 11:45:40  host: rev-27.malnet.pl

  i jaki to cios dla dotychczasowych dystrybutorów:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet