Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Acer: netbook z systemem Google Android

Acer: netbook z systemem Google Android

LuiN 8 Czerwca 2009 09:42

0 0

Firma Acer zaprezentowała swój pierwszy netbook z rodziny Aspire One z systemem operacyjnym Android umożliwiającym szybki i wygodny, bezprzewodowy dostęp do Internetu. W dotychczasowej walce o rynek netbooków Linuksa pokonał Windows XP. Acer zaoferuje oba systemy zainstalowane równolegle w tym samym urządzeniu.

System operacyjny Android pozwala na niezwykle szybkie, bezprzewodowe połączenie z Internetem. Z tego powodu, dążąc do zwiększenia wygody użytkowników, firma Acer zdecydowała się na opracowanie netbooków z systemem operacyjnym Android - powiedział Jim Wong, President of IT Products Global Operation, Acer Inc.

W przyszłości, większość netbooków Acer będzie oferowana nie tylko z systemem operacyjnym firmy Microsoft, lecz również z systemem Android. Tym samym, użytkownicy będą mogli wybrać system operacyjny najlepiej zaspokajający ich potrzeby. Firma Acer jest przekonana, że system operacyjny Android w znacznym stopniu przyczyni się do ogólnoświatowego rozwoju rynku netbooków.
Android jest platformą dla urządzeń przenośnych, dostępną bezpłatnie wraz z kodem źródłowym, którą można w pełni dostosowywać do indywidualnych potrzeb. W jej skład wchodzi system operacyjny, oprogramowanie pośrednie oraz kluczowe aplikacje dla urządzeń przenośnych. Niezależni programiści mogą dostosowywać oraz integrować aplikacje dla platformy Android, umożliwiając użytkownikom pełne korzystanie z urządzeń.

Firma Acer planuje wprowadzenie pierwszych netbooków Aspire One z systemem Android w 3 kwartale 2009.

Źródło tekstu: Acer     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~juzek mały  2009-06-08 23:28:09  host: abuq169.neoplus.adsl.tpnet.pl

  można ściągnąć już z kąś andrida na pceta ??

 • 0

  2. ~  2009-06-09 04:27:56  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

  słownik sobie ściągnij

 • 0

  3. ~filip  2009-06-14 18:47:11  host: nat-tar2.aster.pl

  Gdybyscie mieli do wyboru miedzy tym a Asusem G50VT X5,to który byście wybrali ?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet